Technics SL MA 1.

Zaczęty przez wojtek41, Marzec 25, 2017, 17:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Mam pytanie, czy możliwa jest ( bezbolesna dla gramofonu ) wymiana rurki ramienia ?


pan-troglodytes

Kardan jest bardzo podobny do SL-1200. Łatwo to rozebrać, trochę trudniej złożyć. Ale da się. Czemu chcesz wymieniać?

wojtek41

Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany na wymianę. Jednak zakładając rurkę z SL MA 2, zyskam możliwość montażu wkładek na 1/2 cala.

pan-troglodytes

Tam są łożyska kiełkowe. Rozebrać jest łatwo, przy składaniu musisz wykazać się precyzją i delikatnością żeby nie uszkodzić delikatnych kłów. W sumie to prosta czynność. Warto chyba od razu wymienić okablowanie, to oryginalne Technicsowe jest dość słabe.

wojtek41

Sam się za tego nie podejmę. Zbyt mały talent mam :D
Właściwie to dziś kupiłem i poczekam do 6 kwietnia na gramofon. Sprzedający akurat będzie w mojej wsi, więc odbiorę osobiście. Unikat wysyłki co jest dla mnie ważne. Miałem juz kiedys ten model i tak z sentymentu i wygody kupiłem ponownie.  :)

gratefullde

Bym nie ryzykował. Producent nie przewidywał wymiany. Można trwale uszkodzić

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pamiętam, że ładnie grał z jakąś wkładką Technicsa. Oczywiście 4TP. Tak wygląda w internetach. jak dojedzie mój, wkleję zdjęcia.  ;)


wojtek41

Cytat: gratefullde w Marzec 25, 2017, 18:16Bym nie ryzykował. Producent nie przewidywał wymiany. Można trwale uszkodzić
Właśnie...Znacie jakieś dobre wkładki z tym nietypowym mocowaniem ?

wojtek41

Za vinylengine

The Technics SL-MA1 is a 2-speed, quartz-controlled, direct-drive turntable with electronically controlled tonearm.

Specifications
Type: fully automatic

Drive method: direct drive

Motor: brushless DC motor

Drive control method: quartz phase-locked

Platter: 325mm aluminium die-cast

Speeds: 33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.012% WRMS

Rumble: -81dB

Tonearm: static balance type

Effective length: 230mm

Effective mass: 9g (inc cartridge)

Resonant frequency: 10Hz

Stylus pressure range: 1.25g +-0.25g

Dimensions: 453 x 170 x 408mm

Weight: 9kg

Downloads

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Marzec 25, 2017, 18:22Znacie jakieś dobre wkładki z tym nietypowym mocowaniem ?
Wiele tego nie ma na rynku.
Z Ortofona jak jeszcze dostaniesz to może OMP 40, albo X1 MPC

wojtek41

Cytat: rudy-102 w Marzec 25, 2017, 18:55X1 MPC
Właśnie. kiedyś czytałem, że to bardzo fajna wkładka. Może ktoś sluchał...? Mam jeszcze na oku Nagaoka C-502M/P, tylko też nie mam żadnej wiedzy jak gra.

wojtek41

Ponoć ramię jest na specjalnej poduszce magnetycznej aby uniknąć wszelkich drgań. Jeśli coś pomyliłem, poprawcie.  :)
Rurkę ramienia zostawię w spokoju. Poszukam oryginalnego headshella z mocowaniem na 1/2.


elem

Piękny ci on. Nie psuj go!  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Ma być w pięknym stanie. W okolicach 6,IV się zobaczy  ;)
Starszy pan sprzedaje, więc nadzieja jest  :)

elem

Czekamy razem z Tobą  8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


rudy-102

Cytat: wojtek41 w Marzec 25, 2017, 20:13

Starszy pan sprzedaje,
Szwed płakał jak sprzedawał. Włączał tylko w niedziele po kościele ?  ;)

wojtek41

Cholera wie... :D Zobaczymy. Najwyżej młotkiem go i po milion od naiwnych  ;) ;D

GB

Cytat: wojtek41 w Marzec 25, 2017, 21:12
Cholera wie... :D Zobaczymy. Najwyżej młotkiem go i po milion od naiwnych  ;) ;D
Kupiłeś ten gramofon?

Jakie dokładnie wkładki się tam montuje?

Jak on gra?

Wkładki to MM czy MC?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz