Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


Thorogood

Tak trochę wakacyjnie


wojtek41


Thorogood


wojtek41


Thorogood

Mysle, że samo wklejanie linków do jutiuba to za mało.
Trzeba chwycić za pióro i zacząc pisać.
Po swojemu, co czujesz, co myślisz.
Nikt nikogo nie wyśmieje.

wojtek41

Na dzis brak sil...)
A szanownego Jarretta, lubie od zawsze...)


wojtek41


Thorogood

Madeleine Peyroux.
Fajna czterdziestolatka o głosie kojarzącym się z Billie Holiday. Samouk, zaczynała w Paryżu na ulicy. Bardzo ciekawy wokal, bardzo ciekawa emisja głosu- to cytat za nauczycielką śpiewu.
Pierwsza jej płyta "Dreamland" zdobyła spore uznanie. Jako ciekawostkę podam, że grał na niej lider Living Colour, wyśmienity gitarzysta Vernon Reid. Potem EP-ka, potem LP "Careless Love" z coverami i wreszcie świetna płyta "Half the Perfect World".
I z tejże płyty



Na szczęście Madeleine nie osiadła na laurach i nagrała jeszcze kilka bardzo dobrych płyt.

wojtek41

Nieodzalowany Michael Brecker i plyta "Nearness of You: The Ballad Book" z 2001 roku.
Kapitalny sklad. Oprocz M.Breckera, Pat Metheny, H.Hancock, J. DeJohnette i Ch. Haden.
Znakomita plyta.




wojtek41

W przypadku Cheta, opis jest zbedny...


wojtek41

Musze kupic to lp. Sklad i ta muzyka...)


wojtek41


Wireless

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 12, 2014, 21:52
Musze kupic to lp. Sklad i ta muzyka...)
...
Oj polecam gorąco. Podwójny LP, świetnie zrealizowany. No i oczywiście muzyka - jedna z dwóch najbardziej przeze mnie ulubionych płyt JR. Druga to :


Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Wireless. Gdzie kupiles..?

Wireless

jpc.de - ale to już dość dawno było...
Ale wydaje się, że jeszcze do zdobycia :
http://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/art/Joshua-Redman-geb-1969-Moodswing-180g-LP-CD/hnum/8587350
W każdym razie można spróbować - status głosi : deliverable within 2 weeks, if available from supplier
Pozdrawiam, Wireless

KOSS

Okładka trochę oberwała, ale na szczęście płyta w stanie idealnym. Nie mogłem nie zaryzykować, kosztowała 7 usd, a zawartość, dla mnie, bezcenna.

,,Solo on Vogue"

Smoke Gets In Your Eyes - jak ja kocham ten kawałek.

gratefullde

Płytka zacna :) Gratulacje zakupu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarkN

Redman to gigant i prawie całość jego dorobku płytowego jest warta uwagi, nawet te rzeczy, które były ocenione jako słabsze, bo spotkałem się z opinią muzyków jazzowych, że Joshua w pewnym momencie trochę się rozmienił i tak jakby skomercjalizował. Powiedziałbym, że są to błędne opinie  i wypowiadają je muzycy, którzy faktycznie nie słyszeli tych płyt i powtarzają jakiś niezrozumiały stereotyp. Elastic Band wcale się nie rozmienił tylko dołożył więcej siły i groove'e do proponowanej muzyki i nawet jak wyszło kosztem lekkiej utraty jazzu w jazzie, to te wszystkie elektryczne pomysły miały swój klimat, siłę rażenia i szersze spektrum brzmieniowe. Może z wyjątkiem dwóch płyt J.Redmana, warto mieć wszystko co ten człowiek nagrał, bo jest to kawał solidnej i świetnej muzyki, włączając w to, jak już wspomniałem, projekty bardziej zelektryfikowane i mocno groove'owe. Nie zapomnijcie o znakomitym koncercie, który wyrywa buty i przestawia beret na głowie: 'Spirit of The Moment: Live At Village Vanguard' - czwarta jego płyta, WB,1995, 2CD. Mam dwanaście płyt Redmana i czekam na ostatnią koncertową 'Trios Live', która już lada moment pojawi się w sprzedaży. Wspomnę jeszcze o fenomenalnych, niebywałych i jak najbardziej bardzo wartościowych klimatów Redmana z SF Jazz Collective, gdzie występował jako lider, pomysłodawca i dyrektor artystyczny przedsięwzięcia. To wszystko jest na pierwszych czterech płytach formacji SF Jazz Collective założonej w 2004 roku - koncertowe wydania poświęcone kolejno wielkim postaciom jazzu: Ornette Coleman (2004), John Coltrane (2005), Herbie Hancock (2006), Thelonious Monk (2007). Oprócz kompozycji gigantów, zespół przedstawia również szereg własnych pomysłów w znakomitych i niebagatelnych aranżach.

Pozdr, M

gratefullde

Nie zacząłem od Redmana swojej muzycznej przygody z jazzem ale prawie ;) Płyta Wish, koncert... Dostałem tę płytę od mojej mamy, był  tam Tears In Heaven Erica Claptona. To był taki przedsionek jazzu dla mnie. Dziś mam prawie wszystkie jego płyty. Po prostu go bardzo lubię i chyba nie przestanę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Thorogood

MarkN jest !
Hurra !
Teraz będzie ciekawie o jazzie.
Witaj Marku.

Thorogood

Jedna z moich ulubionych płyt.
Piękna, pełna uczuć, wręcz kipi od emocji.
Perfekcyjnie zagrana przez trzech tytanów jazzu - Jarrett, Peacock, DeJohnette.
Pozycja obowiązkowa dla każdego, nie tylko fanów jazzu.




ziko369

#47
Art Blakey and the Jazz Messengers Moanin' vinyl rip Japan 1958... petarda, instrumenty jak żywe...
http://www.youtube.com/watch?v=ynZDm50EgBY

wojtek41

Smutna wiadomosc...Horace Silver nie żyje. Miał 85 lat.
R.I.P.



gratefullde

R.I.P. Horace


  • No właśnie, Horace był związany z Jazz Messengers, jako jeden z jego załozycieli. Na płycie Moanin' już go nie ma, gdyż opuścił zespół w 1956 r.


Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9