ECC81 / 12AT7

Zaczęty przez MAC, Kwiecień 20, 2017, 09:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

No kurde z tymi lampami jeszcze się na swojej drodze nie zderzyłem a trzeba było zanabyć coś do Lectora w miejsce fabrycznych JJ.

Poszedłem w ciemno i postawiłem jak zwykle na holenderskie produkcje. Zakupiłem MiniWatty. Mam nadzieję, że ich walory będą zbliżone do znanych mi ECC88, ECC83 i ECC82.


miniabyr

Nigdy się na Miniwatt nie zawiodłem  . Zarówno ecc82 jak i 83 sprawiają mi dużą przyjemność . Nie sądzę aby było inaczej z 81.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Oby  :)

A z drugiej strony nawet jakby anody nie miały to i tak zagra lepiej od JJ  ;D

MAC

No i czy miodu w uszach za bardzo nie będzie. Lector to dość gęste granie, nie wiem czy jeszcze na próbę nie poszukać TFK dla rozluźnienia atmosfery  :)

miniabyr

No fakt ja piszę o zastosowaniu miniwatt w preampie i wzmacniaczu . Ale co tam ,zawsze będziesz mieć jakieś pole manewru . A w ogóle to nie panikuj ,będzie dobrze !  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A co mam nie panikować, ja lubię chadzać po stabilnym i znanym gruncie. Nie lubię już szukać, przerzucać i kombinować a tu znowu trzeba będzie słuchać lamp zamiast płyt  >:(
No chyba, że od razu trafię ale ciekawość pozostanie  ;)

malg

Cytat: masza w Kwiecień 20, 2017, 10:13
nie wiem czy jeszcze na próbę nie poszukać TFK dla rozluźnienia atmosfery  :)
tak, tak - spróbuj ;D

MAC

Zapewne spróbuję ale najpierw poczekam jak zagra Lector z Miniwattami.
Może będzie dobrze.

Zawsze zamiast TFK mam oryginalne JJ - tyle samo w nich muzykalności  ;D ;D ;D

malg

ja myślałem o TFK z lat 60-70-tych  ;)

MAC

Wszystkie TFK drą ryja  ;D ale szlachetnie  ;)

bubusia

#10
Masza, sprobuj mullardy ecc81, tak sie sklada, ze akurat 81 nie maja wad mullardow, a zachowuja ich zalety, tez kombinowalem dopoki na nie nie trafilem, potem juz tylko sluchalem, swietnie zgrywaja sie z Lectorem. Philipsy tez sa fajne, ale z mullardami pojawia sie magia. I nie obawiaj sie zbyt duzej gestosci, 81 mullarda sa w sam raz, w sam raz do Lectora
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC


bubusia

#12
Chyba te, dopytam jeszcze. Bralem od Horneta, wlasciwie mialem wszystko i mullardy byly najlepsze(super srednica, muzykalnosc i reszta na wysokim poziomie). Na Lectora trzeba uwazac, bo jest dosyc rozdzielczy(wbrew pozorom) i ma dosyc mocna gore, takze wsadzanie wszystkiego co idzie w rozdzielczosc moze z niego zrobic lekkiego DCSa(nie mowie o srodku), a tego raczej nie chcemy. Ma tez dosyc mocny nizszy srodek i dlatego nie mozna przegiac w druga strone, np z Brimarami. Takze tylko mullard:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Mullard od Horneta, który był odkupiony przez Andrzeja w Twoim pre był padliną  :-\
Ciekawe jakie Ty miałeś w CD.

bubusia

Tamten to nie byl ecc81, ecc 81 jest innym mullardem, wyjatkowym.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

Cytat: bubusia w Kwiecień 20, 2017, 16:02
Tamten to nie byl ecc81, ecc 81 jest innym mullardem, wyjatkowym.

Hornet jaki jest taki jest, ale lampy dobrze dobiera, tam musiala byc jakas inna historia
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

OK, już wziąłem te Mullardy. Będzie testowane  :o

bubusia

Dobry wybor, daj znac co sadzisz

Wsadzales juz te chinskie 300B?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Cytat: bubusia w Kwiecień 20, 2017, 16:04
Cytat: bubusia w Kwiecień 20, 2017, 16:02
Tamten to nie byl ecc81, ecc 81 jest innym mullardem, wyjatkowym.

Hornet jaki jest taki jest, ale lampy dobrze dobiera, tam musiala byc jakas inna historia


Tzn on mi mówił, że kupił od horneta. Świadkiem nie byłem więc może było jakoś inaczej.

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Milimetr tak twierdził  :)

rudy-102

Czy może ktoś coś więcej powiedzieć jak ta pani tańczy?

GE General Electric, U.S.A. ID19809



rudy-102

Kupiłem sobie z ciekawości Philipsa z disk getterem.



dino

A ja ostatnio odgrzebałem Valvo z wytwórni w Hamburgu. Lampowy je pomierzył i mam 4 szt z 110% i jedna na 95%.
Trzeba teraz coś na nich wymyślić. :)