Kwadrofonia na płytach winylowych

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 20, 2015, 08:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Co prawda sam system prawie już umarł ale zaciekawiły mnie wszelakie aspekty stosowania różnorakich igieł do odtwarzania płyt nagranych w systemie kwadrofonicznym. Czy ktoś z szanownego towarzystwa smerał takowe płyty w tym systemie odpowiednimi wkładkami? Jakieś wrażenia czy też wnioski z odsłuchów - warto czy też nie warto w to się bawić ? no i przede wszystkim jakie zmiany w systemie.? Z tego co widziałem ilość płyt raczej mocno ograniczona jak zresztą ilość igieł też chociaż udało mi się spotkać. (AT20SLa Limited Edition z igłą UNIWERSAL czy też igłą Micro Seiki - Micro V-3200).

A tak z samego rana mnie naszło. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i jak? nikt nie przymierzał się do kwadrofonii?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Przymierzać to ja się nigdy nie przymierzałem, ale dawno, dawno temu przez moje ręce przeszedł jeden album kwadrofoniczny. Czteropłytowy pakiet. Coś Haydna, ale już nie pamiętam co to było dokładnie. Odtwarzałem to na jedynie słusznej w tamtych czasach wkładce mf-100 i wydawalo mi się, że gra bardzie przestrzennie niż inne płyty. Tak mi się przynajmniej wydawało :) .
Szkoda, że technologia nie przetrwała. W tym konkretnym przypadku cyfra ma jednak przewagę nad analogiem.

GregWatson

No właśnie czytałem, że jest trochę fajnych wydań winyli z muzyką poważną inne gatunki to już raczej rzadkość.  Ponoć wspaniałe efekty słychać na płycie Mike OLDFIELDA - Tubular Bells choć nie jest nagrana w systemie kwadrofonicznym.
Trochę tego i trochę tamtego też.