Średnica kabla - prośba o pomoc w wyborze.

Zaczęty przez pullo, Maj 09, 2019, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jeśli są takie ciężkie, wrzucaj pojedynczo. Później przejdziemy do orientacji zdjęć  >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: vasa w Maj 14, 2019, 22:17Czyli coś na kształt kondensatora z piezoelektrykiem pomiędzy ?
No chyba że przyjąć mniej konwencjonalną definicję: Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację i wszystkie inne dobre energie.
Jak to ma działać? Oczywiście w sensie fizycznym a nie metafizycznym.
Ja się nie znam....
Miałem listę Furutecha tp60? Po otwarciu na całym dnie w płaskim woreczku foliowym były rozsypane kryształki... co to było nie wiem...
Na AS był wątek "doniczka audio". W większości wyśmiano twórcę... a chciał się podzielić eksperymentem...
Turmalin, oprócz działania (?) "duchowego" ma naturalnie ładunek ujemny...
Tak jak bentoit tylko o większym działaniu...
Poczytałem.... to i wziąłem się kiedyś za eksperymenta....
Ten ogonek wystający z ustrojstwa podłączamy pod obudowę urządzenia, minusy zacisków głośnikowych, masy urządzeń.... itp.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Maj 14, 2019, 22:46Turmalin, oprócz działania (?) "duchowego" ma naturalnie ładunek ujemny...
Wybacz ten żart. Po prostu sprawdziłem czym jest turmalin i najpierw przeczytałem o elektrostatyce a zaraz potem mi się ezoteryka włączyła. ;D

Pewnie robiłeś porównania typu włącz/wyłącz. Słyszysz różnicę? A jeżeli tak to jaki to jest poziom zmiany?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Maj 14, 2019, 23:38Wybacz ten żart. Po prostu sprawdziłem czym jest turmalin i najpierw przeczytałem o elektrostatyce a zaraz potem mi się ezoteryka włączyła.
Ja tego nie przyjąłem jako żart... Internet faktycznie głównie pokazuje ezoterykę. :)
Kiedyś szukałem info nt. materiałów o naturalnym ładunku ujemnym lepszym od bentoitu to... ciężko coś znaleźć bo się włączają same wróżki. Trzeba dużo szukać i przesiewać wiedzę.
Niby wszystko jest ale niekoniecznie to co nam potrzebne.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: vasa w Maj 14, 2019, 23:38Pewnie robiłeś porównania typu włącz/wyłącz. Słyszysz różnicę? A jeżeli tak to jaki to jest poziom zmiany?
Tak, u mnie w systemie różnicę słyszę, zresztą u kolegów też.
Pierwsze próby były na bentoicie i w większych pudełkach. Po eksperymentach z turmalinem okazało się, że jest lepszy efekt.
Niestety turmalin jest sporo droższy :)

Nie spodziewajmy się zmian jakbyśmy zmienili sprzęt (choć i takie opisy widziałem w internecie; w jednym przypadku może i tak bo gość podpiął pięć takich pod jednego daca: obudowa, masa zaciski, masa cyfrowa, masa analogowa, masa przy przetworniku/scalaku).
Podłączając pod obudowę jednego urządzenia zmiany są małe, poziom? nie wiem, nie mam do czego odnieść, może do nakładki na płytę CD.
Dźwięk staje się bardziej analogowy, przyjemniejszy w odbiorze, tło się wyczernia (nie cierpię tego określania), lepsze wybrzmienia.
Jak podłączymy pod wzmacniacz, CD, zaciski ujemne prawej i lewej kolumny naraz to już trochę słychać.
U mnie są podpięte od przeszło roku, nie odpinałem ostatnio, żeby sprawdzić, czy te ładunki ujemne się wyczerpały :)
Czyli czy nadal działa... Może się kiedyś skuszę...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: wiki w Maj 14, 2019, 22:46Tak jak bentoit
Cytat: wiki w Maj 15, 2019, 07:41na bentoicie
Tu chodzi chyba o bentonit tak?
Mam tego w pracy pół palety może coś kiedyś sprawdzę, czy działa. :)

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

marekw 76

I jak ten Chord Arek?
Bo zacząłeś ale nie skończyłeś  :-\
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Melepeta

Też od jakiegoś czasu myślę o kondycjonerze masy. Chyba się zbiorę i zrobię.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Pobawic się można, tylko należy pamiętać że takie ustrojstwo w żadnym wypadku nie może zastąpić porządnego PE (uziemienia). To jest kluczowe dla waszego bezpieczeństwa.

frywolny trucht

Cytat: marekw 76 w Maj 15, 2019, 09:24
I jak ten Chord Arek?
Bo zacząłeś ale nie skończyłeś  :-\


Czekam na konfekcję. Tego samego dnia kupiłem, też kurier, też Polska, a dotąd ni ma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Cytat: McGyver w Maj 15, 2019, 21:28Pobawic się można, tylko należy pamiętać że takie ustrojstwo w żadnym wypadku nie może zastąpić porządnego PE (uziemienia). To jest kluczowe dla waszego bezpieczeństwa.
Jasna sprawa. Mam uprawnienia SEP do 1kV.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino

Cytat: wiki w Maj 15, 2019, 07:28Kiedyś szukałem info nt. materiałów o naturalnym ładunku ujemnym lepszym od bentoitu
Koteły emitują ujemne  ;) ;D
Tez kiedyś myślałem o turmalinie ale cena....

dino

Cytat: Melepeta w Maj 15, 2019, 19:47Też od jakiegoś czasu myślę o kondycjonerze masy. Chyba się zbiorę i zrobię.
Na AVS w pokoju FM ACOUSTICS uziomy były podpięte przez "magiczne pudełko" do PE ( w dużych pokojach są specjalne szyny dla sprzętu TV).
Oczywiście poza krótką informacją, że to "kondycjoner" ..no comments.

vasa

Cytat: dino w Maj 16, 2019, 22:55Koteły emitują ujemne
Czy kicia i turmalin się odpychają?
Czy kot lewituje nad turmalinową podłogą?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.