Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Moje kolumny mają na dole 39Hz. To jest już bardzo dużo basu.

maciek1

A ile Panowie macie spadku dB na tych niskich tonach? To chyba istotne dosyć?

MIREK58

Cytat: malg w Grudzień 18, 2017, 00:22
Cytat: MIREK58 w Grudzień 17, 2017, 11:04
Legendy sprzetowe ,jednak tylko z gramofonem pokazuja w pelni swoje walory grajac z gramofonem,glosniki
Goodmans(Twin Axiette 8) majace 60-lat

Ciekawi mnie,
  jakie tweetery masz w tych goodmans-ach,
  na jakiej częstotliwości sa odcięte i filtrem jakiego rzędu
  czy szerokopasmowe też przyciąłeś filtrem ?

Twoje szerokopasmowce to 40 - 180000Hz, 8ohm, nie brakuje Ci trochę niskiego basu ?
 

Pytania stąd, że ja mam Goodmans-y axiom 350 serii G, 20 - 16000Hz, 15ohm, w najwiekszych skrzyniach 200L z otworem stratnym bez ARU.
Tez podparte tweeterami - chociaż u mnie to tak ładnie nie wyglada, ale gra pieknie.
Tweetery to: Goodmans Trebax 8/15ohm, a ostanio podłączałem też Isophony KK10, SKK10.

Z zazdrością popatrzyłem na Twoje piękne szafki do Goodmans-ow, chyba będę musiał cos zrobić ze swoimi
choć piano back u mnie nie pasuje

Tweenter wykonal tak jak kolumny Janusz Sikora,glosniki w tweenterze to T29CF002 SEAS CRESCENDO polaczony kablem OPUCC NEOTECH z zaciskami glosnikowymi,co do odciecia nie mam pojecia,wiem ze ktos kiedys pytal jak to jest zrobione i kiedys inny audiofil majacy takie same kolumny jak moje tlumaczyl to kiedys jak to J.Sikora robi,ale ja jestem w temacie technicznym noga....tak ze nie wiem,musze zapytac Janusza Sikory,mam nadzieje ze mi wytlumaczy,mam nadzieje ze sie nie obrazil ze nie kupilem jego gramofonu, ale finanse nie pozwolily a AD.FONTES jest tez super...
Goodmansy moje maja glosniki "Twin Axiette 8" 6W i 15/16 OHMS tak ze basu az za wiele,graja fantastycznie,akurat moj salon jest w kolorystyce czarno-bialym dlatego taki jest ich kolor,ale mozesz miec jaka chcesz okladzine,widzisz na zdjeciu, jakie mialem przedtem...

MIREK58

Cytat: malg w Grudzień 18, 2017, 00:24
Cytat: malg w Grudzień 18, 2017, 00:22
Cytat: MIREK58 w Grudzień 17, 2017, 11:04
Legendy sprzetowe ,jednak tylko z gramofonem pokazuja w pelni swoje walory grajac z gramofonem,glosniki
Goodmans(Twin Axiette 8) majace 60-lat
Ciekawi mnie,
  jakie tweetery masz w tych goodmans-ach,
  na jakiej częstotliwości sa odcięte i filtrem jakiego rzędu
  czy szerokopasmowe też przyciąłeś filtrem ?

Twoje szerokopasmowce to 40 - 180000Hz, 8ohm, nie brakuje Ci trochę niskiego basu ?
 

Pytania stąd, że ja mam Goodmans-y axiom 350 serii G, 20 - 16000Hz, 15ohm, w najwiekszych skrzyniach 200L z otworem stratnym bez ARU.
Tez podparte tweeterami - chociaż u mnie to tak ładnie nie wyglada, ale gra pieknie.
Tweetery to: Goodmans Trebax 8/15ohm, a ostanio podłączałem też Isophony KK10, SKK10.

Z zazdrością popatrzyłem na Twoje piękne szafki do Goodmans-ow, chyba będę musiał cos zrobić ze swoimi
choć piano back u mnie nie pasuje


i też gram na Ad Fontesie

To sa glosniki ktore graja w moich Goodmansach:


malg

#3229
Cytat: Michał w Grudzień 18, 2017, 07:06
Malg ale 40 HZ to bardzo dużo basu,dlaczego miałoby go brakować?
Napisałem z ciekwaości bo nie znam tych przetworników, to znaczy nie słyszałem ich, bo na papierze oczywiście widziałem


malg

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 18, 2017, 09:18
Ja jednak jestem zdania, że najważniejsza jest jakość basu, a nie dane na papierze.

Jestem tego samego zdania, bas dla mnie powinien być przedewszystmik szybki, nie dudnić i nie zalewać
mnie sie wydaje że tak własnie mam , ale pytam bo trzeba jakiegoś porównania

andrzej analogowy

Kochani!Bardzo się cieszę,że udało mi się znowu doczekać do Świąt w niezłej kondycji.Wasze uwagi i przemyślenia są motywacją do nowych działań i usprawnień.Powoli i nieubłaganie zbliżam się do jubileuszu 10 lat pracy dla winylowych cudów..A przecież miał to być jedynie drobny przerywnik w pracy zawodowej-w końcu byłem takim ważnym osobnikiem,samcem alfa ,prezesem itp-dyrdymały..Życie jest wspaniałe jeśli da się smakować.Warunkiem sukcesu w smakowaniu jest zdrowie.Im słabsze i wątłe,tym życie smakuje bardziej.Jako człowiek uważany za chodzący ewenement medyczny pozwalam sobie życzyć Wam , aby życie i wszystko co z niego wypływa smakowało Wam przez długie lata.Aby każdy takt muzyki powodował gęsią skórę.Niech dobry Bóg da Wam długie lata szczęścia i radości a otaczający Was przyjaciele,niech będą wzorem życzliwości.Niech Wasze Kobiety dzielą z Wami pasję i nie mają zbyt ambitnych celów w zaspakajaniu swoich potrzeb pozamuzycznych lub-lepiej aby wystarczyło na wszystko.Wspierajcie się i rozmawiajcie-jak dotychczas.Uściski i wiele życzliwości dla Was wszystkich.Andrzej AD FONTES Gramofony..

Bartolo

Dla Was wszystkich... A dla Pana Andrzeja w szczególności... Za to ile radości daje mi jego "dziecko"... Oby ten "ewenement medyczny" trwał jak najdłużej...!
https://m.youtube.com/watch?v=tOrEAng6Rvg
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

Wzajemnie Andrzeju, Dużo Zdrowia i Cudownych Świąt
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Hubertrs

Wesolych i radosnych swiat zarowno dla Pana Andrzeja jak i wszystkich audiomaniakow.

GalAnonim

Radosnych i zdrowych Świąt Panie Andrzeju, wszystkiego dobrego w tym nadchodzącym Nowym 2018 Roku  ... rekordowych sprzedaży Fontków na te 10-lecie, a mój od ładnych paru lat 'się kreci' i dostarcza radości ... 
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

Titanic

Dorzucając się do życzeń z wnioskiem występuje, czy wszystkie cenne wiadomości ustawianie paski smary itd itp jak by w jakimś manualu się pojawiły czy nie było by lepiej, przeszukiwanie całego forum aby znaleść info pasku jest dosyć czasochłonne .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kefas

Zdrowia i przyjemności i zdrowia Panie Andrzeju

malg

Cytat: Titanic w Grudzień 25, 2017, 14:33
z wnioskiem występuje, czy wszystkie cenne wiadomości ustawianie paski smary itd itp jak by w jakimś manualu się pojawiły czy nie było by lepiej, przeszukiwanie całego forum aby znaleść info pasku jest dosyć czasochłonne .

Popatrz tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1513.0

Może to nie wszystko, ale jest esencja tego co chciałeś




malg

@frywolny:
co zmieniłes w watku "AdFontes - wskazówki eksploatacyjne" bo nie mogę dojśc

może powinno się ostatnią modyfikację zaznaczać np na czerwono/zielono/niebiesko ?

Bartolo

Wkładka dotarła.. Niecałe dwa tyg. z Hong-Kong'u. Bez cła.. :D Dziękuję Wszystkim za porady... Jutro mnie czeka montaż i kalibracja.. Pierwszy raz w życiu...  :-[
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Piękny pokoik,co tam za sprzęcik stoi?

frywolny trucht

Cytat: malg w Styczeń 04, 2018, 22:40
@frywolny:
co zmieniłes w watku "AdFontes - wskazówki eksploatacyjne" bo nie mogę dojśc

może powinno się ostatnią modyfikację zaznaczać np na czerwono/zielono/niebiesko ?

Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017. Prawie rok nic nie zmieniałem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 06:58
Piękny pokoik,co tam za sprzęcik stoi?
Stylowe meble ;)
Mi by żona nie tak  pozwoliła nawet jeśli by usłyszała różnicę. :(

Bartolo

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 06:58
Piękny pokoik,co tam za sprzęcik stoi?
2x Pathos Classic One mkIII, Ad Fontes, M2TECH Young, Mac MINI, Audio Physic Spark 3, OPPO... I jakieś kable... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2018, 19:11Stylowe meble
Ciężko to nazwać meblami.. ;) Ale kosztowało mnie to 250zł... No i zawsze mogę barykadę zrobić, jakby obcy zaatakowali.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Cytat: Bartolo w Styczeń 12, 2018, 19:19
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 06:58
Piękny pokoik,co tam za sprzęcik stoi?
2x Pathos Classic One mkIII, Ad Fontes, M2TECH Young, Mac MINI, Audio Physic Spark 3, OPPO... I jakieś kable... ;)

Bardzo to ładne

Bartolo

#3247
 Dziękuję... 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał


frywolny trucht

Był w architekturze taki kierunek brutalizm. W meblarstwie nie słyszałem  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93