Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Cytat: juter22 w Sierpień 29, 2017, 22:25Ponieważ pojawiły się pewne wątpliwości co do budowy plinth'y to umieszczam kilka podlądowych zdjęć.
Stolarz wykonał kawał dobrej dobory, materiał to dębina, całość waży ok.30-40kg wraz z Sony'ym, każda szczelina jest zrobiona pod wymiar, a sam gramofon dodatkowo jest chroniony przed wszelkimi wibracjami zewnętrznymi.

Juter22 podoba mi się ten pomysł. Ładnie wykonany i nie ingerujący w przebudowę oryginalnego gramofonu. To mi się podoba i nie wiem czy w podobny sposób nie wykonam sobie podstawki pod drugie ramię w DD-40 a w przynajmniej bardzo zbliżony.
Trochę tego i trochę tamtego też.

juter22

Cytat: GregWatson w Sierpień 30, 2017, 17:07
Juter22 podoba mi się ten pomysł. Ładnie wykonany i nie ingerujący w przebudowę oryginalnego gramofonu. To mi się podoba i nie wiem czy w podobny sposób nie wykonam sobie podstawki pod drugie ramię w DD-40 a w przynajmniej bardzo zbliżony.
"Mi Casa, Su Casa"  8) ;D

wojtek41


juter22

Cytat: wojtek41 w Sierpień 30, 2017, 17:52Zdradzisz co to ma być ?
Wolę nie zapeszać, ale jak tylko wybiorę i odbiorę to pokażę ;)

Flip Back

Mój ulubiony L.P. Kingdome Come.

Flip Back

Ten box posiadam od kilku dobrych miesięcy. Dziś po raz pierwszy udało mi się za niego zabrać. Wydany jest bardzo dobrze. Świetne zdjęcia na kopertach oraz fantastyczny booklet. Bardzo dużo dodatkowego materiału + nowe miksy.
Jako, że mam też wydanie oryginalne porównałem obie wersje mono. Niestety i chyba już standardowo reedycja gra wyraźnie słabiej od oryginalnego tłoczenia na labelu Reaction.W reedycji wokal i gitara (!!!) jakby wyciszone czy wycofane. Talerze bardziej zamulone. Ogólnie też ciszej i oczywiście mniej powietrza. Natomiast został wyraźnie podbity bas (co chyba jest jakimś standardem vide A.B.B. i koncert z Fillmore, gdzie oryginalny Capricorn zniszczył reedycję). Na koniec wrzuciłem jeszcze oryginalny singiel z utworem N.S.U. (także wydanie Reaction), który dźwiękiem wręcz zmiótł poprzedników.
Później poćwiczę wersję stereo i nowe mixy. Niestety nie posiadam oryginalnego brytyjskiego wydania stereofonicznego. Ale porównam z amerykańskim na labelu ATCO :-)
Jeszcze jedna uwaga - szkoda że nie zachowano oryginalnych labeli. W reedycji wszystkie są jako Polydor.

juter22

Na dobranoc kilka pozycji na czarnym krążku  ;D

juter22

W oczekiwaniu na "nowy / stary" gadżet  8) wrzucam zdjęcie nowego "prosiaka w stajni"  ;D
Kilka lat temu używałem tego urządzenia i bardzo dobrze je wspominamy, postanowiłem zakupić jako rezerwowe pre phono, jakbym  sie znalazł w takiej sytuacji jak obecnie, w przyszłości.
Mianowice sprzedałem mojego Brystona BP25,a nowe preamp liniowy będę miał za około 3-4tygodnie u siebie, więc obecnie (dzieki urzejmości mojego kolegi i przyjaciela Grzesia) uzywam preamp'u ze stani Rotel'a, a "prosiak" zastąpi doscelowe pre na jakiś czas.

juter22

Witam po dość długiej nieobecności  ;)
dziś kurier nawiedził mnie dwa razy...pierwszy z "prosiakiem" a drugi z Tomankiem a wraz z nim dedykowane zasilanie pod "prosie".
Właśnie testuję połączenie a dla odwiedzających krótka fotorelacja z unboxingu.
Mega pozytywne zaskoczenie dla mnie to sposób pakowania oraz możliwości dostosowania zasilacza zewnętrznego przez Pana Tomasza z firmy Tomanek. Brawa!

juter22

Oraz "prosie" od niemiaszków  8)
I pierwszy winyl w kolorze "orange" od Black Tomb  ;D

juter22

Było na cd, jest i na lp, też tak macie?
Mi udało się tę wyrwać za 40pln 8)

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

juter22

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2017, 10:53
Jak się sprawuje prosiaczek?
Super póki co, tylko trochę dysonans będzie do to tego co się pojawi, ale nie wszystko na raz  ;)

Piterski

Lata temu porównywałem go do phono w moim wzmacniaczu Copland CSA-28, poprawa była wyraźna i bardzo fajnie to grało. Milo go wspominam chociaż nie odniósł bym się z porównaniem do innych konstrukcji. Miałem wrażenie, że on grał zgodnie z angielską szkoła brzmienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Flip Back

Dzięki uprzejmości mojego kolegi dostałem do zabawy takiego wariata :-) Nigdy nie miałem okazji testować w swoim systemie pre z tak wysokiej półki cenowej. Tak więc na razie gramy cicho (bo późno) i się oswajamy...


PiPi

Jeśli mogę to napisze słowo o MF Xlp , bardzo fajne pre z bardzo analogowym graniem do wkładek u których za dużo jest wysokich tonów .

jacekkudla

Cytat: Flip Back w Wrzesień 14, 2017, 23:39Dzięki uprzejmości mojego kolegi dostałem do zabawy takiego wariata :-) Nigdy nie miałem okazji testować w swoim systemie pre z tak wysokiej półki cenowej. Tak więc na razie gramy cicho (bo późno) i się oswajamy...
Fajny AR, jaki to dokładnie model? :) ja mam PH5 i niezmeirnie ciekaw jestem jakby te dwa pre wypadły w pojedynku :)

Flip Back

To jest PH-9. Można spróbować :-)

Jedna uwaga po nocnym i porannym słuchaniu - z moim MC LO gra trochę za cicho. Aby dobrze dmuchnęło muszę ustawiać potencjometr na godzinę 11. Zastanawiam się czy by trafo nie wrzucić na pre pre. Muszę zapytać w Ortofonie czy wypożyczą Verto.

juter22

Wrzucam kilka fotek z wczorajszego odsłuchu :)

Flip Back

Współczesna reedycja. Oryginał dość rzadki i trudny do kupienia.

Flip Back

Bardzo ładna lakierowana rozkładana okładka. Podobnie jak wkładka ( z jednej strony zdjęcie zespołu z drugiej notka, niestety po Czesku). Jeśli takie granie kogoś interesuje to polecam tą reedycję.

Flip Back

Gramy dalej - teraz klasyk ale w japońskim wydaniu. Zupełnie inny front i tył.


Flip Back

Sympatyczny kolega wspomógł mnie takim urządzeniem. Nie ma co ściemniać to jest bardzo dobra rzecz! W moim systemie zmiany "in plus" słychać od pierwszych dźwięków. Niestety nadal się bujam z lekkim brumem, tak więc muszę pokombinować.