Pre-Audio CLASSIC MT-1602 TONEARM 12”

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 12, 2017, 15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cena jak z Biedry :) Nie wierzę, że to cena sprzedażowa. Nadal trudno mi uwierzyć, że 2 koła to cena sprzedażowa.
Acha, nie mam nic przeciw garażowej produkcji. Po prostu uśmiałem się z tego, że pompują się niemal na konsorcjum międzynarodowe. Zupełnie niepotrzebnie. Małe regionalne, krajowe produkty mają teraz swój czas.

Gramofon rozpakowany, trzeba pomyśleć o zmianie tytułu wątku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2017, 12:27
Cytat: Marek20 w Wrzesień 13, 2017, 22:22W porównaniu, to jest jest raczej bardzo brzydki

Myślę, że twoje zdjęcia po prostu mu szkodzą ;)
Zabawne jest gdy się skonforntuje "łączę pana z działem" z widokiem na street view. Adres jest n stronie producenta. Połowa bliźniaka po środku niczego. Pola, pola, pola :) Dobrze, ze nie odesłali do działu kadr, zarządu, a może nawet zespołu projektantów  ::)

Jakbys zobaczył gdzie produkują, w jakich warunkach, większość firmowej markowej oddziezy, to ow domek pośród moze wydać się pałacem
Zdjecia sa poglądowe, ładne to producent na swojej stronie

Marek20

Jeszcze jedno, ja ten gramofon kupiłem, aby zaspokoić swoją cikawość.
Przeciętny nabywca z alledrogo, kupuje albo jakiś nowy gramofon, udający gramofon, w stylu retro na ogół z igła szafirową, bo tani, albo coś z smietnika z Niemiec, nie wazne ze na ogól niekompletny, albo w duzej mierze niesprawny, a potem szuka części, ale ma być tanio.
Ja pomyślałem inaczej, kupiłem trochę tego śmietnika allegro, plus młotek, rozłozylem na części, powtórzyłem operację ileś tam razy, i mogę sobie pozwolić na zakup gramofonów, z ciekawości.

frywolny trucht

Najpewniej inspiracja Pre-Audio. Kuźma Stabi (S?)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

być moze taka jest inspiracja, tyle ze swiecące elementy nie są tak dobrze wykończone

perfect

Gadu, gadu, ale jak to gra? O tym nie ma ani słowa.

merlin1973

On słucha Milli Vanilli  ;D ;D ;D
kto inny śpiewa , kto inny tańczy  ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

perfect


Marek20

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 14, 2017, 16:13
On słucha Milli Vanilli  ;D ;D ;D
kto inny śpiewa , kto inny tańczy  ;) ;) ;)

Tu już się śpiewaja ci co tańczą, wydano to również w Polsce, tyle że ta edycja gra kiespkso, na drugiej stronie jest fajny kower zespołu AC piorun DC


perfect

No to chociaż wiemy jak gra płyta :)

Marek20

Cytat: perfect w Wrzesień 14, 2017, 16:41
No to chociaż wiemy jak gra płyta :)

Odpalę ten kosmiczny gramofon, najprawdopodobniej w weekend, jak czasu wystarczybo, raz, mamy sezon grzybowy, ładna pogodę wieć wybieram się do lasu, dwa, kurierzy przywieźli w tygodniu kilka paczek z gramofonami i nawet czasu nie miałem zaglądnać, czy aby na pewno dotrały nieuszkodzone.
Może zgram, do posluchania, jedną stronę jakieś ogólnie znanej płyty, to będzie jakiś przykład, do ewnwetualnego wyrobienia sobie opinii.

gratefullde

O ile ten industrialny paszkwil w ogóle zagra...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Marek20

#38
Cytat: gratefullde w Wrzesień 14, 2017, 19:25
O ile ten industrialny paszkwil w ogóle zagra...

Rachunek za prądu zapłaciłem, zestaw okularów i wkładek mam, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że da głos ;)
Zawsze w odwodzie pozostaje magiczna niebieska kula i tajemniczy kuferek ;)
W nocy przypomina mi film Gwiezdne wojny ;)
 

     

perfect

Wydał z siebie jakiś dźwięk czy już młotkowy go poskromił?

Marek20

Cytat: perfect w Wrzesień 16, 2017, 17:40
Wydał z siebie jakiś dźwięk czy już młotkowy go poskromił?

Czasu brak

gratefullde

Napisz od razu, przecież Ty nie słuchasz nic z tych sprzętów.
Jedyne logiczne wytłumaczenie tego zakupu to takie, że skopiujesz parę patentów i uruchomisz tokarkę. Za miesiąc Pro Gerwazy Turntable na eBay zadebiutuje...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Marek20

Cytat: gratefullde w Wrzesień 16, 2017, 19:22
Napisz od razu, przecież Ty nie słuchasz nic z tych sprzętów.
Jedyne logiczne wytłumaczenie tego zakupu to takie, że skopiujesz parę patentów i uruchomisz tokarkę. Za miesiąc Pro Gerwazy Turntable na eBay zadebiutuje...

Jak wygram w lotto, to rozważę taki pomysł zainwestowania pieniędzy, rzecz jednak w tym, że ja nie gramw lotto i nigdy grał nie będę. Sa przyjemniejsze sposoby bezsensownego wydawnia pieniędzy.




vasa



Cytat: Marek20 w Wrzesień 16, 2017, 23:26Sa przyjemniejsze sposoby bezsensownego wydawnia pieniędzy.

Na przykład jakie?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

Cytat: vasa w Wrzesień 17, 2017, 11:28


Cytat: Marek20 w Wrzesień 16, 2017, 23:26Sa przyjemniejsze sposoby bezsensownego wydawnia pieniędzy.

Na przykład jakie?

[emoji377]🥃

Gramofony ;)

perfect


perfect

Czy kiedyś się doczekam rzetelnego opisu brzmienia gramofonu produkowanego przez Pre Audio? I tu nie chodzi o jakiś sponsorowany artykuł tylko recenzje jakiegoś posiadacza.Sam właściciel marki sprawia często wrażenie, że nie wie o czym mówi.Gdy przychodzi  do omawiana konkretów po prostu ucieka.Dziwne to wszystko.

Marek20

#47
Cytat: perfect w Wrzesień 17, 2017, 12:07
Czy kiedyś się doczekam rzetelnego opisu brzmienia gramofonu produkowanego przez Pre Audio? I tu nie chodzi o jakiś sponsorowany artykuł tylko recenzje jakiegoś posiadacza.Sam właściciel marki sprawia często wrażenie, że nie wie o czym mówi.Gdy przychodzi  do omawiana konkretów po prostu ucieka.Dziwne to wszystko.
Zacząłem zabawę z tym gramofonem, powiem tak, o qrwa.... cdn
Po jakieś godzinie ustawiłem prawidłowo nacisk na igłę, ale nie zniechęcam się :)
Po drugiej godzinie, rozkminiłem regulację opadania widny ramienia, bo nie chciała opadać, trzeba było pomagać palcem,  oraz ustawiłem wkładkę, pod wszystkimi kątami, VTA wydaje się być prawidłowe, dlatego, na razie, nie wgłębiałem się jak reguluje się w tym gramofonie VTA i czy dwie ręce wystarczą, bo czasem mi brakowało jednej ręki. 
Regulacja antyskating jest, żyłka i ciężarek na pręciku, nie ma żadnej skali, intrukcji też nie ma, ustawiłem w połowie
Żona na mnie patrzy i mówi, że musi się powaznie zastanowić nad naszą przyszłością. Pies dostał wpierdol, bo się pętał pomiędzy nogami.
Ręce mi się trzesą, powoli zaczynam odchodzić od zmysłów.
Kurna, automaty są piękne.......

Dobrze żę mam jako takie o tym pojęcie, ale jak ktoś sobie kupi coś takiego, bez insrtukcji to nie ma żadnych szans aby prawidłowo skonfigurować
Idę się napić, zdjęcia za czas jakiś :)

Przy okazji, trafiłem na stronę o wkładce którą dostałem razem z gramofonem, dodałem do ulubionych :)

http://www.tnt-audio.com/sorgenti/nagaoka_mp11_e.html

CDN..... 

Marek20

#48
Odpalam płytę, gra ładnie, na tyle na ile pozwala wkładka zamontowana wkładka Nagaoka MP-11, szlif igły tępy dość

Sprawdzam, jaka izolacja gramofon od podłoża. Przy okazji w czasie montażu odkleiła się guma od jednej z podstawek pod kolce, musiłem przykleić
Stukam palcami wokoł gramofonu. Jest kiepsko, stukanie przenosi się na wkładkę, ale nie poprzez ramię, te jest zawieszone pomiedzy dwoma magnesami ale poprzez talerz. Bardzo słaba izolacja od podłoża. Talerz jest zawieszony na sztywno, silnik też na sztywno, nóżki i też są na sztywno, jedyna izolacja to ta cienka guma pod podkładkami pod kolce. Prz okazji praca silnika nie przenosi się na talerz,, wyłączam silnik włączam silnik, nie słuchać tego poprzez wkładkę.
Bardzo słaba izolacja od podłoża, bardzo, w porównaniu z np JVC QL-7, który przecież nie ma subchasis. Ramię jest rozwiązane dobrze, ale sam napęd źle.

Podnoszę igłę z płyty, kurczę coś brumi, smaży. Sprawdzam kable, są ok, sprawdzam uziemienie jest ok, sprawdzam kabelki przy wkładce, nie sa zwarte.
Ruszam kabelkami, przewodami od wkładki, biegną na zewnątrz, w dużej cześci, nateżenie zmienia się, ale nie zmiejsza się lub nie zanika.
Dotykam palcami uziemienia gramofonu - bolec z tyłu, z podpiętym kablem uziemienia, brumienie, skwierczenie w bardzo słyszalny sposób zmiejsza się, taki poziom jest akceptowalny, choć nadal słychać w tle, że jest z czymś problem
Kurna mać......

Posprawdzam jutro wszystko jeszcze raz, jak nie znajdę sam rozwiązania problemu, to zadzownię jutro do firmy, jesli nie uzyskam rozwiązania problemu, odsyłam egzemplarz, żadne naprawy gwarancyjnie mnie nie intersują, chyba że pracownik firmy przyjdzie do mnie do domu i usunie usterkę.



 
           

rudy-102