Autor Wątek: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)  (Przeczytany 1856 razy)

Offline frywolny trucht

• maniak
Odp: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:48 »
Czy ja dobrze kojarzę, że ta opowieść się skończy na Avantgarde? Czy coś pokiełbasiłem?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 03, 2018, 21:54 »
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:00 »
Bez przesady te 14kHz jeszcze usłyszysz
Różnie to bywa.
Dla przykładu taka sytuacja:
Na tarasie siedzą moja żona, szwagierka i teść. Wychodzę do nich i słychać ptasi jazgot jak u Tuwima. Mówię
 - Ale ptaki głośno śpiewają.
Żona i szwagierka odpowiadają
 - Racja. Niesamowite.
A teść.
- Jakie ptaki?

Myślę, że jeśli ktoś nie był narażony na duży hałas, a w szczególności wysokiej częstotliwości to ma spore szanse długo się cieszyć dobrym słuchem.
Niestety nawet pomimo to niektórym nie jest to dane. Taki urok :(
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:12 »
Czy ja dobrze kojarzę, że ta opowieść się skończy na Avantgarde? Czy coś pokiełbasiłem?
Nie, nie skończy się na żadnych tubowych głośnikach. To już nawet nie kwestia preferencji, co raczej niewielkiej wielkości pokoju ;)
W wątku "Przywitaj się" umieściłem najbardziej aktualne fotki i wyszczególniłem co obecnie posiadam: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=12.msg166022#msg166022

Poza tym nigdy nie aspirowałem do Hi-Endowego sprzętu - jest wiele ciekawych klocków po drodze  :)
_

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:28 »
Soreczka
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:31 »
Czyly pomylyl ja siem. Soreczka
Ależ nie szkodzi. Skojarzenie z Avantgarde Acoustics to w sumie jakby nie patrzeć rodzaj pochlebstwa :)
_

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:38 »
Akurat dla mnie niekoniecznie. Ale obiektywnie- byłoby spektakularnie jak [wulgaryzm] :)

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:48 »
Akurat dla mnie niekoniecznie. Ale obiektywnie- byłoby spektakularnie jak [wulgaryzm] :)
Tego się nie dowiemy - w moim pokoju jedna kolumna z trudem znalazłaby miejsce :)
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 04, 2018, 01:07 »
Nadszedł wreszcie czas przeprowadzki. Pierwszy odsłuch wykonałem w kompletnie pustym pokoju - gołe ściany drewniana podłoga, sprzęt i coś do siedzenia. Wszystko w celu sprawdzenia co i gdzie się wzbudza. Oczywiście spory pogłos, wynikający z faktu, iż pokój był pusty nie był brany w tej chwili pod uwagę - zasadniczo :)
Na podłodze pojawiła się gęsta, gruba wykładzina, która wyeliminowała problemy z nią związane. Zaś jeśli chodzi o sufit i ściany postanowiłem, że nie będzie żadnych gładkich powierzchni. Powstała struktura miała na celu rozpraszać i efekt jest zadowalający. Wraz z umeblowaniem, oraz wkrótce z panelami akustycznymi naturalnie zmniejszył się pogłos.

W międzyczasie dotarł do mnie kolejny wzmacniacz Harman Kardon HK 980 - o nim za chwilę. Hybrydowy Yaqin wraz z iQ70 jeszcze na starej chacie sprawiał wrażenie nie radzącego sobie z kolumnami 4Ohm. HK z tego co wyczytałem w sieci radził sobie nawet z kolumnami, których impedancja schodziła do 1Ohm. Spróbować nie zaszkodzi :)

Niestety jak to w życiu bywa ciężko jest doprowadzić pokój do końca zanim wstawi się wyposażenie. Tak też było w moim przypadku (co widać na fotkach powyżej), poza tym nie mogłem długo wytrzymać bez muzyki :)

Z moją Panią ustaliliśmy, że ja urządzam salon i pokój odsłuchowy w jednym, a ona naszą sypialnię według własnego widzi mi się. Mimo to udało mi się przemycić do sypialni sprzęt, który pozostał mi po zmianach - KEF'y iQ7SE, Yaqin VK-2100, oraz drugi Marantz CD-52 mkII SE:

Nie na długo, gdyż moja Luba stwierdziła, że jeden zestaw wystarczy - cóż grosz ze sprzedaży przyda się zawsze w głównym zestawie :)

Wracając do Harman Kardon HK 980.
Faktycznie 4Ohmowe KEF'y (minimum impedancji 3.5Ohm) nie sprawiały mu żadnych problemów. Wzmacniacz te ma ciekawą sygnaturę dźwiękową, w moim zestawie grał ciepłym, przyjemnym dźwiękiem, bez natarczywości i ze świetnym niskim zakresem. Ale brakowało mi w nim emocji - prawdę mówiąc był nudny, a solidna podstawa basowa w tym przypadku nie pomagała. Nie zagrzał u mnie długo miejsca, spakowałem go i sprzedałem - biorąc Yaqin'a z powrotem do głównego zestawu.
I tu zaskoczenie - w nowym pokoju tandem iQ70 i VK-2100, który nie zgrywał się w poprzednim domu tu zagrał o wiele lepiej! Poprzednie pomieszczenie im głośniej tym bardziej pożerało bas. Pozostałe zakresy siłą rzeczy dominowały nad niskimi rejestrami, a ja obwiniałem wzmacniacz. W nowym pokoju z basem nie mam problemów, stąd kolosalna różnica w graniu :)
Wtedy stwierdziłem, że Yaqin z pewnością zostanie ze mną na dłużej, a ja wreszcie wdrożę w nim mody, o których myślałem już od dawna.

Grał w tym nowym pokoju tylko przez około dwa tygodnie, bo z kolejnym nabytkiem zwyczajnie nie miał żadnych szans...  ;)
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2018, 00:27 »
I nadszedł czas lampowego grania. Pierwsze foto to bestia w klatce ;):

Nie otwierany przez właściciela, nawet klatka zaplombowana - serwisowany u "producenta". Ostatni przegląd w 2014 roku.

Zdjęta klatka, posprzątane:

Przy okazji skorygowałem bias, obie lampy w lewym kanale miały około 250mV, a w prawym w okolicach 240mV - dość mało :)
Wzmacniacz przeszedł również modyfikacje, więcej szczegółów opisałem w tym wątku: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2401.0. A w międzyczasie zamówiłem pentody 6CA7-Z Shuguang Treasure Black:

Żadne NOS'y co prawda, bo to chińska współczesna produkcja, ale wizualnie prezentują się zabójczo. W odniesieniu do chińskich "no name" również dźwiękowo progres był spory :)
Szczerze? Zakochałem się w dźwięku tego wzmacniacza. Jest w nim jeszcze kilka "pierdół" do zrobienia i gra muzyka ;)
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 10, 2018, 00:35 »
Jako że 6CA7-Z Shuguang Treasure Black były zakupione w Chinach, trochę trwało zanim dotarły do mnie. W międzyczasie zmieniło się parę rzeczy. Pierwsza ze zmian (gdzieś jeszcze w trakcie modyfikacji wzmacniacza) to nowa para lampek sterujących NOS ECF82 firmy POLAM. Nasze rodzime lampki kupiłem w Bułgarii :)
Przetestowałem też RCA 6U8A ale o dziwo poległy przy polskich. Zaskakująca holografia i aspekt wokalny przede wszystkim. Poza tym bas, co przy chińskich EL34B było zaskoczeniem. Niedocenione, porządne podwójne triody zostały u mnie:

Kolejna zmiana również poważna. I do tego spora. Pofatygowałem się aż na samo południe Wielkiej Brytanii, dalej już tylko Francja - za wodą, rzecz jasna :)
Sonus Faber Grand Piano Home:

Niby tylko 25 kilo sztuka, ale to jeszcze raz tyle co waga KEF iQ70. Dwa spacery na pierwsze piętro jeden po drugim i odczuło się tą różnicę na własnym grzbiecie. Skóra i drewno, większy gabaryt - skrzyń i głośników. Mimo to z lekka onieśmielone KEF'y zgodziły się pozować do wspólnego foto:

Różnica konkretna. W wielkości, w wadze i oczywiście w prezentacji dźwięku. Zwyczajnie mnie oczarowały :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 00:40 wysłana przez tomekkk1 »
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 10, 2018, 00:49 »
"Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie"...
A raczej kurier. I nie z listem, a z przesyłką. Przywiózł mi cztery lampki, porządnie zapakowane - wytrzymałyby nawet atomową apokalipsę - u "małych chińskich rączek" różnie bywa w tym temacie, tym razem się spisali :)
Także rozpakowanie zajęło dłużej niż montaż lamp w gniazdach i skorygowanie biasu :)
Za to pierwsze wrażenie, w porównaniu do zwykłych baniek EL34B - obłędne:

Teraz wzmacniacz nabrał charakteru i stał się główną atrakcją na stoliku. I to wszystko zanim zaczął grać :)
_

Online McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 10, 2018, 00:58 »
Niedocenione, porządne podwójne triody
Które to?
DAC The Protagonist Mk2

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:49 »
ECF82 Polam :)
_

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:58 »
Fajnie,że trafiłeś na dobre,chińskie lampy. Mnie się nie udało nigdy. Zawsze zachodnie i ruskie grają mi lepiej.
Big Sound,No Bullshit

Offline Hubertrs

« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:59 »
Mam kilka kpl el34 rft short base, nie do sprzedania ale jako ze wyspiarz jestes to moge Ci pozyczyc do testow, szkoda fajnego wzmacniacza na chinskie lampy.
AdFontes + AT33PTG/II + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:03 »
Miałem taką kwadrę w Bonasusie,świetne lampy.
Big Sound,No Bullshit

Online McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 10, 2018, 12:15 »
Niedocenione, porządne podwójne triody
Które to?
ECF82 Polam :)
To nie są podwójne triody.
DAC The Protagonist Mk2

Online Jakub

• Moderator
  • Taniofil
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 10, 2018, 12:34 »
Pewnie dlatego tak dobrze grają  ;D ;D ;D
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 10, 2018, 17:01 »
Fajnie,że trafiłeś na dobre,chińskie lampy. Mnie się nie udało nigdy. Zawsze zachodnie i ruskie grają mi lepiej.
Bo ciekawsze NOS-y grają lepiej - co do tego nie ma dwóch zdań. Problem tylko w tym, że te lepsze przeważnie kosztują znacznie więcej niż nowe 6CA7-Z Shuguang Treasure Black. Ja byłem świeżo po przeprowadzce, kasa była potrzebna na wyższe cele i to zaważyło na tym, że poszukiwałem jak najlepsze współcześnie produkowane lampy z jak najlepszą opinią, nie kosztujące małej fortuny  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 17:06 wysłana przez tomekkk1 »
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 10, 2018, 17:04 »
Mam kilka kpl el34 rft short base, nie do sprzedania ale jako ze wyspiarz jestes to moge Ci pozyczyc do testow, szkoda fajnego wzmacniacza na chinskie lampy.
Loozik, jak mi te padną to wtedy będę myślał o NOS'ach.
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 10, 2018, 17:06 »
To nie są podwójne triody.
ECF82 to trioda - pentoda, przepraszam ubzdurało mi się :)
_

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 11, 2018, 00:17 »
Małe kroczki...
Zaciekawiony łatwym sposobem na zmianę brzmienia potraktowałem swojego DAC'a (Myryad Z20) innymi OP-AMP'ami. Na początek wsadziłem OPA627 - było lepiej, zwłaszcza dół pasma i mikrodynamika:

Spróbowałem też AD825, które zostały. Koledzy z innego forum namawiali mnie na dyskretne, ale niestety musiałem liczyć się z ograniczonym miejscem. Poza tym planowane pozbycie się tego DAC'a w niedalekiej przyszłości spowodowało brak chęci na głębsze modyfikacje.
Wkrótce jego miejsce zajął NOS DAC, na kości TDA1543 - miniaturowy, z reclockerem i bez OP-AMP'ów w stopniu wyjściowym. Co tu dużo mówić - nowy, kupiony bezpośrednio od twórcy za bagatela £86.50 wraz z kosztami wysyłki (sprzedaż poprzez eBay przeważnie jako aukcje, zatem cena zależy od szczęścia) dosłownie zmiażdżył Myryad'a od pierwszych taktów:

Wkrótce dokupiłem do niego zasilacz liniowy, może również pracować na dwóch wbudowanych bateriach 9V. W tak niskiej cenie nie obejdzie się bez wad, a raczej pewnych kompromisów - nie podoba mi się jasny kolor obudowy, odstający od reszty czarnego sprzętu. Przełącznik źródeł i zasilania w jednym pracuje zbyt nerwowo, a gniazda audio również nie są najwyższych lotów. Zakres jego pracy (zarówno USB jak i SPDiF) to od 32-96 kHz, także nie każdemu przypadnie to do gustu ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 23:40 wysłana przez tomekkk1 »
_

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:55 »
Tomek co to dokładnie jest za Daczek? Ciekawie musi grać jak pogonił Myryada a kosztuje czapkę śliwek.
Big Sound,No Bullshit

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 11, 2018, 18:29 »
Tomek co to dokładnie jest za Daczek? Ciekawie musi grać jak pogonił Myryada a kosztuje czapkę śliwek.

Kosztuje czapkę śliwek, ale jak czytałem opinie to wręcz zdziwiony byłem. Na wiele z nich zdecydowanie trzeba brać namiar, ktoś np. napisał, iż pogonił DAC'a za 6000$ - co uważam za fantazję i nic więcej. Ale większości powtarzało się, że gra bardzo analogowo. 100% pozytywnych komentarzy na eBay - każdy zadowolony ;)
W środku znajdują się DIR9001 od Texas Instrument - interfejs i reclocker, oraz TDA1543 od Philips - DAC. Poza tym pasywna konwersja I/V zamiast Op-Ampów, po jednym kondensatorze w torze (elektrolit, ale coś czuję że nie długo ;) ) i zasilanie bateryjne z wbudowaną ładowarką typu "smart". Rzecz jasna brak oversamplingu :)

Niestety nie ma w sieci fotki płytki DAC3, jest tylko starsza wersja - prostsza i bez USB. Niedługo będę swojego otwierał, to strzelę fotkę :)
Można jednak zobaczyć PCB na filmiku, który udostępnił jego twórca - bardzo sympatyczny człowiek z resztą, odbyliśmy kilka rozmów zanim DAC do mnie dotarł.
Ostatni wypust, czyli właśnie DAC3 to ta najbardziej rozbudowana płytka najbliżej Christopha, po prawej stronie, zaprezentowana od 8 minuty 16 sekund.

_