McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Mam takie Viborgi z czystej miedzi, ale w trochę innej wersji, moje są rodowane. Mam też inne miedziane, złocone. Gołą miedź też kiedyś miałem, ale to niepraktyczne bo czernieją. Czy wejdzie Yarbo 8000? A pojęcia nie mam, bo nie posiadam tego kabla. Ale moje wtyki (z napisem "Viborg" na kołnierzu) mają otwór na kabel o średnicy 21mm. Jak wyciągniesz gumkę, to nawet i taki wąż wlezie.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 17:27mają otwór na kabel o średnicy 21mm. Jak wyciągniesz gumkę, to nawet i taki wąż wlezie.
Dziękuję. O to mi chodziło. W sieci podają tylko średnicę pojedynczej wiązki do dokręcenia w bolce.

McGyver

Od przedwczorajszego popołudnia nęka mnie grypa jelitowa, nie miałem więc za bardzo możliwości by zamknąć odtwarzacz. Kursowałem głównie na trasie do toalety. Ale już zamknięty, foty za chwilę.

McGyver

Gra to kapitalnie, z basiszczem, wykopem, rozmachem i przestrzenią. Barwnie i gładko. PCM1792 to świetny konwerter, byle nie stłamsić go kiepsko zrobionym stopniem analogowym.

amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 01, 2017, 16:21
Od przedwczorajszego popołudnia nęka mnie grypa jelitowa, nie miałem więc za bardzo możliwości by zamknąć odtwarzacz. Kursowałem głównie na trasie do toalety. Ale już zamknięty, foty za chwilę.
Czekamy i czekamy długa ta chwila, grypa grypą ale wiesz....
Dziabnij setkę i grypa przejdzie


Jakub

Bardzo ładny ten odtwarzacz.
No i duży plus za nie-niebieską diodę w DACu.  ;D

McGyver

Diodę w DACu wyselekcjonowałem tak, by miała kolor możliwie najbardziej zbliżony do żarzenia lamp.

amati74


spalon



amati74


spalon

Jasne że odtwarzacz, ciekawy jestem jak gra

spalon

Protagonist DAC-A miałem okazję słuchać w swoim systemie, zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie więc myślę że odtwarzacz też może być świetny

McGyver

Cytat: spalon w Grudzień 01, 2017, 23:57
Jasne że odtwarzacz, ciekawy jestem jak gra
Po przebudowie gra świetnie. Przed przebudową gra tak sobie. Więc moim zdaniem jeżeli się już posiada takiego cedeka (uwaga, jest kilka wersji z różnymi konwerterami! Tak dobre rezultaty daje tylko wersja na PCM1792! ) to warto przebudować.
Natomiast kupować po to żeby przebudować raczej nie warto, chyba że w bardzo okazyjnej cenie.


spalon


Michał

Adam a czym te generacje się różnią.

McGyver

Pierwsza była na PCM1796, druga jest na PCM1794 i gra lepiej od pierwszej.

Michał

Cytat: McGyver w Grudzień 04, 2017, 08:22
Pierwsza była na PCM1796, druga jest na PCM1794 i gra lepiej od pierwszej.
Jak już się na kawkę umówimy,to posłucham,wygląda pięknie. Andrzej chyba kiedyś grał na Twoim daczku?

gratefullde

Grał. I grał by dalej gdyby innej funkcjonalności nie potrzebował. Bo dźwięk z tego DAC jest znakomity.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

A która to była wersja gratefullde na której kości?

McGyver

Pierwsza, na PCM1796. Jak go Andrzej sprzedał, to nabywca od razu posłał do mnie na upgrade. Teraz ten egzemplarz to jest już wersja Mk2, z wejściem USB na XMOS, i z kondensatorami sygnałowymi Duelunda.

spalon

No tak to już wiem.
Nie ma doświadczenia jeśli chodzi o DAC - i miałem okazję słuchać kilku ale większość z nich nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia osobiście uważam Havany która mi odpowiada w jakimś stopniu ale Twój DAC po mimo że była to pierwsza wersja był z nich najlepszy zdecydowanie przewyższał pod wieloma względami Havane

malg

Cytat: malg w Listopad 28, 2017, 22:36
Mam krótkie pytanie z troche innej beczki
co sądzisz o lampizacji DECK-a, na razie ogólnie bez podawania modelu


Adam, może nie zauważyłeś, ponawiam pytanie jak wyżej
odpisz coś krótko