Autor Wątek: Wibracje? Nie, dziękuję.  (Przeczytany 2157 razy)

Offline jajacek1410

  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 858
Wibracje? Nie, dziękuję.
« dnia: Wrzesień 14, 2014, 02:27 »
    Warto rzucić parę uwag o wszelkiego typu ustrojach antywibracyjnych.
    Na pierwszy ogień coś, co u siebie stosuję -  podkładki antywibracyjne z piłek do squasha. Piłki przecinamy na połówki i otrzymujemy podkładki tanie i skuteczne. To naprawdę działa. Pod cd-ekiem poprawa dźwięku jest wyraźna. Spróbujcie. Warto.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

  • Gość
Odp: Wibracje? Nie, dziękuję.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2014, 14:16 »
Zamiast piłeczek:
http://www.highfidelity.pl/@main-2182&lang=
Wybrałem zdjęcia do góry nogami.

frywolny trucht

  • Gość
Odp: Wibracje? Nie, dziękuję.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2014, 14:28 »
Ze strony producenta:

"Większość wytwarzanych dotychczas stopek na elementach tocznych stanowią stopki na łożyskach tocznych (PAB bearing AVF). Są one zbudowane z kilku odpowiednio ukształtowanych detali metalowych, umożliwiających zamontowanie łożysk tocznych. Wyróżniają się funkcjonalnymi kształtami i nie rzucają w oczy słuchaczy. Za to znacznie poprawiają reprodukcję dźwięków oraz dynamikę przekazu. Mogą zastępować wszelkie kolce w audiofilskich stolikach, platformach, standach i kolumnach podłogowych, bądź też być bezpośrednio podkładane pod urządzenia elektroniczne. W tym celu mają nagwintowany otwór, w który można wkręcić element łączący je z urządzeniem (najczęściej są to bolce jednogwintowe o średnicy 8 mm; na zamówienie wytwarzamy też bolce dwugwintowe o średnicach: 8/4, 8/6, 8/10 i 8/12 mm oraz bolce metryczno-calowe). Stopki łożyskowe PAB można też stosować zamiast nóżek z litego metalu w platformach antywibracyjnych PAB oraz w podstawkach innych producentów.

Wszystkie stopki łożyskowe PAB są zaopatrzone w odpowiednią (pod względem ciężaru, wielkości i wyglądu) kontrę, która stabilizuje ustawioną wysokość. Można je też zaopatrzyć w oryginalną podstawkę (nadstawkę) naszej produkcji z gwintowanym otworem, która pozwala podkładać je bez mocowania pod meble, platformy, kolumny i audiofilskie „klocki”. Doświadczenia wykazały jednak, że taki sposób użycia stopek łożyskowych PAB powinien być jedynie przejściowy. Docelowo należy je wkręcać, co gwarantuje większą stabilność podpieranych nimi urządzeń czy mebli oraz wierniejszy dźwięk."
http://www.proaudiobono.pl/?page_id=93
kangie

  • Gość
Odp: Wibracje? Nie, dziękuję.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2014, 22:20 »
Mam blat z 39mm MDFu lakierowanego na czarny polysk. Masa 22kg. Jest plywajacy, wspiera sie na 3 wibroizolatorach Elesa+Ganter z gumy o twardosci 40 stopni ShoreA. I na nim dwa gramofony.

Offline don Batonio

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wibracje? Nie, dziękuję.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2015, 00:32 »
W moim systemie od dawna "królują" izolatory Vibrapod i stożki Vibrapod.
 ;)