Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

My tu tylko trenujemy. Jeżeli wątek będzie popularny, to tym lepiej, więcej zarażonych lampomaniactwem  ;)

tomekkk1

Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 00:28
Tomek Adam to skromny człowiek więc i tak się nie przyzna że mu dobrze wyszło
Ja tam odczytałem właśnie, że wyszło dobrze - co cieszy mnie niezmiernie i to nie tylko jako przyszłego użytkownika tego przedwzmacniacza. Świat potrzebuje DIY, które potrafi być zjawiskowe w aspekcie ceny, brzmienia, ale również łatwości wykonania. I chociaż sam (ze względu na brak czasu) nie podjąłem się, to wiem że inni próbujący są w uprzywilejowanej sytuacji - wiedząc iż warto :)


Cytat: McGyver w Czerwiec 18, 2018, 00:32
My tu tylko trenujemy. Jeżeli wątek będzie popularny, to tym lepiej, więcej zarażonych lampomaniactwem  ;)
Owszem. Ale robicie to dobrze  :np:

I pomyśleć, że kiedyś zarzekałem się, że jedna lampa w torze wystarczy...  ::)

amati74

Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 18, 2018, 00:39
Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 00:28
Tomek Adam to skromny człowiek więc i tak się nie przyzna że mu dobrze wyszło
Ja tam odczytałem właśnie, że wyszło dobrze - co cieszy mnie niezmiernie i to nie tylko jako przyszłego użytkownika tego przedwzmacniacza. Świat potrzebuje DIY, które potrafi być zjawiskowe w aspekcie ceny, brzmienia, ale również łatwości wykonania. I chociaż sam (ze względu na brak czasu) nie podjąłem się, to wiem że inni próbujący są w uprzywilejowanej sytuacji - wiedząc iż warto :)


Cytat: McGyver w Czerwiec 18, 2018, 00:32
My tu tylko trenujemy. Jeżeli wątek będzie popularny, to tym lepiej, więcej zarażonych lampomaniactwem  ;)
Owszem. Ale robicie to dobrze  :np:

I pomyśleć, że kiedyś zarzekałem się, że jedna lampa w torze wystarczy...  ::)
Ja narazie wypróbowałem phono pre lampowe bez modyfikacji i z kiepskimi lampami. Przelączylem się z powrotem na zwykłe phono pre i już mi się nie podoba, już wiem że wolę słuchać na lampowym phono pre [emoji3]

tomekkk1

Mnie to też czeka, już widzę w myślach jak PJ PhonoBox odfruwa...
Jeszcze nie teraz, ale wyrok zapadł. Obym tylko miał miejsce, bo rack zrobi się konkretnie pełny po wstawieniu przedwzmacniacza  :o

rudy-102


amati74

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 18, 2018, 08:29
Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 00:51wypróbowałem phono pre lampowe bez modyfikacji i z kiepskimi lampami.
Co to było?
Aplikacja w/g projektu Ear 834 ale z lampą prostowniczą, nie długo będzie przeróbka na zasilanie półprzewodnikowe, zmiana lamp i kondow syg. Wszystko będzie poprawiane z pomocą McG

kowacz

Kiedy rusza budowa Phono ?
mam nadzieję że jeszcze w tym roku  ;D
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

rudy-102

Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 10:24Aplikacja w/g projektu Ear 834 ale z lampą prostowniczą,
Nie pamiętam, żebyś się tym chwalił.

rudy-102

Cytat: kowacz w Czerwiec 18, 2018, 10:42
Kiedy rusza budowa Phono ?
mam nadzieję że jeszcze w tym roku  ;D
Zainteresowanych jest chyba więcej niż w tym projekcie.

McGyver

Phono ruszy jak tylko ktoś z bywalców "małpiarni" odpali kompletnego Keishō w obudowie.
Tymczasem ja poprzymierzam czy nie udałoby się zmieścić płytki sygnałowej phono w obudowie Keishō. Zasilacz mógłby być wspólny.

amati74

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 18, 2018, 10:53
Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 10:24Aplikacja w/g projektu Ear 834 ale z lampą prostowniczą,
Nie pamiętam, żebyś się tym chwalił.
Pochwalę się jak niczego nie spier.... przerabiając to [emoji3]. Z racji że nie jestem uzdolniony w temacie elektroniki więc dostałem dobra radę od McG, i poszedłem łatwiejszą drogą, która powinienem ogarnąć. Może i mam ADHD, ale nie porywam się na rzeczy które mogą mnie przerosnąc. Kiedyś McG powiedział mi "siedź na dupe i nie kombinuj", wiec grzecznie posłuchałem jego rady. [emoji3]

kowacz

Ale są osoby które zaczynają od zera i trza zrobić listę elementów do
zakupu. Chyba że ruszy nowy wątek phono, żeby nie mieszać.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: McGyver w Czerwiec 18, 2018, 12:32Ruszy. Chyba trzeba od razu go zrobić i wrzucić listę zakupów. Jak będę miał czas to odpalę.
Super!


malg

wątek PRE PHONO ruszył
a co z obudowami i wierceniem otworków pod IF
McG, kiedy je Bedziesz wysyłał ?

amati74

Cytat: malg w Czerwiec 18, 2018, 19:42
wątek PRE PHONO ruszył
a co z obudowami i wierceniem otworków pod IF
McG, kiedy je Bedziesz wysyłał ?
A link jest?

malg

prosze bardzo:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2738.msg193550#msg193550

ale mozna samemu znaleźć:


    Audiomaniacy »
    KOMPONENTY AUDIO »
    DIY i serwis »
    Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.


rudy-102

Cytat: amati74 w Czerwiec 18, 2018, 20:09A link jest?


Załóż sobie taką zakładkę to będziesz widział wszystkie nowe.https://audiomaniacy.pl/index.php?action=unread

malg

Cytat: McGyver w Czerwiec 15, 2018, 12:36
Mała uwaga co do przegubu do ośki potka. Chińczyk nie przez przypadek dołączył plastikowe dystanse w woreczku.

u mnie nie było zadnego woreczka,  :o
mam się pohlastać ? ::) ;D ;D ;D

malg


kulek1

Cytat: konrado77 w Czerwiec 15, 2018, 11:39
Coś tam działa, podłączyłem do mini głośników w pracy więc o jakości nic nie powiem. Teraz wygrzewanie kondów...
I jak udało się podłączyć i posłuchać na normalnym zestawie? Jakie spostrzeżenia?

konrado77

Czekam na obudowę. Działa u mnie w pracy tak jak widać [emoji3]. Jak dostanę obudowę złożę w całość i wtedy przeniosę.

BTW.  MacGyver, znalazłeś moją obudowę czy jest do odbioru w modushop?

GregWatson

I w jakich granicach cenowych wychodzi skompletowanie takiego Konda. Obudowę już mam.  :) Wiem, że im lepsze podzespoły tym lepszy dźwięk więc nie będę się tej ceny tak sztywno trzymał.
Szykuję się do zebrania pozostałości.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.