Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 17, 2018, 12:36średniej klasy japoński gramofon DD z epoki

Tyle tylko, że do takiej "średniej klasy" to mało który z obecnie produkowanych sprzętów z górnej półki mógłby w ogóle aspirować.
Jak się pominie te chromy i wydumaną gadkę marketingową, to niewiele zostaje.

marekw 76

Dzięki za info.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

tomasz_pianista

Trudno mi się odnieść do współczesnych gramofonów, ale Micro Seiko miał w ofercie modele znacznie droższe i DD40 jest gdzieś w środku stawki
Grupa ratowania poziomu.

Bartolo

We wrześniu w kinach.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

brbr

Ciekawe co ten Smarzol znów wysmaży ? ;))

Bartolo

Cytat: brbr w Styczeń 18, 2018, 14:13
Ciekawe co ten Smarzol znów wysmaży ? ;))
Będzie ciekawie.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

brbr

Jeśli mały pokaz przy Heresy, to się piszę :) W końcu z kinowym rodowodem głośniki.

Bartolo

Nie miałem.. Udało się "przemycić" tylko Fonciaka... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Chcecie powiedzieć, że Fonciak trafi do filmu?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 18, 2018, 15:14
Chcecie powiedzieć, że Fonciak trafi do filmu?  :o
Tak, jak widać na zdjęciu, będzie w najnowszym filmie Smarzola. ;) Niestety "nie grał", ale za to pięknie wyglądał... :D Towarzyszu mu Jacek Braciak. O ile nie wytną tych scen.. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

Cytat: Bartolo w Styczeń 18, 2018, 16:42
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 18, 2018, 15:14
Chcecie powiedzieć, że Fonciak trafi do filmu?  :o
Towarzyszu mu Jacek Braciak. O ile nie wytną tych scen.. :D
Dobre towarzystwo - dobry aktor, przy dobrym gramiaku ;D

Piterski

No to podpiąłem i ustawiłem wkładkę Ortofon VMS3 MkII na gramofonie Ad Fontes.
No i powiem tak  :censored: jak to zagrało takim relaksacyjnym ciepłym dźwiękiem.
Jest w nim pewna maniera i średnica jest tą najważniejszą częścią pasma ale słucha się tego tak przyjemnie ech...  :'(

Kurna gdyby nie te wydatki to chyba bym sobie kupił Otrofona 540 i zawiesił na tym gramofonie.

Zrobiłem go można powiedzieć na tip top czyli załatwiłem wszystkie drobne bolączki, a teraz przyszło się z nim rozstać, a on mnie tak na odchodnym chwyta za serce  :-[
Trochę się zaczynam obawiać co będzie się działo jak zapnę Ortofona MC10.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Styczeń 20, 2018, 23:42Kurna gdyby nie te wydatki to chyba bym sobie kupił Otrofona 540 i zawiesił na tym gramofonie.
Niekończąca się historia.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

Cytat: Piterski w Styczeń 20, 2018, 23:42Kurna gdyby nie te wydatki to chyba bym sobie kupił Otrofona 540 i zawiesił na tym gramofonie.
Ech, Piotrek, cużeś ty uczynił ? ::) ::) ::)

frywolny trucht

Już tak nie grillujcie Piotra. Nie on pierwszy i nie ostatni  :D
Przerywnik obrazkowy:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Najgorzej jednak, że nie zdążyłeś Piterski założyć tej wkładki: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2084.0   :-X

;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

No to ja też cos wkleję
Przygotowania do założenia Decc-i ;D

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Titanic

Długo szukałem jakiegoś patentu aby odizolować AF od drgań drewnianej podłogi były kolce, kulki, maty, marmur itd a skończyłem na dętce od wózka, polecam jak słyszysz uderzenie palcem o stolik na którym AF stoi, wygląda może nie najlepiej [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elem

Odizolowanie od podłoża poduszką powietrzną stosują tylko najlepsze, hajendowe firmy!  Brawo!   ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Stacore - w zależności od modelu między 10 a 15k pln  :)


frywolny trucht

Cytat: Titanic w Styczeń 26, 2018, 09:23na dętce od wózka

Nie. Przeliczony i dobrany specjalnie w kształcie i wielkości pojemnik na powietrze o przemyślanej strukturze i ciśnieniu, co pozwala wydobyć z dzwięku każdy detal, nie tracąc nic na słodyczy przekazu. Scena potężna wzdłuż i wszerz. Oraz w górę do samego nieba. Skrzypce grają lepiej niż oryginalne, a wokalistki nie fałszują. Nawet jak nie potrafią śpiewać.  Zapakuj to w jakąś skrzynkę po jabłkach i wołaj dychu na dobry początek. Jak nikt nie weźmie podnieś cenę do dwunastu tysi.

p.s. Maciek mnie ubiegł. Bez żenady wołaj więc 18 koła jak tak.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Titanic w Styczeń 26, 2018, 09:23Długo szukałem jakiegoś patentu aby odizolować AF od drgań drewnianej podłogi
Też zauważyłem tę podatność na przenoszenie drgań i zamierzałem dać amortyzatory pod drewniane blaty półki. Może to nawet kiedyś zrobię.
Pomyśl czy nie zrobić obudowy i w nią wsadzić tego patentu. Będzie praktycznie i estetycznie.

PS. Frywolny już mnie ubiegł w tej sugestii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

#3298
Moja babcia miała kiedyś taką dętkę pod wirówkę.. ;)
A może coś takiego..? Choć nie wiem czy pod Fociaka się nadaje, przy jego specyficznym rozkładzie masy...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

#3299
I jeszcze takie coś...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski