Wyrwane elementy gniazda RCA

Zaczęty przez Therion, Sierpień 05, 2018, 22:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Zdarzyła mi się taka niemiła przygoda. Wpiąłem dawno nieużywane kable Melodica z fatalnymi wtykami (RMS takie kiedyś robił). Posłuchałem i postanowiłem wrócić do starych kabli. Podczas zdejmowania... wtyki zeszły razem z fragmentem gniazd RCA. Sytuację widać na zdjęciach.

Na początku wkurzyłem się, że muszę oddawać przedwzmacniacz do serwisu, ale gdy się przyjrzałem, to te złocone wąsy, z jednej strony wsuwają się w malutkie gniazda, na kształt dawnych złączek samochodowych (były męskie i damskie).

Złożyłem to wszystko, podklejając trochę klejem, by już nie schodziło, ale nie daje mi to spokoju - przecież to nie jest pewny styk. Sądziłem, że to stanowi całość a nie jest tak śmiesznie łączone. Co o tym myślicie? Po założeniu gra jak grało, ale to trochę dziwne, że sygnał płynie przez tak niepewny styk.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

Therion, miałem to samo w swoim push-pullu. Zamiast reanimacji wywaliłem kostkę i w to miejsce wstawiłem gniazda RCA od CMC. Jakość tej kostki jest naprawdę kiepska... Z tym że u mnie kostka była zamocowana na ściance i nie połączona z PCB - więc tylko przelutowałem istniejące już okablowanie :)

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

Cytat: Therion w Sierpień 05, 2018, 23:16
Może tam kapnąć cynę?

Będzie ciężko, wszędzie dookoła plastik - jeśli już musisz pozostać przy kostce może lepiej poszukać zamiennika na portalach aukcyjnych?

dino


tomekkk1

Cytat: dino w Sierpień 05, 2018, 23:29
Cytat: tomekkk1 w Sierpień 05, 2018, 23:13Jakość tej kostki jest naprawdę kiepska...

Amen


A wymontowanie jej i zaglądnięcie w trzewia przekona o tym dosłownie każdego...

rudy-102

Ja skorzystałbym z okazji, że się popsuło i zamienił na prawdziwe. To nawet żona potrafi zrozumieć ;).
Te są nie drogie, a o niebo lepsze od tych kostek.
https://www.ebay.de/itm/8-St%C3%BCcke-Rot-Wei%C3%9Fe-Cinch-Buchse-Chassis-Stecker-Phono-Kupfer-Stecker-Amp-HiFi/152836635201?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

dino

Cytat: rudy-102 w Sierpień 06, 2018, 12:12Ja skorzystałbym z okazji, że się popsuło i zamienił na prawdziwe. To nawet żona potrafi zrozumieć ;).
Te są nie drogie, a o niebo lepsze od tych kostek.
https://www.ebay.de/itm/8-St%C3%BCcke-Rot-Wei%C3%9Fe-Cinch-Buchse-Chassis-Stecker-Phono-Kupfer-Stecker-Amp-HiFi/152836635201?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Super cena jak za 8 szt. Masz je u siebie (jakość/dopasowanie do wtyku) ?

rudy-102

Mam. Jakość jest bardzo dobra. W realu wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach. Są ciężkie. Wtyki wchodzą trochę ciasno, ale ja mam Eichmanny i one prawie wszędzie wchodzą ciasno.

rudy-102

Jest tylko jedno ale. Przesyłka idzie jakieś trzy tygodnie :(.

dino

Cytat: rudy-102 w Sierpień 06, 2018, 14:52Jest tylko jedno ale. Przesyłka idzie jakieś trzy tygodnie :(.

Faktycznie - rozstrzał terminów dostawy ...
Lieferung:Zwischen Mi, 22. Aug. und Mo, 1. Okt.
Małe żółte rączki ?

rudy-102

Jak masz szczęście to dorzucą  do pełnego kontenera i masz za dwa tygodnie, a jak nie to czekasz aż zapchają następny. Ja czekałem trzy tygodnie. Jestem zadowolony. U tego samego dostawcy można wziąć pudełko z czterema sztukami za chyba 7,50 euro. Też tanio, ale ósemka wychodzi jeszcze taniej i masz na zapas. Jak się człowiek nudzi i go łapki swędzą to można sobie gdzieś jakieś gniazdo wymienić :).