Autor Wątek: Moje zabawy z audio  (Przeczytany 21220 razy)

Offline masza

• Moderator
  • Lampofil :D
Odp: Moje zabawy z audio
« Odpowiedź #1225 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:40 »
Pewnie tak, choć PH5 to zaledwie bardzo średnia półeczka ze stajni ARC.
Niemniej powinien dostawać, bo zapewne dostaje poprzez Verto jeszcze lepszy materiał (sygnał), z którym jeszcze lepiej powinien sobie radzić.
Jest duże wzmocnienie. Nigdy tak głośno nie miałem jak z VERTO (odczep z 24dB) i 47kohm na ARC.
Jest detalicznie, ładnie buduje scenę ale wydaje mi się, że trochę bas jest przez tego SUTa chudszy i ogólnie chyba jest mniej muzykalnie?

Jest też podpięty nowym srebrnym Neotechem. Gra to dopiero 3 płyty i dzisiaj juz więcej nie będzie bo za godzinę pędzę w końcu na Gwiezdne Wojny  :)

Wydaje mi się, że się rozegra dopiero.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2018, 11:33 wysłana przez masza »

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #1226 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:43 »
ARC dla mnie jest sprzętem budzącym uczucia ambiwalentne. Np. taki CD7/8. Cholernie mi się podoba jak gra, ale...
1. Te cholerne lampy 6N30P  >:(
2. Ten cholerny CD-Pro 2  :( 
3. To jest cholerny toploader, nie cierpię takiego rozwiązania  :-\ 
4. Brzydal okrutny  :-[
DAC The Protagonist Mk2

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1227 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:47 »
Ale powiem Wam, że z tymi lampami 6N30 wcale nie jest głupi pomysł.
Przynajmniej człowiek nie kombinuje co dwa dni z inną lampą wydając przy tym majątek na eksperymenty.
Tu masz do wyboru dwa ruskie badziewia z bieżącej produkcji i masz wszystkie lampowe nerwice tam gdzie słońce nie dochodzi  ;D

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #1228 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:57 »
masz wszystkie lampowe nerwice tam gdzie słońce nie dochodzi 
Moje źródło gra na lampach ECC88/6DJ8 i też mi powiewają lampowe nerwice. A oto dlaczego (fota robiona ze trzy lata temu, do dziś sporo przybyło):
DAC The Protagonist Mk2

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1229 dnia: Styczeń 05, 2018, 18:59 »
Jak powiewają... Tyle dobra po szufladach to dopiero by u mnie nerwicę wywołało  :o
Dwie ręce to za mało do podmiany tylu lamp  ;D

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1230 dnia: Styczeń 05, 2018, 19:01 »
A wiesz ile miał tego Piotrek (SA)?
Trzymał w pudełkach po butach. Wszystkie pełne, aż sie nie domykały. A tych pudełek miał ze czterdzieści i nie wiadomo co się w nich mieści  ;D
A serio, to z 5-6 takich pełnych pudełek.

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #1231 dnia: Styczeń 05, 2018, 19:06 »
Jest tego znacznie więcej, tu na focie są tylko ECC88 (na górze leży parę sztuk 12B4A przeznaczonych do preampa o niskim wzmocnieniu).
W innych szufladach są jeszcze ECC81, ECC83, 6SN7, 6X5, 12AY7, 6V6, 6B4G, 6AS7...
GM70 poza szufladą, bo by się nie dała zamknąć  ;)
DAC The Protagonist Mk2

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1232 dnia: Styczeń 05, 2018, 19:08 »
GM70 trochę miejsca zabierają.
W komodzie mam 2 pary miedziaków i 3 pary grafitów  8)
I 2 pary 300b  :P

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1233 dnia: Styczeń 06, 2018, 14:03 »
Niestety jak to z używkami kupowanymi na odległość czasami bywa pre ARC miało pęknięta i poklejoną klapkę baterii od pilota. A jako, że mam nerwicę natręctw na punkcie takich pierdół (nie znoszę mieć czegoś pękniętego, podrapanego czy obitego) przeszukałem cały internet i nic.
W desperacji napisałem do arc o nowego pilota. Miły Evan odpisał, że mogą mi sprzedać nowego pilota z amelinium ale po uj mam wydawać 140$ skoro mają klapki do starszych plastikowych pilotów. Podziękowałem ładnie i poprosiłem o podanie sumy za klapkę i wysyłkę z US oraz dane do przelewu.
Evan odpisał, żebym się nie wygłupiał bo oni nie handlują klapkami od pilotów  ;D Po prostu mi przyślą nową i tyle  :o
Miło spotkać firmę, która nie chce zarabiać na narządach swoich dzieci lub sprzedaży własnych matek do czego zostałem przez 50 lat życia w naszym kraju przyzwyczajony  :o

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #1234 dnia: Styczeń 06, 2018, 14:10 »
Niestety jak to z używkami kupowanymi na odległość czasami bywa pre ARC miało pęknięta i poklejoną klapkę baterii od pilota. A jako, że mam nerwicę natręctw na punkcie takich pierdół (nie znoszę mieć czegoś pękniętego, podrapanego czy obitego) przeszukałem cały internet i nic.
W desperacji napisałem do arc o nowego pilota. Miły Evan odpisał, że mogą mi sprzedać nowego pilota z amelinium ale po uj mam wydawać 140$ skoro mają klapki do starszych plastikowych pilotów. Podziękowałem ładnie i poprosiłem o podanie sumy za klapkę i wysyłkę z US oraz dane do przelewu.
Evan odpisał, żebym się nie wygłupiał bo oni nie handlują klapkami od pilotów  ;D Po prostu mi przyślą nową i tyle  :o
Miło spotkać firmę, która nie chce zarabiać na narządach swoich dzieci lub sprzedaży własnych matek do czego zostałem przez 50 lat życia w naszym kraju przyzwyczajony  :o
Mam tak, jak Ty (z tą nerwicą) i jak czytam taką historię od razu cieplej się robi :)
_

Online Michał

• maniak
« Odpowiedź #1235 dnia: Styczeń 06, 2018, 14:29 »
Mam to samo,dlatego zawsze kupowałem nowe graty :)
Big Sound,No Bullshit

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #1236 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:25 »
Jakie szczęście, że ja już z tego wyrosłem :)
Miłego słuchania Maćku
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1237 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:29 »
Miłego słuchania Maćku

Verto zaczął dzisiaj bardziej się rozgrywać ale nadal twierdzę, że jego cena jest z czapy w odniesieniu do tego co wnosi.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #1238 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:55 »
Miłego słuchania Maćku

Verto zaczął dzisiaj bardziej się rozgrywać ale nadal twierdzę, że jego cena jest z czapy w odniesieniu do tego co wnosi.
Przyjmij inny punkt odniesienia. Np LAR saute.
Wtedy cena normalnieje.

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1239 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:03 »
Ale wówczas daje nam to kwotę ok 6 tyś zł.
Sądzę, że za te pieniądze można wiele lepiej pograć. Choćby pewnie da się kupić nowego Sensora 1 z ok 5 tyś. Miałem go dwukrotnie i nie sądzę żeby LAR z Verto zagrał lepiej  :-\

Żeby nie było, że jadę na LARa. Absolutnie. Być może w swojej wadze cenowej jest najlepszym wyborem ale czy warto go mocno doinwestowywać? Takim Verto za prawie 4 tysiące? Moim zadaniem nie bo za te pieniądze da sie znacznie lepiej.

Online Michał

• maniak
« Odpowiedź #1240 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:08 »
No nie wiem...LAR dostaje baty od Trigona a tego ostatniego można już kupić za ok 1400 pln... w RCM
Big Sound,No Bullshit

Online tatachabera

• maniak
« Odpowiedź #1241 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:15 »
Ale wówczas daje nam to kwotę ok 6 tyś zł.

Za te pieniądze jest znakomita Husariia i Phono Pre MPW   8)  i jeszcze zostaje sporo kasy na płyty  :P
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, XPA-2, Pre MPW, XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910, DTC-57ES
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1242 dnia: Styczeń 07, 2018, 13:53 »
Chyba da się też Phasta na Lundahlach (ok 1000$)

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1243 dnia: Styczeń 07, 2018, 14:58 »
A więc wypiąłem Verto z toru.
Po czym szybko wpiąłem z powrotem  ;)

Wnosi, w moim przypadku niewiele ale jest lepiej. Ja wiem? Może 10%? Tak kompletnie z czapy...?
Obiektywnie rzecz biorąc, w moim torze spokojnie można żyć bez takiego SUTa ale skoro stało się, że juz jest to niech sobie będzie dla tych kilku % poprawy.
Niemniej są to chyba najsłabiej wydane pieniądze w obecnym systemie.

Offline cdt

• Moderator
« Odpowiedź #1244 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:15 »
No to i tak spor . Macku na tym poziomie to już ciężko będzie więcej uzyskać . A zmieniałeś kable bo pewnie masz go na srebrze . A to jasne trafa są
kawosz wersja apolityczna.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1245 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:19 »
Kabli jeszcze nie ruszałem.
Podmienie na miedź.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:44 »
Wymieniłem na miedź.

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 07, 2018, 16:11 »
O! o wiele lepiej. Nawet mi się zaczyna teraz podobać ta konserwa z Lundahlami  ;D
Srebrny Neo powędrował pod CD i też chyba z dobrym skutkiem chociaż zadziałał zupełnie odwrotnie niż się obawiałem  :o
Miedź z Verto zagrała spokojniej i płynniej niż srebro natomiast srebro w CD zagrało... tak samo jak miedź w analogu  :o
Eh... nie dojdziesz za tymi drutami  :)

Offline masza

• Moderator
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:01 »
Skoro metr drutu wymaga jakiegoś ułożenia to tym bardziej więcej metrów drutu tego wymaga.
Takie trafa wyjęte z pudełka (pisze o SUT) kompletnie nie grają. Potrzeba im ok tygodnia intensywnego używania.
Dzisiaj Verto to zupełnie inna klasa grania niż zaraz po kupnie. Czy w miarę używania będzie jeszcze lepiej? Zobaczymy ale nawet jakby miało się zatrzymać na tym poziomie to już jest fajnie.

Offline cdt

• Moderator
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 13, 2018, 21:51 »
Wiesz  ile płyt za te fajki można nakupować 
I to mnie motywuje . Chce mi się jarać ale się trzymam . Jutro będzie tydzień - Żona szczęśliwa mam dyspense na audio zakupy . Zasilacz do nowego pre już prawie gotowy ;D .
ps. Sorki za spam ale musiałem się pochwalić abstynencją :)
kawosz wersja apolityczna.