Płyty z efektem "WOW".

Zaczęty przez Therion, Listopad 24, 2017, 13:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde



Cytat: malg w Grudzień 04, 2017, 22:10

A wogóle jakiegoś Andreasa Vollenwaidera masz ? - warto pierwsze 5 albumów.

Nie złożyło się... jakoś nigdy mnie nie porwał... zdarza się takie coś od czasu do czasu... Ale spróbuję raz jeszcze poobcować z tą muzyką,  obiecuję [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Therion

#26
Też miałem długą przerwę z Vollenwaiderem i doceniłem go dopiero teraz, na Transrotorze. Na CD nie wzbudza(ł) takiego opadu szczeny jak na winylu. I też nie na każdej wkładce. Na ATOC9 jest magia. Ale na 103R już nie takie wow, choć też było pięknie, Nie imponująco jak na AT, ale pięknie.

OK, to kolejną płytę dorzucę z efektem WOW. Album. Cały jest WOW. Niezwykle przestrzennie nagrany. Niewiele jest albumów, które są tak spójne i na których każdy utwór jest pasjonujący. Ten mnie czaruje każdej jesieni. MAGIA!

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

THRaKeD

Też coś dorzucę.
Niestety, tylko CD ale płyta nagrana z użyciem sztucznej głowy, w ogromnej jaskini, starej kopalni żelaza.
Tony Levin, Steve Gorn, Jerry Marotta "From The Caves of The Iron Mountain". Obłędna przestrzeń. Kapitalny jest kawałek, w którym technik chodzi z tą głową po jaskini.

Pauline Oliveros "Deep Listening" - akordeon, didgeridoo i różne przedmioty w nieużywanym zbiorniku na wodę starego foru w stanie Waszyngton. Obłędny pogłos.

Roger Waters "Amused To Death" - cytat z książeczki dołączonej do płyty: jeżeli szczekający pies nie brzmi jak by był tuż za progiem to Twoje kolumny są niezgodne w fazie.

moon

Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51Nie muszę sprawdzać, nie mam tego albumu

nie musze sprawdzac, kompletnie nie trawie Vollenweidera;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: malg w Grudzień 04, 2017, 19:11

Sprawdzę, pewnie jutro i napisze :)

Wczoraj póznym wieczorem zapuściłem "Down to the Moon" z CD
Rzeczywiście w 3-cim i 6-tym utworze wstępują efekty echa, lasu, wody (podwodnych nie usłyszałem, chyba że chodzi o bulgotanie)
jak napisałem poprzednio: fajne, śpiewne,ciekawe granie,
ale czy to "wow" ? to moje odczucie, może mam tej płyty trochę dość i dlatego.



Therion

U mnie z flac też tylko te dwa utwory brzmią jakoś tam ciekawie, ale gdy nastawię winyla, to cała płyta brzmi tak, jakby ktoś mnie z kanapą przeniósł do takiego mrocznego lasu deszczowego.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

no to muszę spróbowac LP, ale pewnie dopiero za 2,3 dni bo patefon mam rozbrojony.

Lyset

Cytat: THRaKeD w Grudzień 05, 2017, 09:16


Pauline Oliveros "Deep Listening" - akordeon, didgeridoo i różne przedmioty w nieużywanym zbiorniku na wodę starego foru w stanie Waszyngton. Obłędny pogłos.


Wlasnie odsluchuje.FLAC,pozyczony na chwile.Swietny material.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

elem

Ciekawe.  "Recorded 14 feet below the ground in a 186 foot diameter cistern that once held 2 million gallons of water. No echoes, but long smooth reverbs of 45 seconds. Drone perfection."
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion




Cytat: Lyset w Grudzień 05, 2017, 19:33Wlasnie odsluchuje.FLAC,pozyczony na chwile.Swietny material.

Pożycz na chwilę :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Cytat: Lyset w Grudzień 05, 2017, 19:33Wlasnie odsluchuje.FLAC,pozyczony na chwile.Swietny material.

i to jest bardzo dobre, uwielbiam takie rzeczy
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

THRaKeD

Cieszę się, że się podoba.
Poszukajcie jeszcze "From the Caves of the Iron Mountain". Gorąco polecam. Najlepiej się tego słucha na słuchawkach, ale i z głośnikami jest WOW! :D

moon

kiedys mnostwo ambientu sluchalem, teraz z tym roznie. takie rzeczy jak wydaje Cryo Chamber sluchasz?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

THRaKeD

Nie, nie znam. Z ambientem spotykam się od przypadku do przypadku.
Zaczęło się od soundscapów Frippa, potem Eno, Holger Czukay z Sylvianem, nie pamiętam jak trafiłem na Oliveros. Gdzieś trafiła się Biota i Aphex Twin ale ten ostatni tak sobie mi leży. Nie przepadam za dark ambientem czy drone, chociaż przyznam, że nie miałem okazji porządnie, w alternatywnym stanie, się wsłuchać ;)
Cryo Chamber to wytwórnia?

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Kolejna płyta w WOW.

Cała świetna, spektakularnie nagrana, ale utwór 2gi na str 2, rozpoczynając się, ma pewną niespodziankę - potężne "p*dolnięcie" za plecami. Słuchałem dosyć głośno i przyznaję, że to wyrwało mnie z kapci.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Nigdy nie udało mi się dobrnąć do drugiej strony.Zawsze usnę w połowie pierwszej...

Therion

W mojej opinii to świetna płyta.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Michał

A w mojej opinii katastroficzna.

gratefullde

Cytat: Michał w Grudzień 06, 2017, 20:32
A w mojej opinii katastroficzna.

Surowa ocena ;) Wg mnie to jest fajna muzyka, nie rozpatruję tego pod kątem PF, zupełnie to z głowy wyrzuciłem, i dobrze na mnie działa :) Lubię gitarkę Gilmoura, tak jak Latimera, może dlatego inaczej wartościuję ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

No niestety,tak ją oceniam :)
Dzieś elemek przywiózł do mnie Delicate w dwóch wersjach,nowa dla mnie i Miełodja elema. Ta Miełodja napradę daje radę,tak jak to pamiętałem,reissue jeszcze nie otwarłem. Dzięki Tomciu za wizytę :)

gratefullde

Cytat: Michał w Grudzień 06, 2017, 20:41
No niestety,tak ją oceniam :)
Dzieś elemek przywiózł do mnie Delicate w dwóch wersjach,nowa dla mnie i Miełodja elema. Ta Miełodja napradę daje radę,tak jak to pamiętałem,reissue jeszcze nie otwarłem. Dzięki Tomciu za wizytę :)

Mam tę Melodię ale jeszcze nie porównywałem.

Tomek, jak tam mój Zappa? Hę? ;D Pozdrawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Therion

Może to tak, jak z nowym Watersem. Nie podobało mi się, ale im częściej słucham, tym lepsze.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Lyset

Cytat: THRaKeD w Grudzień 06, 2017, 10:40
Cieszę się, że się podoba.
Poszukajcie jeszcze "From the Caves of the Iron Mountain". Gorąco polecam. Najlepiej się tego słucha na słuchawkach, ale i z głośnikami jest WOW! :D
Poszukalem.Tez mile dla ucha.Dzieki.
Tez cos polece:     https://morganagren.bandcamp.com/
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425