Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Titanic

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 26, 2018, 10:16
Cytat: Titanic w Styczeń 26, 2018, 09:23na dętce od wózka

Nie. Przeliczony i dobrany specjalnie w kształcie i wielkości pojemnik na powietrze o przemyślanej strukturze i ciśnieniu, co pozwala wydobyć z dzwięku każdy detal, nie tracąc nic na słodyczy przekazu. Scena potężna wzdłuż i wszerz. Oraz w górę do samego nieba. Skrzypce grają lepiej niż oryginalne, a wokalistki nie fałszują. Nawet jak nie potrafią śpiewać.  Zapakuj to w jakąś skrzynkę po jabłkach i wołaj dychu na dobry początek. Jak nikt nie weźmie podnieś cenę do dwunastu tysi.

p.s. Maciek mnie ubiegł. Bez żenady wołaj więc 18 koła jak tak.
Zapomniałeś o audiofilskim powietrzu którym napompowałem dętkę wózkową, kaszubski high endowy luft[emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Wróciłem z urlopu i zainstalowałem na Fonciaku w miejsce wkładki MM Ortofona VWS 3 mk.II innego Ortofona MC10 Mk.II
Jest bajecznie muzykalnie :D jak z fajnym nasyceniem i dociążeniem na średnicy (jak z dobrej MM) ale z fajną otwartością i przestrzennością.
Jest wystarczająco dobra rozdzielczość taka bez dzielenia włosa na czworo. Po prostu fantastyczny duet. Słucham ma się rozumieć klasyki.

Szczerze polecam takie granie za 350$ to chyba jest trudne do uzyskania z współczesnych wkładek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

To nówka sztuka ?

Piterski

Tę wypatrzyłem na Ebayu, raczej używana. Kolega też mi przysłał używaną bo chciał bym mu ją założył i ustawił.

Jak mu wysłałem SMS-a z pytaniem, że może zamiast sprzedawać mu Fontesa odkupię jego wkładkę to się jakoś nie odezwał ;D.

Z tym gramofonem gra wyśmienicie muzykalnie  :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

Cytat: Piterski w Styczeń 27, 2018, 22:26Jak mu wysłałem SMS-a z pytaniem, że może zamiast sprzedawać mu Fontesa odkupię jego wkładkę to się jakoś nie odezwał
;D ;D ;D

Piterski

Cytat: wojtek41 w Styczeń 27, 2018, 22:31
Cytat: Piterski w Styczeń 27, 2018, 22:26Jak mu wysłałem SMS-a z pytaniem, że może zamiast sprzedawać mu Fontesa odkupię jego wkładkę to się jakoś nie odezwał
;D ;D ;D

Jestem przekonany, że będzie zadowolony z tego zestawienia.
Mimo niskiego poziomu jaki ma ta wkładka na wyjściu, coś koło 0,1mV to z Sensorem gra bardzo dobrze.
Dostałem też do niej SUT ale coś mi buczy w jednym kanale.
Wypadało by do niego zajrzeć, bo może to jakiś drobiazg ale czekam na odzew od właściciela.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Napewno gra fajnie I ciekawie ale to MC dla tej wkładki trzeba mieć dobre pre, a ja niestety jeszcze takowego nie posiadam, tzn mój pre obsługuje MC ale to pewnie tymuszone bardzo i szkoda by tej wkładki marnować na takie granie.

brbr

Panowie z drugim ramieniem - implementowaliście wysięgnik u Andrzeja czy sami wedle jakiegoś schematu?

marekw 76

Ja mam wolnostojące.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

brbr

Jak unieruchamiasz by niechcący nie trącić i nie stracić ustawieniań ?

marekw 76

Bezczelnie przyklejone do stolika mam na taśmę dwustronną.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

amati74

Czy wy też widzicie ta ładna Panią na reklamie?

MAC

Jakiej reklamie?  :o

amati74

Cytat: masza w Styczeń 28, 2018, 18:06
Jakiej reklamie?  :o
Na telefonie pomiędzy postami, piękna pani z pięknej bieliźnie i piękne kształty i inne imbonderabilia [emoji39]

Michał

U mnie ta pani się nie pojawia >:( ;D

amati74

Cytat: Michał w Styczeń 28, 2018, 18:41
U mnie ta pani się nie pojawia >:( ;D
To żałuj jest piękna jak najładniejszy Lenco .

MAC

Pewnie z Tapatapacośtam...
Na forum nic nie ma.

amati74

Cytat: masza w Styczeń 28, 2018, 19:01
Pewnie z Tapatapacośtam...
Na forum nic nie ma.
Tan na taptolk

Piterski

Cytat: amati74 w Styczeń 27, 2018, 23:47Napewno gra fajnie I ciekawie ale to MC dla tej wkładki trzeba mieć dobre pre, a ja niestety jeszcze takowego nie posiadam, tzn mój pre obsługuje MC ale to pewnie tymuszone bardzo i szkoda by tej wkładki marnować na takie granie.
Masz racje i dlatego po zmianie gramofonu odpuść sobie szukanie trochę lepszych wkładek, a zacznij zbierać kasę na dobre phono.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

powoli zaczynam sie zastanawiam, czy problem tyczy pre phono czy jednak Fonciaka. Pre to DIY zrobiony przez znanego temu i owemu Benpe, za cholere nie wiem, czy problem byl od pierwszego dnia, ale wydaje mi sie, ze nie, zalozmy, ze sie pojawil jakis czas temu. Mialem buczenie/przydzwiek, co przy sluchaniu na sluchawkach, w cichych fragmentach jest odczuwalne jednak. Zwalilem wine na pre i w koncu Bernard stwierdzil, ze z tym powalczy. W miedzyczasie mialem pozyczonego od Christo Trigona i Sensora od Piterskiego i problemu nie zarejestrowalem. Pre zostalo nieco poprawione, zrobione ekranowane, teraz wyglada, jakby byl przydzwiek od sieci. Zmienilem kable do pre na wszelki wypadek, nic sie nie zmienilo, co ciekawe, jesli odlaczone jest uziemienie problemu nie ma, przydzwiek sie wzbudza przy dotykaniu ramienia, albo jesli dotke gniazda uziemienia w Fonciaku. I zaczynam sie zastanawiac, czy to aby na pewno jest wina pre?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

W Fonciaku z uziemieniem jest bardzo prosta sprawa.
Rozbierałem ramię i wiem jak to jest zrobione.
Jeden kabelek idzie od rurki a kolumna ma wstawiony drut
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

ale czy to moze byc wina z uziemieniem w AF, czy jednak nieszczesne pre?::)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Przywieź je do mnie to zobaczymy, mam dwa gramofony jest na czym sprawdzić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Ja miałem podobnie, jak się "wyładowałem elektrycznie" na Fonciaku... Odesłałem PRE do serwisu, ale wrócił bez potrzeby naprawy... Podłączyłem i dalej to samo. Jeden kanał brumi, i gra cicho. Poprzepinałem kable, "pomacałem" wyjścia z Fonciaka, podłączyłem wszystko na nowo, i gra jak by nigdy nic... A ja dalej nie wiem co to było...  :(
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

do Piotrka na razie nie udalo sie podjechac i sprawdzic czy to wina pre. Przydzwiek, ktory aktualnie mam, nie jest regularny, zmienny nieco w czasie, i tyczy sie jednego kanalu, a dzisiaj mialem rano taka sytuacje, ze wlaczylem swiatlo przy wlaczonym gramofonie/pre itp., i strzelilo/pyknelo (probowalem kilka razy wlaczac i powtorzylo sie) w kolumnie, tej w ktorej jest wlasnie przydzwiek. Moze to cos z zasilaniem, ekranowaniem, moze to jednak cos u mnie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand