Wymiana kondensatorów

Zaczęty przez Bartolo, Maj 30, 2018, 13:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Panowie, pytanie... Na co zmienić moje kondensatory (itelcond ayx-hr 22000uF) w Pathos Classic One...
Kondensatory przykręcane, rozstaw 22mm
Jakoś mnie tak kusi, żeby zmienić te przemysłówki na coś sensownego, dedykowanego do audio...  :o
Będę musiał odżałować czerwień.. Albo wykombinować jakieś obudowy.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Jakub

Raczej trudno o coś lepszego.


dino


Bartolo

Kondensatory muszą zostać. Przynajmniej na razie. Nie ma zamienników. Jedyne co by pasowało to Mundorf M-Lytic AG MLGO 22000 uF 63V, ale musiałbym pokombinować z mocowaniem.. U mnie kondensatory są przykręcane bezpośrednio do płytki. I w związku z tym, "natchniony" lekturą Miniybyra, pytanie do specjalistów, obytych z tematem upgrade'u i modyfikacji na lepsze...
Co by tu zepsuć..? ;) Mam dwa, więc mogę porównywać na bieżąco.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Bartek ten twój wzmak oddał bym do "fachowca" i w kluczowych miejscach wymienił rezystory Beyschlagi(jesli dobrze widzę ,to jest ich pokaźna ilość)  na  tantal AN lub Sinkoh . Koszt niewielki a można się zorientować w jaką stronę to pójdzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Paweł, a z nasz jakiegoś fachowca..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: Bartolo w Wrzesień 20, 2018, 19:45
Paweł, a z nasz jakiegoś fachowca..?
Pewnie że mam . Zdzwonimy się.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Jeżeli to zabezpieczenie termiczne (ze sprzętu AGD) jest wpięte bezpośrednio w zasilanie to jest to bardzo "nieaudiofilskie" rozwiązanie  ;)
Mostek prostowniczy też  ;D

Bartolo

Cytat: dino w Wrzesień 20, 2018, 22:45
Jeżeli to zabezpieczenie termiczne (ze sprzętu AGD) jest wpięte bezpośrednio w zasilanie to jest to bardzo "nieaudiofilskie" rozwiązanie  ;)
Mostek prostowniczy też  ;D
ale za to jakie frytki robi....:)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino


paul_67

Podepnę się pod temat wymiany kondensatorów i spytam kto z okolic Wrześni, Poznania podejmie się wymiany kondensatorów w Musical Fidelity A2? Mam cały zestaw, ale z uwagi na małe dziecko w domu brak czasu, aby samemu się do tego zabrać.

paul_67

Cholera, znowu sam będę musiał robić :(

spalon

To ja się podepnę , od niedawna stałem się posiadaczem Musical Fidelity A1 niestety wzmacniacz zanim osiągnie odpowiednia temperaturę zaczyna wzbudzać nieznośnie wysokie tony piskiem który po chwili znika by po kilku minutach popiszczeć dłużej powiedzmy z 10 minut , po tym czasie pisk znika bezpowrotnie ale sygnał jest dość zaśmiecony że tak to powiem . Sam nie bardzo się na tym znam co się dzieje i od czego być może jest ktoś kto by się tym zajął w mojej okolicy tzn Pleszew lub w promieniu do 100 km .


spalon

Tylko czy to kwestia kondensatorów czy czegoś innego ?

paul_67

Mój pozornie chodzi bez zastrzeżeń, ale czuję,że czas na przegląd i wymianę kondensatorów.Nagminnie wysychają w nim kondensatory w zasilaniu.Trudno mi powiedzieć czy po tylu latach gra gorzej niż na początku.Po prostu słuch się przyzwyczaił.

spalon

Mój już tak miał jak tylko stałem się jego właścicielem , na dłuższą metę jest to dość męczące , by tego uniknąć musiał bym go włączyć na godzinę bez załączonych głośników  ;)