Autor Wątek: Budowa oddzielnej lini do audio .  (Przeczytany 1528 razy)

Offline dino

• maniak
Odp: Budowa oddzielnej lini do audio .
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 04, 2017, 22:10 »
Dotarłem do norm (chyba jeszcze aktualnych) dotyczących transformatorów separujących.
Autor opracowania (Edward Musiał) jest raczej wiarygodnym źródłem. Dzięki jego opracowaniom zrobiłem bardzo porządny uziom fundamentowy w domu.
Całość jest tutaj http://sep.org.pl/opracowania/Ochrona%20przeciwporazeniowa%20w%20urzadzeniach%20niskiego%20napiecia.pdf
Trafa na stronie 27-28 (wklejam).

Wymagany jest nadzór (osoby przeszkolonej) i absolutna separacja od uziemień (lub obwodu PE).
Jeżeli po stronie wtórnej jest podłączone klika urządzeń należy zastosować połączenie wyrównawcze obwodów PE tych urządzeń (połączyć razem) i nie podłączać do PE zewnętrznego ani jakiegokolwiek uziemienia.
Nie wolno też podłączać żadnych urządzeń "zewnętrznych" - np wyjścia audio z kompa zasilanego z innego obwodu niż obwód wtórny transformatora.
Ani słowa o tym jak brak "uziemienia" czyli PE wpłynie na zakłócenia typowe dla audio (przydźwięki i.t.p).

Offline dino

• maniak
Odp: Budowa oddzielnej lini do audio .
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 04, 2017, 22:14 »
Masza mam pytanie - robiłeś u siebie uziemienie 8 lat temu - jaki układ zasilania maiłeś w domu - 2 czy 3 przewodowy ?

ps. poniżej  moje dwa smoki do separacji - czekają i kurzą się w garażu.