Czy starzy ludzie nie powinni tworzyć muzyki?

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 07, 2017, 01:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

bum1234


tatachabera

Cytat: bum1234 w Kwiecień 07, 2017, 10:31Cytat: merlin1973 w Dzisiaj o 10:09
DM ma duzeeee grono fanów i wielbicieli 

Disco polo też

W końcu się ujawniłeś ;) 
Bravo ten Pan za odwagę ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

merlin1973

Cytat: bum1234 w Kwiecień 07, 2017, 10:31Disco polo też
no tego nikt nie lubi a kazdy zna :)
wstyd się przyznać co ??? :)
Pozdrawiam S.CH.

bum1234

Nie chcę być złośliwy, ale pod względem harmoniki można dostrzec wiele podobieństw pomiędzy DM i disco polo ;)

Księgowy

IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena 1824, Ludwig urodził się w 1770.  +50 i dał rade  :o :o.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

tatachabera

Cytat: bum1234 w Kwiecień 07, 2017, 10:42Nie hcę być złośliwy, ale pod względem harmoniki można dostrzec wiele podobieństw pomiędzy DM i disco polo

Po takim stwierdzeniu powinno się zabronić wydawania płyt takich zespołów jak DM :)
Bravo po raz kolejny :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Cytat: Księgowy w Kwiecień 07, 2017, 10:43
IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena 1824, Ludwig urodził się w 1770.  +50 i dał rade  :o :o.

Nie znam się na muzyce poważnej i jazz-ie. Być może apogeum twórczości w tych ogródkach tematycznych nadchodzi w wieku średnim i później. Choć Coltrane i Mozart temu przeczą. Ale może to jest jakaś myśl. Skoro Beastie Boys mogli się zacząć bawić w jazz, to  i taki Sting z Knopflerem, zamiast smęcić na gitarze piosenki ogniskowe, których nikt na drugi dzień nie pamięta- powinni może się wziąć za taką muzykę symfoniczną?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: bum1234 w Kwiecień 07, 2017, 10:42można dostrzec wiele podobieństw pomiędzy DM i disco polo
lubię zarty :) tym bardziej na weekend :)
Pozdrawiam S.CH.

Wireless

Cytat: tatachabera w Kwiecień 07, 2017, 08:33
Przeczytałem i ubawiłem się po pachy :) :) :)
Dalej szukajcie dziury w całym, powodzenia  ;)

Cytat: Wireless w Kwiecień 07, 2017, 07:38
Człowiek rozwija się, niestety, tylko do pewnego wieku. Potem jest już pochyle w dół, często nie "równo", a wręcz pochyłość wzrasta z upływem lat.

To dotyczy również słuchaczy  8)


Oczywiście - piszę serio. Każdego. Dlatego po osiągnięciu pewnego wieku mamy już dość silnie ukształtowane gusta i tak rzadko się je zmienia. Natury nie przeskoczysz. Swoją drogą, rzecz jasna, nie oznacza to intencji wprowadzenia zakazu czegokolwiek. Jedynie uwagę, że te najistotniejsze swoje dokonania ludzie w okolicach 50tki mają już za sobą. :)
Pozdrawiam, Wireless

bum1234

Cytat: Księgowy w Kwiecień 07, 2017, 10:43
IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena 1824, Ludwig urodził się w 1770.  +50 i dał rade  :o :o.

Ostatnie kwartety smyczkowe.

tatachabera

Cytat: Wireless w Kwiecień 07, 2017, 10:49te najistotniejsze swoje dokonania ludzie w okolicach 50tki mają już za sobą.

Jeśli kolega tak uważa na podstawie własnych doświadczeń to może pora zmienić nastawienie do życia - gorąco polecam. Człowiek całe życie się uczy i rozwija jeśli oczywiście sam tego chce. Wiek nie jest tutaj żadnym ogranicznikiem.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Wireless

Cytat: tatachabera w Kwiecień 07, 2017, 10:56
Cytat: Wireless w Kwiecień 07, 2017, 10:49te najistotniejsze swoje dokonania ludzie w okolicach 50tki mają już za sobą.

Jeśli kolega tak uważa na podstawie własnych doświadczeń to może pora zmienić nastawienie do życia - gorąco polecam. Człowiek całe życie się uczy i rozwija jeśli oczywiście sam tego chce. Wiek nie jest tutaj żadnym ogranicznikiem.

To nie są "moje doświadczenia". To po prostu natura człowiecza jest taka, i nic tego nie zmieni. Kolega może mieć inne doświadczenia (własne/cudze), ale to będą raczej wyjątki od średniej statystycznej.
Pozdrawiam, Wireless


frywolny trucht

Where's the revolution
Come on people
You're letting me down
Where's the revolution
Come on people
You're letting me down

No właśnie ludzie! Życie jest zbyt krótkie, by kupować wtórne płyty. Odkrywajmy nowe rewiry.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ja pierdziele. Normalnie zabronić grać Stonsom Ha jaja . Na szczęście miejsce jest dla wszystkich a kto chce niech nie słucha. Prawo wyboru. A nie od razu zabraniać.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Kwiecień 07, 2017, 11:52
Ja pierdziele. Normalnie zabronić grać Stonsom Ha jaja . Na szczęście miejsce jest dla wszystkich a kto chce niech nie słucha. Prawo wyboru. A nie od razu zabraniać.

∆∆∆



Oczywiście - nikt nite mówi o zakazywaniu czegokolwiek. Jedynie o tym, że "maksimum lokalne" swoich osiągnięć mają za sobą. Tylko tyle. Czasami, rzecz jasna spadek formy jest ostry, czasem łagodny. Ale - statystycznie - praktycznie zawsze jest.

Z drugiej strony - opór dyskutantów przed akceptacją tych smutnych faktów jest zrozumiały, sądząc po wieku większości z nich :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Sławek, ponowne muszę przypomnieć, że wychodzę z założenia, że o zmarłych albo dobrze, albo wcale. Dlatego nie odniosę się wprost z zarzutami do wtórności Cohen'a.
Faktem jest, że jako fan danego zespołu, wykonawcy kupuję w zasadzie bezkrytycznie. Ale to nie jest dobre ani dla mnie- bo się zasklepiam, nie rozwijam. Ani dla wykonawcy, bo widząc, że może jechać na dotychczasowych osiągnięciach, wykonawiec wypuszcza płytę, gdy tylko mu się kasa na prochy,wódę i dziwki kończy. Co nie puści na rynek- fani łykną. To demoralizujące.

Gdzie jest rewolucja, ludzie? Krzyczy Dave  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 07, 2017, 12:05wykonawiec wypuszcza płytę, gdy tylko mu się kasa na prochy,wódę i dziwki kończy
oni mają za poprzednią działalność tyle ,ze powinno starczyć :)
ja tez jestem fanem i kupuję ale nie bezkrytycznie, szukam czegoś na siłę,
fani łykają bo są ciekawi a ze jest różnie to inna sprawa :)
ps. temat ciekawy, rozruszał troszkę to forum, disco polo muszę założyć :) bo chyba nie ma a entuzjaści są :)
Pozdrawiam S.CH.

tomasz_pianista

Tytuł wątku powinien dotyczyć konkretnego zespołu.

Ja mam przeciwne zdanie - moja praca magisterska dotyczyła "stylu późnego" kompozytorów, dla mnie muzyka dojrzała jest dużo lepsza niż twórczość młodości. Piszę oczywiście o muzyce klasycznej, co więcej - jako osoba przed 30-tką, więc nie jestem stronniczy.

W jazzie sprawa ma się różnie, aczkolwiek starsi panowie trzymają poziom - choćby weźmy ponad 80 letniego Shortera. Albo Scofield za ostatnią płytę dostał kilka nagród Grammy, cokolwiek one znaczą.

To, że rockmeni się starzeją to sprawa oczywista, w końcu to mniej skomplikowana muzyka i jak nie ma energii to są flaki z olejem. A skok na kasę musi być, zwłaszcza, że dla wielu ludzi to muzyka młodości, najśmieszniejsze są ceny biletów podstarzałych gwiazd - jak np. R. Waters  burzył ścianę po raz setny (chyba w Warszawie był koncert) to bilety były po 400zł i więcej. Więc dla kogo są te koncerty? Na pewno nie dla młodych, gniewnych ludzi chcących łamać system.

Na znienawidzonym AS takie wątki są raczej zamykane, albo chociaż zmieniane tytuły. Tak to jest jedna wielka prowokacja.
Grupa ratowania poziomu.

Wireless

Shorter, Scofield - bardzo dobre późne osiągnięcia. OK. Ale czy stanowiły one przełom? Rewolucję w stylu, formie ... czymkolwiek ?
Ja bardzo lubię i jednego i drugiego, ale od czasów fussion, wydaje się, żadnego przełomu i rewolty artystycznej w jazzie nie było ... Pomijam awangardę, bo tutaj czasem mi się wydaje, że ich głównym celem, samym w sobie, jest łamanie reguł, co - patrząc na to z szerszej perspektywy - staje się powoli po prostu kolejną regułą, i grozi często popadaniem w pretensjonalność :)

Podobnież z Watersem (w zasadzie tak samo). Przecież jego "rewolta artystyczna" to była rozwalająca się ściana i helikoptery ... Zatem - ciąg dalszy to - znowuż - powielanie tych samych schematów ... Utwierdzam się w swojej, czysto medyczno-biologicznej, zresztą, tezie.

Zresztą sprawa tyczy się, w zasadzie, wszystkich przejawów ludzkiej działalności. Einstein po ogólnej teorii względności, skracając sprawę,  i emigracji do USA, przez resztę życia zajmował się rozpamiętywaniem swoich przejść ze stałą grawitacji, Goedel wręcz z przerażenia brakiem własnych dokonań zagłodził się na śmierć... Oczywiście wyjątki mogą się zdarzać, ale - właśnie - to są wyjątki.
Pozdrawiam, Wireless

pan-troglodytes

Cytat: Wireless w Kwiecień 07, 2017, 12:49Oczywiście wyjątki mogą się zdarzać, ale - właśnie - to są wyjątki.

Sztukę, mój drogi Bezprzewodowcu, tworzą właśnie wyjątki.

Wireless

Cytat: pan-troglodytes w Kwiecień 07, 2017, 14:49
Cytat: Wireless w Kwiecień 07, 2017, 12:49Oczywiście wyjątki mogą się zdarzać, ale - właśnie - to są wyjątki.

Sztukę, mój drogi Bezprzewodowcu, tworzą właśnie wyjątki.

Tak samo, jak i naukę (btw podanych przeze mnie przykładów :) ).
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Kupując płytę mojego ulubionego wykonawcy (w podeszłym wieku), nie oczekuję rewolucji. Chcę usłyszeć jego styl, jego harmonie, to coś co mnie kiedyś popchnęło do słuchania jego muzyki. David Bowie od dawna nie robił rewolucji ale ludzie kupowali jego płyty dla tego pierwiastka geniuszu, który niewątpliwie posiadał.
Dla mnie twórca dojrzewa i krzepnie przez lata. Nie mam zatem dylematu i nie muszę pytać czy powinien częstować mnie swoimi wytworami. Powinien. A ja sobie ocenię sam czy warto posłuchać. Jeśli mnie nie ukontentuje to po prostu zagości na półce i nie trafi więcej do odtwarzacza.
Nasuwa się jeszcze jedno skojarzenie, niedawno odszedł od nas Chuck Berry a na dniach ma wyjść jego nowa płyta. Czego się spodziewacie? Rewolucji, powiewu świeżości? Myślę, że nie. Przynajmniej ja nie. Dla mnie to będzie Chuck i jego gitara, kawał rock'n'rolla. Jakiż to miły, wspominkowy moment gdy odtwarzając te muzykę przypomnę sobie prywatki w stylu lat sześćdziesiątych, które organizowaliśmy za młodu z przyjaciółmi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#48
Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 07, 2017, 12:28Na znienawidzonym AS takie wątki są raczej zamykane, albo chociaż zmieniane tytuły. Tak to jest jedna wielka prowokacja.

Taa znienawidzonym... Ale nieco inaczej to pamiętam, musiało się sporo zmienić. Czyżby kliki przestały się liczyć?
Żadna prowokacja, czysty wkurw. Zrobiłem 4 km do sklepu, wydałem 140 zł i poczułem się- słuchając zaaplikowanej dawki muzyki- jak idiota. Jeszcze gość wzywa do rewolucji. Resztę wieczoru spędziłem z taką muzyką, którą uważam, za dużo bardziej odkrywczą.

https://www.youtube.com/watch?v=R9Pt_dAxk2k
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Pieprzyć kliki. Frywolny, weź wywal ten watęk w śmieć. Temat sam w sobie jest żenujący a dyskusja o niczym.