Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Moje sie tak robilo, z jednego wielkiego kawalka amelinium, nie ma nawet jednego laczenia

cdt

Pierwotnie taż tak miało być . Życie zweryfikowało pewne założenia . Coś za coś . Za to jest taniej i będę miał obudowe i do zasilacza i do Preampu .

cdt

W każdym razie byłem i uwolniłem dziś Jaskółkę .

LampowY

Masz jakieś pre?  :o

Fak, zapomniałem o Brygadzie. Ale z domu się nie ruszam bo gorączka i grypa  >:(

GregWatson

Fantastyczne nagrania - ja mam jego płytę "Szukam przyjaciela". Głos jedyny w swoim rodzaju.

Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

#930
Mam na ECC 83 :D w Technicsie 30A . Własne Lundahle  Verto dla ubogich  ;D

dino

Cytat: LampowY w Grudzień 17, 2018, 20:56Fak, zapomniałem o Brygadzie. Ale z domu się nie ruszam bo gorączka i grypa  >:(
Jak będziesz grzeczny to ..dostaniesz. Ja wolę oryginał.

cdt

Wczoraj nie brałem Dire Straits bo i tak mam dwa wydania . Dziś przeczytałem na FB że w owadzie jest wersja 2 płytowa . Dłuższa niż normalna . Taka jaka jest na CD .  Trfiłem w trzeciej biedronce . Przesłuchałem właśnie 1 krązek . Dla mnie gra lepiej od Japońca . Jest mniej cyfrowo z lepszą średnicą . No i mam dłuższe wersje na LP . Za 50 dych to okazja


cdt

Dokonczyłem zabawe ze SME 3012 . Zmieniłem złacze sme na zwykłe RCA - teraz mogę szaleć z kablami  ::)


cdt

Obudowa w styczniu . Teraz frezowanie otwóru pod dekle . Mimo że jest skaldana etapami a nie z jednego mela to i tak to kawał obudowy będzie . Ciężkie to i stabilne że heja


cdt

Na to  ;D


LampowY

Jak mawiał kolega konstruktor ze Lvowa - fonokorjektor  ;D

cdt

Czekam sobie w sumie spokojnie na Ortofona Q mono ale w międzyczasie z racji nałogu zerkam co jakiś czas w kierunku Jukiego i DL-102 jako 2giej mono wkładki .
Wpadłem na te porównanie Donka mono ze szczurem mono i jestem w konsternacji . Ten szczurek na tym filmie gra lepiej  ;D . MM leje MCHO  >:D

https://www.youtube.com/watch?v=SyBRTZY-hJg

cdt

Chyba cza zacząć poszukiwania SHURE M44G .  ::) .

malg

co prawda odsłuchiwałem na kompie,
ale rzeczywiście słychać różnicę
102-tk jest troche przytłumina


cdt

Poszukałem popytałem . Jezeli płyta ma tzw nowe tłoczenie mono to szczurek wygra . Na starych zaś płytach to jednak 102 ka powinna być lepsza . Ta Shure to taki plastik fantastik za 350 zeta jest  ;D w sumie może w przyszłym roku sobie zaryzykuje . Ona nie jest o ile się orientuje całkiem mono . Trzeba jej zmostkować kanały .
Jak ktoś wie coś więcej albo ja się myle to pisać .

malg

Cytat: cdt w Grudzień 23, 2018, 14:28
Trzeba jej zmostkować kanały .
Jak ktoś wie coś więcej albo ja się myle to pisać .
albo w pre miec taki przełącznik MONO - np jest w husarii Ahaji

amati74

Koledzy takie pytanko, czy napisaliscie list do Mikołaja? Jeśli tak to co było w listach
Ja poprosiłem Mikołaja o 3 płyty i ramię Jelco SA750 [emoji16], mam nadzieję że Mikołaj też jest meloman

moon

Moja rodzina plyt mi juz nie kupuje, bo mam za duzo;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Cytat: moon w Grudzień 23, 2018, 20:31
Moja rodzina plyt mi juz nie kupuje, bo mam za duzo;)
Za dużo? To chyba tylko oni tak myślą [emoji12]

elem

Zawsze na prezenty daję muzykę, wszystkim, czy tego chcą czy nie  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe