Idler. Czyli Lenco, Dual, Garrard i inne...)

Zaczęty przez wojtek41, Sierpień 27, 2014, 22:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Gdybym miał więcej wolnego czasu, to chętnie kupiłbym dobrą wyrzynarkę i troche materiału. A może nad tym pomyśleć... ;)

tomasz_pianista

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na skrócenie palców, dlatego omijam wyrzynarki:)

Inna sprawa, że lepiej mieć wycięte w CNC. Czyli ewentualnie zamówić same blaty sklejki/mdf a reszte robić samemu. Przynajmniej tak mi się wydaje.



Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Chyba nikt nie chce sobie skrócić czegokolwiek... :D

Przemo

Jeśli mogę wtrącić - mam stolarza, który nie ma kłopotu z wykonaniem nawet pojedynczych rzeczy. Wprawdzie roboty ma sporo, ale jeśli czas nie jest najważniejszy to droga otwarta. Zrobił dla mnie dwie obudowy do gramiaków (ta na zdjęciu poniżej kosztowała mnie 4 stówki na gotowo - jest zrobione z drewna jesionowego, waga lekko ponad 20kg, wcześniejsza zdecydowanie mniejsza wyniosła mnie 2 stówki).
Ja w sumie też robię przymiarkę do zapakowania swojego Lenco l78 w coś większego - pogadałbym o dwóch sztukach.
Mogę podrzucić namiary, jeśli siedziba w Bydgoszczu nie jest kłopotliwa (jeśli w grę wchodzi wysyłka to mogę pomóc).

christo

Cytat: Przemo w Marzec 09, 2016, 12:15Zrobił dla mnie dwie obudowy do gramiaków (ta na zdjęciu poniżej kosztowała mnie 4 stówki na gotowo - jest zrobione z drewna jesionowego, waga lekko ponad 20kg, wcześniejsza zdecydowanie mniejsza wyniosła mnie 2 stówki).
Przemo, gratuluję. Ten S600 wygląda obłędnie - śliniłem się do niego na znanym portalu aukcyjnym. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Przemo

Dzięki Christo :).
Moje Kochanie cały czas się zastanawia, czy przypadkiem w ten sposób nie leczę jakichś kompleksów (bo faktycznie "rozmiary" spore)  ;).
Z rodziny Funków to drugi w wydaniu z ubrankiem, a w kolejce czekają następne, więc stwierdziłem, że może znajdzie jakiś fajny domek i cieszył będzie graniem..

vasa

Cytat: Przemo w Marzec 10, 2016, 16:07Moje Kochanie cały czas się zastanawia, czy przypadkiem w ten sposób nie leczę jakichś kompleksów
Można skorzystać z moich doświadczeń; kolumny dla mnie, buty dla Ciebie, wkładka dla mnie, torebka dla Ciebie,  ....
itd,itp :D :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Przemo

Cytat: vasa w Marzec 10, 2016, 23:13
Cytat: Przemo w Marzec 10, 2016, 16:07Moje Kochanie cały czas się zastanawia, czy przypadkiem w ten sposób nie leczę jakichś kompleksów
Można skorzystać z moich doświadczeń; kolumny dla mnie, buty dla Ciebie, wkładka dla mnie, torebka dla Ciebie,  ....
itd,itp :D :))

Vasa - dzięki,
Myślę, że o ile idea słuszna, ale już samo to, że mandaty płacę podwójnie (działka dla Państwa, druga dla Żony) wystarczy... :).

Ale wystarczy o mojej Żonie - jak nic ma teraz czkawkę, a przecież wytrzymuje ze mną (kiedyś dam Jej za to order :) ).

Teraz w temacie idlerowym - czy nowe ubranko dla Lenco wykonujecie według jakiegoś wzoru ? Mam na myśli oczywiście tą część bezpośrednio pod gramofonem - jak patrzę na realizacje to jak nic musi być jakiś projekt.
Zakładam realizację z kilku warstw sklejek, no i oczywiście jak najmniej chciałbym bawić się w eksperymenty..


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Już nie takie proste jak obudowanie gotowej plinty. Gdyby wychodziło u znajomego stolarza drożej, to tutaj jest alternatywa. Ja kupiłem do Dual 1019 obudowę i trudno mieć zastrzeżenia do wykonania.

http://www.ebelholztechnik.de/shop/HiFi/Phono/Lenco:::4_16_29.html?XTCsid=mt2diug4mq0jand80g5qolb0c5
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Przemo

Tomasz - dzięki  :). Dam ten szablon stolarzowi do wyceny - sam jestem ciekaw, ile wyjdzie. Dam znać, jak coś będę wiedział.
Pogadam też, na ile ilość takich plint będzie miało wpływ na niższą cenę - jak nie będzie szalał to może ktoś jeszcze się skusi.. ;)

Frywolny - mam nadzieję, że nie będziesz się gniewał, jeśli Twój link będzie dla mnie planem "B"... :)

Przemo

Chwilę ta wycena trwała - sorki, ale stolarz się wykręcił brakiem narzędzi (na zasadzie, że nie będzie robił "lipy" ze sklejki  ;) ).
Mam za to od Niego kontakt do firmy, która ma frezareczkę (jeśli tak się nazywa to urządzenie) CNC i może zlecenie wykonać..
Poprosiłem o wycenę w dwóch wariantach: gotowej (wyciętej, sklejonej, ewentualnie lakier) i w wersji do samodzielnego klejenia (gdyby ktoś chciał pomiędzy warstwy upchnąć jakieś dodatki).
Na tą chwilę znam cenę dla opcji nr 2 i wygląda to następująco:
- materiał to koszt ok 80 pln
- wycinanie ok - 210 pln (około, bo to pierwsza cena - liczę, że trochę uda się z tego jeszcze urwać..)

Najwcześniej będą gotowi do wykonania za miesiąc, umówiłem się, że w okolicach połowy kwietnia usiądziemy i projekt od Tomasza trochę przerobimy na wersję z dwoma ramionami, bo tak chcę dla siebie zrobić.
Koszty będą większe o materiał i ewentualne dodatki, ale parę groszy to już nie zbawi, jeśli mam mieć to, co chcę..
Przy tej okazji myślę jeszcze, żeby oprócz większej powierzchni i otworów montażowych dla dwóch ramion zrobić od razu to w wersji dla różnych wariantów, bo jednak inne mocowanie ma Rega, inne SME..
Taka jest idea..

No i tutaj moja prośba o wskazówki - co powinienem uwzględnić i jak najlepiej do tematu (przeprojektowanie schematu) podejść, żeby nie zepsuć..?

Oczywiście, jeśli ktoś jest zainteresowany takim rozwiązaniem dla siebie to proszę o info  :).


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Przemo

Cytat: frywolny trucht w Marzec 23, 2016, 11:22
A malowanie/ lakierowanie?

Jeszcze na to nie mam wyceny. Postaram się zapytać w kilku miejscach, żeby mieć porównanie i jak będę miał wiedzę to napiszę :).

Przemo

Mam pierwszą wycenę malowania i pozostałości.
Wycinanie kształtów po zewnętrznej stronie musi być robione z lekkim naddatkiem (staram się przekazać wiernie to, co przekazywał mi fachowiec), żeby to móc wyszlifować tak, aby dobrze wyeksponować strukturę sklejki (boki mają być tylko lakierowane).
Do tego dochodzi oczywiście klejenie (dolna warstwa na wkręty), barwienie (lub tzw. obłóg) blatu i lakierowanie.
Finalnie w tej wersji wyceny ma to być zrobione w ten sposób, że góra ma mieć kolor (bejca) plus lakier, boki wyłącznie lakier bezbarwny wprost na sklejce.

Całość pierwszy fachowiec wycenił na 150 pln.

Czyli gdyby ten projekt podsumować to wychodzi ok 440 pln na gotowo.

Trudno mi ocenić, czy to drogo, czy nie - to z pewnością zależy od finalnego wykonania, wyglądu, (czytałem wywody, że również ma to duży wpływ na jakość dźwięku, choć sam trochę sceptycznie do tego podchodzę).
W każdym razie sprawię sobie (w sumie będzie ich kilka) taką obudowę, starając się, żeby była możliwie jak najbardziej uniwersalna dla różne typy ramion.

Szukam jeszcze fachowca, który wyceniłby zrobienie czegoś w rodzaju lakieru fortepianowego (jak się z kimś dogadam, to będzie druga opcja)..

Sam jestem ciekaw, co z tego będzie  ;)

Beowulf

Witam serdecznie, taka sprawa, siedzę w Danii i po robocie bym coś podłubał.... zastanawiam się nad dobra bazą typu Gerrard, Lenco, Goldring g99 lub Thorens TD135 plus 12" chodzi mi o projekty plint, które mógłbym wydrukować 1:1 i sam sobie wyciąć i wykończyć.
Tannoy Eaton, AdFontes, Shure. Pre MC/MM, Lampa EL84, Kondycjoner sieciowy, kable sieciowe, interkonekty wykonane przez Audio Tube, kable głośnikowe wyrwane ze ściany z babcinego domu ( miedź/srebro)

wojtek41


tomasz_pianista

Mam dużo części:)

Co potrzebujesz dokładnie?
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Tomek, potrzebna jest rurka ramienia łącznie z kablami i jeśli to możliwe headshell.

tomasz_pianista

Headshella niestety nie mam na zbyciu, ale z rurką nie ma problemu. Jak podasz adres na PW to Ci prześlę jakoś w przyszłym tygodniu:)

Potrzebujesz tylko rurkę, czy cały "pivot" z v-blockami?
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41


wojtek41

Możliwe, że niebawem popiszemy o tym gramofonie  :)

Jakub


wojtek41


wojtek41