Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Niedosyt roku. Dwie prezentacje kolumn opartych o głośniki szerokopasmowe. Bodnar Audio i Cube Audio.

Cube Audio wytwarza nie dość, że kolumny to także trzy rodzaje głośników: https://www.cubeaudio.eu/products
Prezentacja była wg mnie nieudana ponieważ góra pasma strasznie sykliwa. Była do tego agresywna, nadrzędna. Aż dziw, że to był głośnik szerokopasmowy.

Bodnar Audio przyciągnął natomiast swoje nagrodzone Sandglass Grand Piano ale puszczał z czegoś mniejszego. Strasznie przytłumiony, smętny dźwięk. Bez blasku. Zero punktów zaczepienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Honoru szerokopasmowców bronili w tym roku Czesi. Miniabyr słuchał tych większych i mówił, że super. My słuchaliśmy tych mniejszych ( Euphoria) i też nam się baaaaardzo podobał przekaz. Kolumny na lata. Szkoda, że ich aparycja cokolwiek kontrowersyjna. Jeszcze czerwona szmata jako ścianka boczna... Leo why?

Opis, żebyście trochę wiedzy przygarnęli:

High End reproduktorové soustavy Euphoria v provedení stereo 2.0, které lze rozšířit na provedení surround 5.1 nebo surround 7.1. Unikátní jeden a čtvrt pásmová konstrukce využívá ideální vlastnosti citlivého širokopásmového reproduktoru, který je doplněn mohutným basovým reproduktorem. Toto provedení se vyznačuje velkým množstvím detailů, vynikající lokalizací nástrojů a prostorovostí hudby s mohutným basovým podtextem.
Své uplatnění najdou jak při kvalitním stereo 2.0, HiFi, High Fidelity  poslechu, tak i u domácího kina surround 5.1 nebo surround 7.1, kde přinesou mimořádný zážitek z poslechu plný detailů.
Díky možnosti nastavení poměru basové složky k širokopásmovému reproduktoru jsou soustavy Euphoria vhodné pro poslech napříč celým spektrem hudebních žánrů. Tento systém dále usnadňuje kompenzaci akustických parametrů vzhledem k umístění reproduktorových soustav v jakémkoliv poslechovém prostoru.


;D  ;D


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#127
Absmak. Władysław Komendarek koncertuje na małym korytarzu, właściwie spoczniku klatki schodowej, na samym wypizdowie wystawy, w przestrzeni dla 20 osób?
Wyglądało to trochę jakby się prosił organizatora Trimex, żeby za wszelką cenę wystąpić, za darmoszkę, a organizator Trimex wskazał jakąś wnękę, byleby tylko gość się odpieprzył. Dla mnie przykry widok :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

#128
Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2017, 19:32Prezentacja była wg mnie nieudana ponieważ góra pasma strasznie sykliwa. Była do tego agresywna, nadrzędna. Aż dziw, że to był głośnik szerokopasmowy.

Tu masz odpowiedź dlaczego:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1062.msg165483#msg165483

Dodatkowo w tym braunie na zdjeciu wlaczony jest filtr presence (+3dB) od 1 kHz wzwyż, i filtr niskich częstotliwości (-18dB poniżej 70Hz).

frywolny trucht

Wiesz... Przetwornik szerokopasmowy powinien to jakoś ogarnąć, bo on nie reaguje w stosunku 1:1 na skrajach. Jak to taki przetwornik ;) Naprawdę musiała pójść urewska przeginka, żeby tak górą dawał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

W takim ustawienu masz kilkanascie decybeli pomiędzy 1kHz a 20kHz, bo jeszcze dochodzi loudness. +3dB to dwa razy głośniej!

Jakby przeczytali instrukcję od wzmacniacza i ustawili głośność pokretlem Balance (osobno sie ustawia glosnosc kazdego kanału, to nie jest typowy potek balansu) i dali Loudness na zero (pokretlo Lautstarke to nie volume tylko regulowany loudness właśnie) i nie wlaczali tych filtrów, to by bylo dużo lepiej.

Acoustic Lab

Czy był ktoś z was w niedzielę na Antykonferencji firmy Nyqustica?

Byłem w sobotę. Siedzę, słucham i nie mogę wyjść ze zdumienia. Facet wyjaśnia co to są miejsca pierwszych odbić na rysunku mojego autorstwa. Rysunek przedstawia mój pokój odsłuchowy i rozkład miejsc pierwszych odbić. Ściągnięte z przykładowego Projektu adaptacji dostępnego na mojej stronie:
http://acousticlab.pl/index.php/projekty - strona 10
Podobno zrobili ponad 200 projektów adaptacji - dane z ich strony www. Zadziwiające zatem jest dlaczego muszą kraść rysunek, których to powinni mieć pod dostatkiem. Zdjęcie strojonych pułapek basowych też przedstawiało pułapki które ja wykonałem. A podczas prezentacji prowadzący powiedział, że wszystkie prezentowane ustroje są wykonane przez nich. Na koniec prezentacji żeby nie robić mu wstydu przy wszystkich podszedłem i na osobności zwróciłem mu uwagę że trochę sobie wziął ode mnie bez pozwolenia, za co on przeprosił. Przeprosiny przyjąłem, ale ciekaw jestem czy w niedzielę usunął te 2 slajdy z prezentacji.

i weź tu pokaż w internecie coś swojego żeby przekonać klienta do siebie...

miniabyr

Cytat: Acoustic Lab w Listopad 25, 2017, 00:13i weź tu pokaż w internecie coś swojego żeby przekonać klienta do siebie..
Mirek ja bym zamieścił gołą dupę  jako ustrój .....no dobra  to nie było fajne -)  Ja też byłem na tej prezentacji i minelismy się . Ale jak to się stało ,że cię nie zobaczyłem przy twoim wzroście .....nawet jak siedzisz to tez się wyróżniasz . He,he,he -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2017, 19:51Honoru szerokopasmowców bronili w tym roku Czesi. Miniabyr słuchał tych większych i mówił, że super. My słuchaliśmy tych mniejszych ( Euphoria) i też nam się baaaaardzo podobał przekaz. Kolumny na lata. Szkoda, że ich aparycja cokolwiek kontrowersyjna. Jeszcze czerwona szmata jako ścianka boczna... Leo why?
Te ich wielkie kolumny ,to jak bym miał kasę, to w ciemno bym je łyknął .Dla w ich brzmieniu było wszystko co cenię . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: Acoustic Lab w Listopad 25, 2017, 00:13i weź tu pokaż w internecie coś swojego żeby przekonać klienta do siebie...


frywolny trucht

Ano. Konkurencji reklamować nie będzie. Widziałem na AVS ten ustrój. Trzeba przyznać, że wygląda nietuzinkowo.

http://acousticlab.pl/ustroje-oferta/m-diff-transparentny-dyfuzor

Czy to innego producenta, podobien?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wygląda, że wszystko już zostało wymyślone, a opieranie się na innym projekcie zakazane nie jest. Bez wnikania, kto na czyim projekcie się opierał ;)

To był interesujący pokój. Po krzykliwych, napastliwych prezentacjach, pomieszczenie- sanatorium. Vincent z Herbatnikami.
Dire Straits grało i ludzie jakoś tak długo siedzieli. I ja sobie tutaj odpocząłem. Śliczna średnica. Spokój na skrajach. Jak pobyt w sanatorium.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

admin2

Taka uwaga techniczna ( wpis do usunięcia). Stopka nie służy do reklamowania produktów. Żadnych. Stopka służy do przedstawienia swojego sprzętu, ewentualnie sentencji. Do reklamowania może służyć wątek autorski założony w odpowiednim dziale tematycznym.
Z góry dzięki za zrozumienie.

pzdr. Arek

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 11:53Vincent z Herbatnikami.
Dire Straits grało i ludzie jakoś tak długo siedzieli. I ja sobie tutaj odpocząłem. Śliczna średnica. Spokój na skrajach. Jak pobyt w sanatorium.
Bo Vincent to bardzo fajna marka dla normalnych, zaawansowanych melomanów.

MAC

Bo to fantastyczny zestaw (vinc i herbatniki) dla normalnych ludzi  :)

Michał

Miałem kiedyś integrę Vincenta,klasa A. To była moja pierwsza audio zabawka z prawdziwego zdarzenia. Pomijam unitry i tanie Yamahy. Nie było to najlepsze granie,co z pewnością potwierdzi elem. Jak słuchaliśmy muzy z jego Audio Analogue a potem u mnie z Vincenta,to wylatywały zęby. Może z Herbatami gra to dobrze?może,w każdym razie ta prezentacja na AVS,przez wielu została fatalnie oceniona,szczególnie w kontekście pobytu Alana Shawa. Moim zdanie Harbethy potrzebują wypieszczonego toru,wtedy śpiewają,że wszystko inne przestaje się liczyć :)

frywolny trucht

#141
Co za Alan Shaw? Bo wg Wikipedii dwóch już nie żyje, a trzeci jest aktorem.
Żonglerka wkładkami uświadomiła mi, że pasuje mi kilka różnych rodzajów prezentacji dźwięku. Czasem lubię ofensywnie, czasem spokojnie i ciepło, uroczo, a czasem gdzieś jeszcze w bok. Sytuacja się potwierdziła gdy sporządziłem system w biurze. Czyli dwa różnie grające systemy na różne okazje.

Jedno wiem na pewno. Wolę tego Vincenta z Herbatnikiem bardziej niż zestawy tubowe, z topowymi Avantgarde jakie zaprezentowano w tym roku- na czele. Ale o tym jeszcze będzie. No kwestia preferencji osobistych. Pewnie plebejskich, ale dobrze mi z nimi, bo dają satysfakcję ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Michał

https://m.youtube.com/watch?v=6cbGKsf2TqI
Szef i owner Harbetha
O maszka mnie ubiegł. Postać absolutnie rozpoznawalna w całym audioświecie.

frywolny trucht

#144
E tam. Stasiopa znam, Rafaela od cudownych kabli, Harpię, paltona w kulki grającego, darkula zwanego lemurem. To są osobowości ;)

Ta prezentacja mi się podobała. Nie, że zaraz dźwięk wystawy, ale na spory plus. I było ciepło jak ze starego sprzętu. I był detal, który nieco dziwił, a przykuwał uwagę. Dziwne, że miniabyr nie wspomniał. On uwielbia takie drugowojenne wzornictwo ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Złapałem w kadrze Maszę ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Tadeiro

Potwierdzam w 100%! Świetna stereofonia. Podczas mojego pobytu w tym pokoju śpiewał jakiś kwartet (nazwy płyty nie pamiętam) i efekty holograficzne były spektakularne.
Grundig PS1 czyli Dual 1019

MAC

Thoress...
Pan, od którego kupowałem ARC PH5 posiadał takowy phonopre.
Wygląd niesamowity (olbrzymi kloc). Słuchałem przez chwilę ale co można powiedzieć o jednym elemencie w wielkim obcym systemie? Grał chyba bardzo dobrze skoro został na niego wymieniony bardzo dobrze grający ARC.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:31Złapałem w kadrze Maszę ;)

Primo po pierwsze moja noga na tej imprezie od lat kilku nie powstała i nie powstanie a primo po drugie mam jeszcze włosy  :P :P :P  ;D

Jakub