Taśmy magnetofonowe do kaseciaka - porady co wybrać i gdzie kupić

Zaczęty przez GregWatson, Październik 10, 2017, 14:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

O Piotrusia tychy po proszę,może mi wystruga,jak już ogarnie monosy nad którymi  siedzi prawie roczek :)

GregWatson

Tu masz taką klasyfikację wg kolegi muda44:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1891.msg141969#msg141969

Ja dostałem pionka  (Pioneer CT-959) i jestem naprawdę zadowolony.
Trochę tego i trochę tamtego też.


rudy-102

Bardzo fajna strona. Ze wzruszeniem pooglądałem obiekty dawnych westchnień.  :)
Dzięki.

frywolny trucht

Pięciopak. Jedna do nagrywania, cztery zostawię w spokoju. Kupione na ebay od użytkownika cassette-king-germany z Berlina. Jakoś 150 zł z wysyłką. Transakcje przebiegły bezproblemowo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ponoć model z 1992 roku. Nie miałem takiego. Made in France.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Też pięciopak, takie samo założenie- jedną będę używał. Ten sam sprzedawca. Ponoć 1995 rok.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ok. 180 zł z wysyłką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

 :o
Bravo TY  :np:

Ponieważ nie lubię ciągnąć druta zasadniczo  ;D i przepinać kabluf w kółko to zarzuciłem zabawy z kasetami do momentu pokazania się większej ilości dziurek w preampie.

GB

A ja porobiłem sobie okładki, ale przelicznik z cm na cale zawiódł i są trochę mniejsze. Trzeba będzie jeszcze raz dopasować rozmiar.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

W starej wersji Nero (w nowszej też pewnie) możesz sobie wymalować okładkę do dowolnego nośnika - w przypadku kaset i kaset DAT samemu w tym programie trza poskładać i będziesz miał dostęp i możliwość wydrukowania w zasadzie do wszystkich nośników.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Cytat: GB w Styczeń 17, 2019, 18:17
A ja porobiłem sobie okładki, ale przelicznik z cm na cale zawiódł i są trochę mniejsze. Trzeba będzie jeszcze raz dopasować rozmiar.

______________
Pozdrawiam,
GB



To chyba nie przelicznik - spróbuj wydrukować z użyciem opcji bez marginesów ;)

GB

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 17, 2019, 18:56
Cytat: GB w Styczeń 17, 2019, 18:17
A ja porobiłem sobie okładki, ale przelicznik z cm na cale zawiódł i są trochę mniejsze. Trzeba będzie jeszcze raz dopasować rozmiar.

______________
Pozdrawiam,
GB



To chyba nie przelicznik - spróbuj wydrukować z użyciem opcji bez marginesów ;)
Mierzyłem w cm, a Google doc ma cale - muszę jeszcze raz sprawdzić pomiary.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Takie ogłoszenie na FB...
Przykro mi się zrobiło jak pomyślałem o swojej kolekcji LP i CD...  :'(

Na sprzedaż mam kasety z muzyką poważną po 6 zł za sztukę. Najchętniej sprzedam w większych pakietach - bo to kolekcja po ojcu, której chcę się pozbyć - ja kaset raczej nie będę słuchać chociaż wiem, że moda na kasety wraca.
Stan większości jest bardzo dobry a nawet idelany (Chopin niebieski cz.1 i 2 są w folii).

Odbiór osobisty na warszawskim Żoliborzu (ul. Gwiaździsta) lub pl. Unii Lubelskiej
Wysyłka pocztą polską lub paczka w Ruch-u.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Japończyki dzisiaj na mnie czekały  8)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Dopiero rozpakowałem. Wieczorkiem zapuszczę to się pochwalę.

LampowY

Dynamika, zero szumów ale trochę za ostro.
Może taki Akaiec lepiej sam by się skalibrował pod taśmę?
Mimo, że to żelazo to dałem bias chromu żeby trochę górę ściąć.

Amerykańskie kasety na  naku najlepiej grają.


LampowY

Fakt. I tak ręczna lepsza niż żadna.
To chyba są jakieś soniacze z autokalibracją?

McGyver

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 14:03To chyba są jakieś soniacze z autokalibracją?
Po co? Wystarczy taki który ma kalibrację ręczną wspieraną generatorem pomiarowym. Kalibrujesz nadal kręcąc łapką gałami, ale już nie  "na czuja" tylko według wskazań wyświetlacza. Jest to rozwiązanie IMHO znacznie lepsze niż automat, bo automat robi co chce, i nie masz na to wpływu. A ręcznie możesz sobie skalibrować tak jak pokazuje generator pomiarowy, ale też możesz świadomie odejść od jego wskazań, i to widząc dokładnie na wyświetlaczu o ile i w jakim kierunku odchodzisz. Chętnie z tej możliwości korzystałem.
Mają tak Akajce GX67, GX69, GX75, GX95 i znakomita większość trzygłowicowych Soniaków, nawet takich tanich z plasticzanymi facjatami.

LampowY

Zapoluję jednak na GX75 bo widzę, że 95 nic w sumie więcej nie oferuje.


gratefullde

Drogo u nas te GX75 wychodzą... Na ebay taniej... A i GX95 w cenie jak u nas 75 się trafia...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9