Dobre miedziane kondesatory

Zaczęty przez darekrocznik71, Maj 16, 2018, 16:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekrocznik71

Panowie w planach nowe monobloki na lampach 300 B oraz przedwzmacniacz, w torze dac z Dualandami Aleksander, jakie kondesatory miedziane byście polecili o ciepłej barwie, bardzo dobre są Dualandy ale mam je już w dacu więc można przedobrzyć


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Tak, Jenseny mają piękną barwę, ale są IMHO rozlazłe. Wolę Jupitery które też mają świetną barwę, ale nie kosztem dynamiki.

miniabyr

Jeszcze można spróbować zastosować polskie Miflex'y - te z najwyższej półki miedziane . Są przystępne cenowo ,fantastycznie wyprodukowane i bardzo ciekawie brzmiące. Wada to czas "wygrzewania" -tobardzo irytujące ale kiedy da im się ułożyć to efekt może pozytywnie zaskoczyć . Kosztują ułamek ceny Jensen'a !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Mam Miflexy miedziane. Grałem na nich przez kilka miesięcy. Uważam że to poziom jakościowy poniżej Audyna True Copper. Do poziomu Jupiterów miedzianych to im daleko.

miniabyr

Ja mam na Miflex'ach miedzianych zrobioną cała zwrotnicę  i naprawdę nie narzekam . Nie sprawdzałem ich w pre ani końcówkach mocy ,więc nie mam zdania co tam mogą zrobić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

naczesany

Szkoda, że tak późno wpadłem na tę stronę:
https://www.hificollective.co.uk/
Fantastyczna, choć ceny dość wysokie. Ciekawi mnie, czy w urządzeniach powiedzmy za ponad 50tys. stosują tak wyrafinowane podzespoły.
Bo wtedy można by usprawiedliwić tak wysokie ceny urządzeń.

McGyver

Cytat: miniabyr w Maj 17, 2018, 06:00
Ja mam na Miflex'ach miedzianych zrobioną cała zwrotnicę  i naprawdę nie narzekam . Nie sprawdzałem ich w pre ani końcówkach mocy ,więc nie mam zdania co tam mogą zrobić .
To wyjaśnia sprawę.
Do elektroniki to są całkiem przyzwoite kondensatory, ale od Jupiterów wyraźnie odstają.

Hubertrs

We wzmaku mam na kanal jednego alexandra i jednego audyna trireference, wydaje mi sie, ze to mezalians i teraz sie zastanawiam co tam wsadzic, nastepnego alexandra czy jednak cos innego?
Na hificollective sa jakies nowe duelundy Jam, ktos moze cos wie na ich temat??

Jakub

Cytat: naczesany w Maj 17, 2018, 10:08
Szkoda, że tak późno wpadłem na tę stronę:
https://www.hificollective.co.uk/
Fantastyczna, choć ceny dość wysokie. Ciekawi mnie, czy w urządzeniach powiedzmy za ponad 50tys. stosują tak wyrafinowane podzespoły.
Bo wtedy można by usprawiedliwić tak wysokie ceny urządzeń.

Zazwyczaj w takich urządzeniach siedzą jakieś Wimy, albo najtańsze Mundorfy lub inne podstawowe modele audiofilskich marek.

McGyver


Cytat: Hubertrs w Listopad 04, 2018, 11:15
We wzmaku mam na kanal jednego alexandra i jednego audyna trireference, wydaje mi sie, ze to mezalians i teraz sie zastanawiam co tam wsadzic, nastepnego alexandra czy jednak cos innego?
Na hificollective sa jakies nowe duelundy Jam, ktos moze cos wie na ich temat??
To wersja rozwojowa Alexandra. JAM jest zrobiony tak jak Alexander, tyle że użyta w nim folia miedziana została dodatkowo pocynowana.
Jak to się prezentuje brzmieniowo to jeszcze nie wiem. Spodziewam się, że gorzej niż Alexander nie zagra.

paul_67

Co ciekawe Jacek Kawa z Retro Audio nie wypowiada się zbyt pochlebnie o Mundorfach, gdy cała audiofilska brać wsadza je wszędzie gdzie to możliwe.

rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 04, 2018, 11:26Spodziewam się, że gorzej niż Alexander nie zagra.
Są jednak tańsze o normalnych Alexandrów.

Hubertrs

No wlasnie, nie wiele tansze ale zawsze cos, nie mniej jednak zeby nie bylo jak z pocynowanym kablem duelunda, ktory wg mnie gasi gore.
Potrzebuje tam dwie szt 0.33uf i boje sie, ze bede £100 ubozszy i nie zadowolony, po alexandrach przynajmniej wiem czego sie spodziewac.