Konkurs ekpresowy vol. 13

Zaczęty przez rudy-102, Kwiecień 02, 2017, 22:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

Zagadka na dziś:

Majtki Nazisty

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

fak!   >:(   brawo grate!   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pan-troglodytes

Brawo gratefullde! To się nazywa szybkość!
I czujność!

Dwa najlepsze kawałki w nagrodę

https://youtube.com/watch?v=WaZmzBw1OKE

https://youtube.com/watch?v=09MYGSAanL8

gratefullde

Cytat: elem w Kwiecień 06, 2017, 21:04
fak!  ;D
Na pewno nie wiedziałeś:)
To ja mieszkam 20 kilo od Jarocka ;)

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

dla mnie to była wyprawa , dla Ciebie wyjście do kina  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: elem w Kwiecień 06, 2017, 21:07
dla mnie to była wyprawa , dla Ciebie wyjście do kina  ;)
Ja tam pojechałem dopiero na Kobranocke ;D

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pan-troglodytes

Załoganci z Trójmiasta na pewno też wiedzieli... Bielizna to zespół, który się już nie powtórzy. Chciałbym umieć tak śpiewać jak Jarek Janiszewski. Zazdroszczę mu też jego wrażliwości. Teksty Bielizny są na poziomie, którego nikt teraz nawet nie dotyka.

gratefullde

Jutro będzie zagadka oile nie ulegne i polegne w innym wątku. Zatem element zaskoczenia ;D

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: pan-troglodytes w Kwiecień 06, 2017, 21:12
Załoganci z Trójmiasta na pewno też wiedzieli... Bielizna to zespół, który się już nie powtórzy. Chciałbym umieć tak śpiewać jak Jarek Janiszewski. Zazdroszczę mu też jego wrażliwości. Teksty Bielizny są na poziomie, którego nikt teraz nawet nie dotyka.
Też masz wrażenie, że wtedy działa się sztuka ?
Dla mnie to co było w rozgłośni harcerskiej to do dzis kanon.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

ZawodnikPunkty
merlin19731 pkt.
elem1 pkt.
pan-troglodytes   
1 pkt.
gratefullde1 pkt.






pan-troglodytes

Nie tylko sztuka. Ci ludzie byli prawdziwi, emocje były prawdziwe, teksty były prawdziwe. A teraz są wydmuszki i teksty od Jacka Cygana.

gratefullde

Cytat: pan-troglodytes w Kwiecień 06, 2017, 21:18
Nie tylko sztuka. Ci ludzie byli prawdziwi, emocje były prawdziwe, teksty były prawdziwe. A teraz są wydmuszki i teksty od Jacka Cygana.
Tak, ładnie to ująles.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Lyset

Bielizna 'Taniec Lekkich Goryli',swietny album.
Apteka cieszy czyjes ucho czy jestem osamotniony?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

a i owszem, czarny placek TLG na półce  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

W sumie pytalem o Apteke.
A o placek o smaku goryli jestem zazdrosny  :P
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

pan-troglodytes

Apteka - oczywiście. Mam wszystkie kasety wydane przez legendarne i efemeryczne w Polsce SPV Records.
Narkotyki to wspaniała płyta.
A Bieliznę mam na winylu ale słucham z plików. Jakość czarnej płyty jest średnia.

elem

za szybko przeczytałem :)  Apteka to był odlot, ale nic nie mam na półce  ???   Kodym chyba już się nie udziela muzycznie. Janiszewski, Kodym chyba nie mieliby szans na poruszenie serc dzisiejszej zdigitalizowanej młodzieży. Taka muza to dziś podziemie, a wtedy to był top list przebojów  :)  Dziwię się, że nikt dziś nie nagrywa takich numerów jak Menda. A tematów do obśmiania/obsrania jest dużo więcej. Dziś wystarczają
memy  >:(


https://www.youtube.com/watch?v=KaCPB8tF1EU
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: pan-troglodytes w Kwiecień 06, 2017, 22:04legendarne i efemeryczne w Polsce SPV Records

SPV Poland. Współpracowałem z nimi wtedy. Kinsky, Bruno Wątpliwy etc. Gdzieś to wszystko zaginęło.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pan-troglodytes

Menda to już nie to samo co Narkotyki i Urojone...
Kodym coś tam gra ale slabizną wieje niestety.

https://youtube.com/watch?v=Wirgb5p7crs

elem

O "zmarłych" tylko dobrze  ;) Chyba się upiję wspominkowo  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=6sebAltOnr4
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pan-troglodytes

SPV to też płyty Aggressivy 69 i Urbaniaka. Oni mieli duży wkład w polską muzykę alternatywną, podobnie jak Brylewski i jego Złota Skała (Falarek Band etc.)

elem

Ostania premiera jaka pamiętam to był Collage.  W sumie to nie wiem dlaczego Igorowi sie nie udało rozwinąć firmy. Początki były wyśmienite. 
Agressiva 69 - legenda. Bodek aktywny do dziś (2.47 Records)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

#74
Apteka dziala.
Kinsky tez.Niedawno wypluli singla,graja sporo gigow i ponoc pracuja nad nowym materialem.
'Copula Mundi' ukazala sie na placku,zrodlo cyfrowe,pytalem u zrodla  ;)  wiec pozostalem z CD na polce.Album totalny odlot.

Fotniety singielek Kinsky:

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425