Drugie ramię czy kolejny gramofon?

Zaczęty przez marekw 76, Sierpień 16, 2017, 13:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

#50
Już piszę koledzy co i jak.
Oczywiście chcę dostawić drugie ramię do gramofonu Micro RX-2000. Ramię, które zakupiłem (Micro MA-505 LX II) jest 12 calowe i akurat do tego modelu nie przewidziano tego ramienia . Są tylko 3 modele klasycznego Micro gdzie takie ramie może być zamontowane. Tj. BL-91 L, BL-101 oraz BL-111 no i oczywiście pozostałe, które nie są traktowane jako klasyki pod względem wyglądu np. RX-1500 czy wyżej.
Aby nie naruszać struktury plinty, pomyślałem by po lewej stronie gramofonu "wystrugać" odpowiedniej wielkości klocek który opierał będzie się o plinte i jakby stanowił będzie całość. Ramię przymocowane będzie do bazy Micro - patrz niżej na foto.

Tak to sobie wymyśliłem. Wówczas do dyspozycji będą na tym gramofonie jakby 3 ramiona.
MA-505 mk. III które posiada ramię proste jak i typu "S" no i dostawiane MA-505 LX II.

Baza to jest to koło na, którym osadzone jest ramię. Waga tego to ok.  1,2 kg.

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Dla mnie nie ma żadnego problemu by poprowadzić taki projekt. Z powodzeniem. Ale czy Gregowi spodoba się brzmienie, tego nie wiem.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

P.S. Greg, gdzie chcesz umieścić to ramię? Z tyłu za gramofonem, czy po lewej?
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Nie lepiej więc było by dorobić do tej plinty adapter coś na wzór tek w DD40 do montaży takiego ramienia tak by nic nie dostawiać i nie poprzestawiać w trakcie użytkowania i wycierania kurzu.
Przecież można rozważyć wykonanie w tej plincie estetycznych gniazd do takiego adapteru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Spróbuję zainstalować to ramię na próbę i zobaczę-posłucham jak to brzmi.  Dam znać jeszcze i wrzucę kilka fotek jak to wygląda i jak to brzmi.

Łukasz tu będziemy w kontakcie bo chcę jak najmniej nakładów i cudowania. Może mi się uda coś na sucho złożyć by zobaczyć jaki to ma sens i jak będzie wyglądało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Myślałem o adapterze-module ale nie chcę ingerować w naturalny wygląd. Dodatkowa podstawa z ramieniem będzie miała ten plus że będzie można ją prawie do każdego patefonu dostawić.

Wiem że można kupić sobie odpowiedni gramofon Micro do tego ramienia ale w tym wieku czas zacząć inwestować w pampersy. 😀

Myślę że taka dostawka będzie najmniej kłopotliwa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: GregWatson w Styczeń 13, 2022, 12:05Łukasz tu będziemy w kontakcie bo chcę jak najmniej nakładów i cudowania. Może mi się uda coś na sucho złożyć by zobaczyć jaki to ma sens i jak będzie wyglądało.
W takim razie potrzebne będzie oszacowanie wymiarów bryły. Czy to kostka, czy walec. Przecież na kuflu od piwa tego nie postawimy. ;)
No i materiał. Wyślemy Jafiemu do ustalenia kierunkowości. ;)
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Gdyby podstawa nowego ramienia w jajiś sposób obejmowała gramofon. Np narożnik. To fiksowałoby geometrię.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Muszę jeszcze popatrzeć w necie jakie ludzie mają pomysły.  Może coś się nada. W każdym razie wrzucę ciekawsze rozwiązania.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Działaj Greg rezolutnie, ale też szybko, bo...

...ja już połowę projektu zrobiłem. ;)
Life is too short for boring HiFi.

GregWatson

Ok. Łukasz. Weekend się zbliża i poeksperymentuje. W tygdniu nie mam za bardzo czasu.
Trochę tego i trochę tamtego też.