McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


plastik1989

Cytat: McGyver w Marzec 17, 2018, 21:40
Dzięki za propozycję, ale mam już Sigmę AF 70-300mm.
Kurde, tez mialem kilka starych obiektywów do Pentaxa i oddałem znajomej za darmo...
.

McGyver

Cytat: plastik1989 w Marzec 19, 2018, 13:11
Cytat: McGyver w Marzec 17, 2018, 21:40
Dzięki za propozycję, ale mam już Sigmę AF 70-300mm.
Kurde, tez mialem kilka starych obiektywów do Pentaxa i oddałem znajomej za darmo...
Nie denerwuj mnie...



...BTW, kupiłem spawarkę migomat, teraz to już jestem pełnoprawnym spawaczem  ;D

plastik1989

Cytat: McGyver w Marzec 19, 2018, 21:06
Cytat: plastik1989 w Marzec 19, 2018, 13:11
Cytat: McGyver w Marzec 17, 2018, 21:40
Dzięki za propozycję, ale mam już Sigmę AF 70-300mm.
Kurde, tez mialem kilka starych obiektywów do Pentaxa i oddałem znajomej za darmo...
Nie denerwuj mnie...



...BTW, kupiłem spawarkę migomat, teraz to już jestem pełnoprawnym spawaczem  ;D
Tez mam ;-) ale nim zostaniesz spawaczem najpierw będziesz wypalaczem dziur, bo spawanie migomatem łatwe nie jest :-)

PS po co Ci do audio migomat, jedyne zastosowanie jakie widze to kondesatory 450V zamiast sznurkiem do obudowy jak co poniektórzy, będzie można przyspawać :-D
.

amati74

Adam czy już dostałeś swoją przesyłkę bo ciekaw jestem co o tym myślisz?

McGyver

Przesyłki to ja codziennie dostaję, ale PCB do 834 jeszcze nie dostałem.

amati74

Cytat: McGyver w Marzec 21, 2018, 20:24
Przesyłki to ja codziennie dostaję, ale PCB do 834 jeszcze nie dostałem.
Nie pisałem o pcb tylko o LB T10.


amati74

Cytat: McGyver w Marzec 21, 2018, 21:08
A T10 to ja kupiłem sporo później niż PCB 834.
Ja już dostałem pcb tydzień temu przyszło po dwoch tygodniach

amati74

Cytat: McGyver w Marzec 21, 2018, 21:08
A T10 to ja kupiłem sporo później niż PCB 834.
No właśnie czekam na twoją ocenę bo myślę o tym t10

McGyver

Cytat: amati74 w Marzec 17, 2018, 14:12
Cytat: McGyver w Marzec 17, 2018, 13:33
Taki aparacik sobie kupiłem. Po dotychczas użytkowanym (bardzo, bardzo fajnym) Pentaksie K20D jest wyraźny postęp.
Zamierzasz go zlampizować?
No pewnie że tak. Przypuszczalnie czymś takim:


malg

dostałem w piątek PCB do EAR-a
Adam , możesz coś dalej podpowiedzieć co kupić :D
bo się okaże że potem trzeba będzie czekac na to miesiącami :o

axolotl

Cytat: McGyver w Marzec 23, 2018, 12:30
Cytat: amati74 w Marzec 17, 2018, 14:12
Cytat: McGyver w Marzec 17, 2018, 13:33
Taki aparacik sobie kupiłem. Po dotychczas użytkowanym (bardzo, bardzo fajnym) Pentaksie K20D jest wyraźny postęp.
Zamierzasz go zlampizować?
No pewnie że tak. Przypuszczalnie czymś takim:


Na Twoim miejscu zainteresowalbym sie lampka yongnuo.

malg

 co sądzisz o tym KIT-ie na ALI,
który podał Plastik na poprzedniej stronie wątku ?

McGyver

Cytat: axolotl w Marzec 25, 2018, 17:07Na Twoim miejscu zainteresowalbym sie lampka yongnuo.
Zainteresowałem się. Najtansza Yongnuo z P-TTL kosztuje prawie 600zł, a za tą Sigmę dałem poniżej 200zł.
BTW, dokupiłem sobie zooma "wycieczkowego" 18-200mm Tamrona. Nie jest to cud optyki, ale waży niewiele i przez całą wyprawę nie trzeba go w ogóle ściągać z korpusu.
Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 17:31co sądzisz o tym KIT-ie na ALI,
 który podał Plastik na poprzedniej stronie wątku ?
Nie wiem, nie miałem, nie składałem, ale PCB wygląda porządnie, KIT zawiera wszystkie części, a to że nie jest polutowany, to z mojego punktu widzenia zaleta bo nie trzeba nic demontować żeby wprowadzić modyfikacje. Cena też spoko.

malg


Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 17:31co sądzisz o tym KIT-ie na ALI,
który podał Plastik na poprzedniej stronie wątku ?
Nie wiem, nie miałem, nie składałem, ale PCB wygląda porządnie, KIT zawiera wszystkie części, a to że nie jest polutowany, to z mojego punktu widzenia zaleta bo nie trzeba nic demontować żeby wprowadzić modyfikacje. Cena też spoko.

[/quote]

zapytałem kontrolnie, czekam na Twoje rekomendacje
- kiedy mniej więcej  zaczniesz pisać o klonie EAR

McGyver

Teraz mam przesrane bo wymieniam wszystkie meble w że tak powiem siedzibie firmy, czyli de facto w domu. Nie ma kiedy lutować.
A pre gramofonowe to stopień trudności o wiele wyższy niż lampizacja cedeka. Sugeruję wykonać najpierw klona pre liniowego Kondo KSL-M7, zdobyć trochę wprawy, a dopiero potem brać się za pre gramofonowe.

zalun

Cytat: McGyver w Marzec 25, 2018, 22:13Sugeruję wykonać najpierw klona pre liniowego Kondo KSL-M7
A to już się robi? Bo nie widziałem wątku...

McGyver

Bo jak już pisałem mam sajgon w firmie. Jak tą katastrofę ogarnę to odpalę najpierw wątek Kondo, a potem phonostage.
A kto się czuje na siłach, to przecież może samemu zacząć.

plastik1989

Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 21:26

Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 17:31co sądzisz o tym KIT-ie na ALI,
który podał Plastik na poprzedniej stronie wątku ?
Nie wiem, nie miałem, nie składałem, ale PCB wygląda porządnie, KIT zawiera wszystkie części, a to że nie jest polutowany, to z mojego punktu widzenia zaleta bo nie trzeba nic demontować żeby wprowadzić modyfikacje. Cena też spoko.


zapytałem kontrolnie, czekam na Twoje rekomendacje
- kiedy mniej więcej  zaczniesz pisać o klonie EAR

[/quote]
Odpal klona EAR834 taki jak przyszedł, tam chyba wszystkie czesci masz oprócz trafa i lamp, a później wprowadź modyfikacje sugerowane przez mcgyvera. Jak z czymś na bieżąco będziesz miał problem to pisz.
.

zalun

Cytat: McGyver w Marzec 25, 2018, 22:34A kto się czuje na siłach, to przecież może samemu zacząć.
No to ja zdecydowanie poczekam :D Chyba, żeby płytki już kupić, to ja chętnie - tylko muszę wiedzieć co i jak - konkretna dziewica ze mnie jeśli chodzi o elektronikę.

malg

Cytat: plastik1989 w Marzec 26, 2018, 09:50
Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 21:26

zapytałem kontrolnie, czekam na Twoje rekomendacje
- kiedy mniej więcej  zaczniesz pisać o klonie EAR

Odpal klona EAR834 taki jak przyszedł, tam chyba wszystkie czesci masz oprócz trafa i lamp, a później wprowadź modyfikacje sugerowane przez mcgyvera. Jak z czymś na bieżąco będziesz miał problem to pisz.

Plastic - bez obrazy,
ale zakupiłem już płytkę która polecił McG, ponieważ ja jestem mało doświadczony w projektach elektroniki - lutowac umiem ale to wszystko
to jednak poczekam na McG



malg

Cytat: McGyver w Marzec 25, 2018, 22:13
Sugeruję wykonać najpierw klona pre liniowego Kondo KSL-M7, zdobyć trochę wprawy, a dopiero potem brać się za pre gramofonowe.
ok, a do tego kondo to jaką  płytkę kupić, bo chyba przeoczyłem

McGyver

Cytat: malg w Marzec 26, 2018, 21:29
Cytat: plastik1989 w Marzec 26, 2018, 09:50
Cytat: malg w Marzec 25, 2018, 21:26

zapytałem kontrolnie, czekam na Twoje rekomendacje
- kiedy mniej więcej  zaczniesz pisać o klonie EAR

Odpal klona EAR834 taki jak przyszedł, tam chyba wszystkie czesci masz oprócz trafa i lamp, a później wprowadź modyfikacje sugerowane przez mcgyvera. Jak z czymś na bieżąco będziesz miał problem to pisz.

Plastic - bez obrazy,
ale zakupiłem już płytkę która polecił McG, ponieważ ja jestem mało doświadczony w projektach elektroniki - lutowac umiem ale to wszystko
to jednak poczekam na McG



Plastik to mój kolega, odpalił klona EAR wcześniej niż ja, a potem wprowadził mody przeze mnie sugerowane, nie lekceważcie tego co on pisze.
Cytat: malg w Marzec 26, 2018, 21:31
Cytat: McGyver w Marzec 25, 2018, 22:13
Sugeruję wykonać najpierw klona pre liniowego Kondo KSL-M7, zdobyć trochę wprawy, a dopiero potem brać się za pre gramofonowe.
ok, a do tego kondo to jaką  płytkę kupić, bo chyba przeoczyłem

Już podaję: https://www.ebay.com/itm/1pcs-LITE-LS10-tube-preamp-PCB-empty-plate-base-on-AUDIO-MOTE-M7-circuit/162699809978?hash=item25e1aa14ba:g:QD4AAOSwKcdZ1txo

Zasilacz jaki chcecie? Jak w oryginale czy lepszy?