Pre-Audio CLASSIC MT-1602 TONEARM 12”

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 12, 2017, 15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Kupiłem w swoim życiu bardzo dużo gramofonów, ale żaden z nich nie został mi dostarczyny w taki sposób.
Zwykle przyjeżdza jeden kurier, tym razem było dwóch, którzy wniesili do domu to co widać na zdjęciu.
Czyli jednak można, w bezpieczny sposób dostarczyć zakupiony gramofon.
Co jest wewnątrz to ja wiem, choć jeszcze zawartości nie rozpakowałem, wy będziecie wiedzieć, jak przesyłkę rozpakuję.
Cdn....... 

frywolny trucht

To ten Pre-Audio? Jednak puścili go za dwójkę? No to jestem w szoku. Co za zmiana strategii  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

#2
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 12, 2017, 15:38
To ten Pre-Audio? Jednak puścili go za dwójkę? No to jestem w szoku. Co za zmiana strategii  :o

Promocja była, może stąd ta cena, zalicytowałem, a że innych chętnych do zakupu nie było, to licytację wygrałem.
Żle się zaczeło, bo dostawa trwała ponad 2 tygodnie od czasu wpłacenia pieniędzy, termin był przekładany dwa razy.
Kontakt z sprzedającym był, może nie odpowiadał natychmiast, ale odpowiadał
W ramach zadośćuczynienia, za długi czas oczekiwania i przekładny termin dostawy, wynegocjowałem bonus w postaci wkładki gramofonowej, na start.
Była jeszcze opcja, dostania w ramach zadośćuczynienia miedzianej maty, ciężkiej, coś około 2,5 kg, z którą według zapewnien sprzedającego, gramofon powinien sobie dać radę, pod warunkiem, że pomożemy palcem wystartować talerzowi - wiadomo trzeba poknoać siłę bezwładności.
Może z punktu czysto handlowego byłoby to lepszy wybór, bo owa mata jest wystawiona do sprzedaży za równo 1000 złotych, ale pomoganie palcem wystartować talerzowi wydało mi się nieco dziwne, więc wybrałem wkładkę.
Czy, gdym nie upomniał sie o jakieś zadośćuczynienie za przekładany termin dostawy, to coś bym otrzymał, tego nie wiem.
Ważne, że jest, dobrze zapakowany, o tym co było przed tym zapomniam, nie było sprawy, jestem zadowolony.


       


Marek20

Sesja zdjęciowa z rozpakowania. :)
Że tak powiem dość ryzkownie zapakowane wewnątrz, no ale jak widać dotarł w całości
Wygląda kosmicznie, trochę bałem się brać w ręce, no nie jest to model do zabawy po dwóch piwach, jeden nieuważny ruch, i moze być tragedia
Kabel jak z babcinego żelaska - może wraca moda na taki dizajn?
Talerz niewiem z czego, albo to malowany akryl, albo jakieś drewno, będę musiał spróbować nadgryźć ;) dociążony metalkowymi krążkami, plus dwie różne korkowe maty
Nóżki regulowne na kolcach, z tyłu włącznik, silnik, chyba jest bo go nie widać, synchroniczny.
Fajny headshell.
Plus kilka woreczków z jakimiś elementami, poziomnica, oraz bonusowa wkładka Nagaoka MP-11, ale pudełko i akcesoria od MP110, zgodziłem się na to, bo MP-11 ma trochę lepszy szlif igły, plus szablon do ustawienia wkładki, plus faktura zakupu
 
Czego nie ma? Nie ma, kurna blaszka, instrukcji montażu, regulacji, obsługi. Zapewne sprzedający zakłada, że kupujacy taki gramofon to osoba która bez instrukcji sobie poradzi. Jednak powinna być, to nie jest popularny model - hahaha, więc nie ma zbyt dużo uzytkowników których można by poprosić o pomoc.
Napsiałem prośbę o instrukcję.
Siedzę i patrzę, moze jutro, dzisiaj zbyt późna pora, spróbuję go złożyć i uruchomić... 
   

     

Marek20

cd...

Marek20


Marek20

Siedzę i patrzę i co widzę?
Widzę, że brakuje jeszcze karty gwarancyjnej, sprężynki przy windzie ramienia, dwóch śrubek do których przymocowana jest ta sprężynka
Ja złośliwy nie jestem, ale otrzymałem przedmiot, niekompletny, niezgodny z opisem.
No niewiem, poprosić sprzedającego aby odebrał własnym kurierem ten egzempalrz i przysłał przedmiot kompletny, zgodny z opisem?
Lub jakaś obniżka ceny, lub jakiś bonus?
"Polska, mieszkam w Polsce, tu tu..."

   

PiPi


frywolny trucht

#8
Na aukcji to on miał śliczne zdjęcia. Pamiętam, że przyglądałem się ramie, jej zaślepieniom, bo pierwsze skojarzenia miałem z profilem a'la noga ławki szkolnej. Trudno było dociec czy tak jest, a na twoich ostatnim zdjęciu ewidentnie widać jak plastikowa zaślepka odstaje od profilu. Nie leży mi za bardzo taki pusty profil w którym szumi łożysko i silnik, bo staje się pudłem rezonansowym. A możesz go opukać, czy nie brzęczy? No ale najważniejsze i tak jak zagra.
Dowód zakupu jest najpewniej gwarancją. Pytanie jak długą? Ad Fontes ma wieczystą  ;D
Ze zdjęcia trudno rzeczywiście wyniuchać jak się zmienia VTA, przesięg, azymut.

Szkoda też, że producent nie pofatygował się wpisać numeru seryjnego. Klepie tabliczkę z miejscem na numer i nic?  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://pre-audio.com/product/gramophone-classic-mt-1602-tonearm-12/

Gdzie jak byk stoi: "To tyle w skrócie w razie jakichkolwiek pytań czekamy na telefon". Czyli instrukcja obsługi jest w postaci ustnej :)

To co mi się natomiast podoba- w sensie, że konstruktor dobrze kombinuje, choć nie mam pojęcia z jakim skutkiem:

"Siłę dośrodkową która jak wiadomo występuje przy takich ramionach pokonujemy przez regulację ciężarkiem. Mechanizm został tak skonstruowany aby precyzyjnie ustawić siłę pokonująca tzw antiskating. Przez odpowiednią regulację uzyskujemy zmienną siłę na początku płyty i jej końcu. W ten sposób igła wkładki w obojętnie w jakimkolwiek położeniu na płycie pracuje bez oporów i zniekształceń. Wkładka dodatkowo została odizolowana od ramienia za pomocą specjalnego uchwytu. Uchwyt ten został złożony z dwóch pierścieni połączonych ze sobą gumowym resorem."

i:

"Łożyskowanie ramienia zawieszone zostało w polu magnetycznym. Takie rozwiązanie sprawiło maksymalne odizolowanie od reszty konstrukcji oraz sprawiło iż w łożysku nie ma elementów ciernych"


Ale z tej zakładki wynika, że coś jest nie halo: http://pre-audio.com/dystrybucja/

"Wszystkie urządzenia nabyte w naszym sklepie internetowym, jak również u dystrybutorów, są objęte pełną gwarancją na okres dwóch lat.
Do każdego urządzenia wydawana jest karta gwarancyjna z:
– nazwą urządzenia
– numerem seryjnym z pieczątką firmy
– szczegółowymi warunkami gwarancji
Prosimy o zapoznanie się z nimi oraz o zachowanie karty gwarancyjnej i dowodu zakupu. Są to dokumenty potrzebne do przedłożenia przy ewentualnych problemach z urządzeniem, które wymagałoby interwencji serwisowej."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2017, 10:17Mechanizm został tak skonstruowany aby precyzyjnie ustawić siłę pokonująca tzw antiskating.
Serio?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Marek20

Zadzwoniłem do działu technicznego, do osoby która była, jest odpowiedzalna za zakupiony egzemplarz, jak się dowiedziałem o numerze, nomen omen 13
Co wynikło z tej rozmowy opowiem wieczorem
Zainteresowanych zapraszam, nie będziecie się nudzić, z firmą Pre Audio nie sposób się nudzić


Marek20

Gdybym wiedział, to co teraz wiem, to bym tego gramofonu nie kupił. Jednak to byłby błąd. ;D
Fakty są takie:

Nie uprzedzają, ze realizacja zakupionego gramofonu trwa 2 tygodnie, potrafią przesunąć ten termin, o czym tez nie informują

Dostajemy model, z kolejnymi wprowadzonymi zmianami, inny niz przedstawiony w ofercie, o czym tez nie informują
Gwarancja jest, na tzw słowo honoru, w formie pisemnej nie przysyłają, ale obiecali dosłać..
Przy okazji mozna się dowiedzieć, ze wysyłka gramofonu do naprawy jest na nasz koszt, około 150 zł.

Gramofon jest dostarczany bez instrukcji obsługi, montazu kalibracji, jest tylko słowna na telefonu, ale intrukcja ma być, mieli za mało czasu, aby wydrukować, mają dosłać.

Przeciwwaga do ustawienia nacisku nie jest wyskalowana, a wagi nie ma, gdyz inne firmy tez nie dołączają. Według sprzedającego, mozna to zrobić na ucho.

Czyli po rozpakowaniu, nie mając intrukcji obsługi, telefonu, waga, nie masz zadnych szans aby skonfigurować prawidłowo gramofon, no chyba, ze na ucho, na oko, tak ustawia się według sprzedającego VTA.

Poza tym rozmowa z firmą była sympatyczna, kostruktywna.

Wszystko to jednak mały pikuś jest.
Gramofon wygląda przepięknie, w zasadzie to moze nigdy nie zagrać, wytarczy ze cieszy oko.

Nie mniej jednak, za czas jakiś sprawdzę jak gra.




MAC

Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 15:07Gdybym wiedział, to co teraz wiem, to bym tego gramofonu nie kupił.


Marek20

#14
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2017, 09:56Pamiętam, że przyglądałem się ramie, jej zaślepieniom, bo pierwsze skojarzenia miałem z profilem a'la noga ławki szkolnej. Trudno było dociec czy tak jest, a na twoich ostatnim zdjęciu ewidentnie widać jak plastikowa zaślepka odstaje od profilu. Nie leży mi za bardzo taki pusty profil w którym szumi łożysko i silnik, bo staje się pudłem rezonansowym.


Rama jest solidna, gruba - 3,5 milimetra - ciężka, popukałem, raczej żadnych szans aby rezonowała, jak bedzie zachowywała się gdy ruszy silnik to się okaże.
Odpaliłem go na sucho, przyłożyłem ucho w okolice silnika, silnik bardzo cicho słychać w odległości około 10-15 cm, gdy się usiadze normalnie przy gramofonie, ucho w odległości około pół metra, to nic nie słychać.
Na talerz popatrzyłem pod różnymi kątami  jest idealnie równy, pasek jest cieńki, jak żyłką wędkarska, o przekroju okragłym półprzeżroczysty 
Żaślepka nie odstaje, nie wiem dlaczego tak wyszło na moim zdjęciu.
Przeciwwagi są dwie, tzn jest to zespolony mechanizm, ale nie są wyskalowane.
Według producenta, nie poziomuje się ramienia, tylko od razu ustawia się nacisk, tą wiekszą, nalepiej z użyciem wagi, albo na ucho, po ustawienie przykręcamy ją na stałe, imbusem numer 2,  np na 1.4 grama,  małą przeciwwaga mozna sobie doregulwoać nacisk w zakresie jednego grama, plus minus,.
Najbardziej intrygujące jest ramię, bez łożysk, zawieszone w polu magnetycznym, to mnie ciekawi najbardziej.
Od drugiego lub 3 sprzedanego egzempalrza zrezygnowan z spreżynki, na rzecz ciężarka, którym regulujemy szybkość opadania ramienia na płytę, pamiętajmy że ramie jest w polu magnetycznym.

Coś mi się widzi, ze będzie zabawy z tym co niemiara :)

Gwarancja jest udzielana na 2 lata, na podstawie faktury zakupu, w każdej chwili producent deklaruje możliwość odkupienia egzemplarza, gdyby nabywca chciał go sprzedać. Numer seryjny jest na fakturze, nie ma go na egzemplarzu, bo czasu nie starczyło, a klient, czyli ja, było bardzo niecierpliwy.
To jest ich najtańszy i w sumie najprostszy model, więc, raz, cena jest bardzo dobra, dwa, jak na najprostszy model konstrukcja jest bardzo dobra.
Przynajmniej wizualnie i organoleptycznie  :D
Oczywiście, szwankuje całość realizacji zamówienia, ale to wynik, nie tyle jakieś złośliwości, ale faktu że  są to konstruktorzy pasjonaci, było to czuć w rozmowie, każde moje pytanie zostało wyjąśnione.

Bedzie dobrze :)             


Marek20

#15
Jeszcze kilka fotek.

Jak widać podtalerzyk jest akrylowy, podobnie jak rolki napędowe, zmiana predkości jest manulana, tak jak i cały gramofon
Gramofon stoi bardzo stabilne, podstawki pod kolcami są od spodu gumowane. Regulacja nóżek jest od góry, kręci się palcami, badrzo wygodna regualcja
W komplecie otrzymujemy dwa paski napędowe, dwie maty, jedna korkowa, druga gumowana, klucz imbus, poziomnice do wypoziomowania gramofonu.
Na ostatnim zdjęciu widać owe zawiesznie magnetyczne ramienia, widoczą przekałdkęnalezy usunać, służyła za podstawkę na czas transportu
Ani grama drewna, poza talerzem, czyli nie dla miłośników babcinego, drewnianego dizajnu. Absolutnie nie dla zwoleników automatów.
Dla wszelkiej maści audiomaniaków ;)


PS: Nie rozgryzałem jeszcze działania antskatingu....

rudy-102

A ktoś kiedyś powiedział, że Ad Fontes jest brzydki.
Hmm.

Marek20

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 13, 2017, 22:20
A ktoś kiedyś powiedział, że Ad Fontes jest brzydki.
Hmm.
W porównaniu, to jest jest raczej bardzo brzydki ;)

marekw 76

Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22W porównaniu, to jest jest raczej bardzo brzydki
Kwestia gustu.
Jak dla mnie AF jest duzo ladniejszy...
Bez urazy ale ta rama (przynajmniej na zdjeciu) wyglada jakby byla wykonana na warsztatach w ZSZ.
Ale coz, to ma grac a nie wygladac.

tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

rudy-102

Cytat: marekw 76 w Wrzesień 14, 2017, 10:06wyglada jakby byla wykonana na warsztatach w ZSZ.
Miałem dokładnie te same skojarzenia, ale nie chciałem być złośliwy.
U mojego najmłodszego dziecka ławki szkolne mniej więcej tak wyglądają, ale jak powiedziałeś to ma grac a nie wyglądać.

rudy-102

Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22
* 9.jpg (434.7 kB, 2994x1433 - wyświetlony 50 razy.)
Milli Vanilli ? ??? :o

Marek20

Cytat: marekw 76 w Wrzesień 14, 2017, 10:06
Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22W porównaniu, to jest jest raczej bardzo brzydki
Kwestia gustu.
Jak dla mnie AF jest duzo ladniejszy...
Bez urazy ale ta rama (przynajmniej na zdjeciu) wyglada jakby byla wykonana na warsztatach w ZSZ.
Ale coz, to ma grac a nie wygladac.

tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
Wczoraj zdjąłem z półki jvc ql-yf7, taka duza kolumbryna w drewopodobnej obudowie i wstawíłem w jego miejsce preaudio. To malusi gramofon jest.
Boję się cokolwiek ruszać, jak przy ustwiani i montazu, regulacji czegoś nie spieprzę co będzie cud, moze zabiorę za to w weekend, póki co zorganizowałem sobie wage, tylko wydaje sie być za gruba, trzeba będzie zrobić jakąś podstawke obok talerza.
Nie miała baba kłopotu to sobie kupiła manualny gramofon.

Marek20

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 14, 2017, 10:24
Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22
* 9.jpg (434.7 kB, 2994x1433 - wyświetlony 50 razy.)
Milli Vanilli ? ??? :o
Tak, wersja usa, ich pierwsza płyta, z jakimis innymi miksami, nie słuchałem jeszcze, ma tez ich drugą plyte, gdzie juz pokazani są ci ktorzy spiewają, a nie ci co dali tylko twarze do projektu.
Kupiłem, w jakims większym zestawie, bo wieki całe tego nie słuchałem, a jak to było popularne i grali w radio, to radio przełączałem bo mnie drazniło.

frywolny trucht

Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22W porównaniu, to jest jest raczej bardzo brzydki

Myślę, że twoje zdjęcia po prostu mu szkodzą ;)
Zabawne jest gdy się skonforntuje "łączę pana z działem" z widokiem na street view. Adres jest n stronie producenta. Połowa bliźniaka po środku niczego. Pola, pola, pola :) Dobrze, ze nie odesłali do działu kadr, zarządu, a może nawet zespołu projektantów  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2017, 12:27Połowa bliźniaka po środku niczego.
Niezupełnie. To domek obok (z tabliczką SPRZEDAM i numerem telefonu). Tyle, że to nic nie znaczy. Jak myślisz - ile takich gramofonów można sprzedać miesięcznie? Dwa? Może trzy przy dobrych wiatrach. Gerwazy kupił ten egzemplarz 25 sierpnia z fakturą 1/8/2017. Na prawdę uważasz, że potrzebna jest do tego hala produkcyjna? A Andrzej Analogowy..? Jeszcze niedawno (nie wiem jak teraz) klecił AdFontesa w jakiejś komórce czy garażu. Tak więc...
Inna sprawa, że wygląda to jak wygląda. Trochę mam wrażenie, że producent sam jest zaskoczony tym, że ktoś to kupił.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910