Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Czy można tak zrobić że drut jantzen solid core 0,5 na średnie i wysokie i potencjometry a drut jantzen solid core 1mm od terminalu do zwrotnicy i od zwrotnicy do głośnika niskotonowego.

Mikut1982

Już mam trzecią wersje jak umieścić tak duże kondy na tak małej płytce czy się uda do końca sam nie wiem, ale próbuje.  Teraz zajmuje się usunięciem śrub które były przykrecane przez środek cewki.  Usuwam też metalową tulejkę  ze środka cewek.  I przesówam cewki.  Może kondy się zmieszczą. 

Mikut1982

Tulejka musi zniknąć.  Możliwe ze coś to zmieni.

Mikut1982


miniabyr

Tylko niech ci nie przychodzi do głowy mocować cewek  na śruby ,wkręty i inne metalowe ustrojstwa !!! Możesz zmienć tym znacznie parametry cewki !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Mikut1982

Zwrotnica była oryginalnie przykręcona właśnie tak.  Dlatego usuwam śruby z cewek i metalowe tulejki.  Montaż będzie inny.  Czytałem że nie powinno być tak montowane.  Widocznie kiedyś o tym nie wiedzieli. 

miniabyr

Ale ta tuleja to nie mysi być metalowa . To może być obojętny stop .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Mikut1982

Może i tak ale już to wrzuciłem.  Wszystko jest sztywne.  Cewki się nie rozsypaly a tego się bałem.

Mikut1982

I zobaczcie zrobiło się troszkę miejsca.  Może kondy się zmieszczą, jeszcze dziś dwa zamontuje a 47 juz dziś mi gość wysłał.  Pamiętajcie że wszystko co do tej pory robiłem, robię pierwszy raz.  Jestem laikiem i niektórych rzeczy nie zrobił bym bez forum.

Mikut1982

A tu znów małe porównanie wielkości stary a nowy. 

Mikut1982

No udało się.  Jest ciasno ale się zmieściły, z ledwością.. 

Mikut1982

A montaż zwrotnicy będzie następujący.  Rurka a w niej wycięty rowerek i osadzony na narożniku i wtedy przekrece śruba w środku rurki.

miniabyr

Jest prostszy sposób na montaż. Ja tak zrobiłem i robię . Taśma zaciskowa i po sprawie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

konrado77

Ładnie wyszło. Sprytnie wykombinowałeś umieszczenie cewek. Sprawdź proszę jakimś magnesem te tuleje.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

Tuleje nie reagują na magnes ale i tak musiałem je usunąć żeby przesunąć cewki.  Został mi jeszcze do wymiany  jeden kond 47uf ale wymienię go za tydzień.  Od poniedziałku mam delegacje.  Szkoda ze pomylili zamówienia ale nie ma się co dziwić, robili zamówienia z poniedziałku wtorku i czwartku bo mieli urlop.  I tak wyszło ale na mój plus bo miałem więcej czasu na pomyslenie jak umieścić kondy bo na początku był inny plan.  Za tydzień będę wiedział jak to wszystko zagra.  Kondensator dotrze w poniedziałek wraz z jeszcze jednym kabelkiem jantzen solid core 0,5mm. Znalazłem nawet laminat meblowy który wygląda jak oryginalny na kolumnach gruby 0,8mm, ale nad tym się zastanowię.  Koszt nie duży 220zl na obie kolumny.  Wtedy wyglądały by jak nowe.  Za to będę brał się po nowym roku. Najpierw muszę się nacieszyć tym co do tej pory zrobiłem i uruchomić sprzęt posłuchać jak gra.  No i musze zrobić maskownice.

Mikut1982

I wróciłem z delegacji i biorę się do pracy.  Terminal już na swoim miejscu.

Piterski

A ja myślałem, że tu będą już wrażenia z odsłuchu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Cały tydzień byłem w Radomsku w delegacji.  Dziś popołudniu dopiero wróciłem.  Dziś wymieniłem całe okablowanie, kabelek po kabelku i zamontowałem ostatni kondensator.

Mikut1982

Zostało mi jeszcze zamontowanie zwrotnicy i będzie koniec.  Sam jestem ciekaw zmian.  Mam też zmieniony kabel od amplitunera do kolumn. Jutro wszystko się okaże.

Mikut1982

Zwrotnica zamontowana.  Użyłem kołków plastikowych,  uciołem na odpowiednią długość i naciołem rowerek tak by płytka weszła.  Dokrecilem śrubką i siedzi zwrotnica sztywno. Pod zwrotnice dałem piankę 7mm

Mikut1982

Wygląda to tak.  Zrobiłem jak umiałem.

Jakub


Mikut1982

No sam już nie mogę się doczekać.  Za godzinę podłączam.

Piterski

Z tego co czytałem o tych kondensatorach to pierwsze 100 lub więcej godzin to będą się układały.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Wiem o tym i to będzie grubo ponad 100 godz