Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


elem

30 września w Katowicach Keb'Mo + NOSPR + Dębski. Blues, folk, americana z orkiestrą symfoniczną?  Jak dożyję, to sprawdzę czy uda się połączyć  te zupełnie różne światy.

http://muzyka.onet.pl/koncerty/rawa-blues-keb-mo-nospr-pod-batuta-krzesimira-debskiego/v9tnqy
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

szczemirek


szczemirek



dla mnie bardziej autentyczne od Bonamassy

wojtek41

Nie wytrzymałem i kupiłem... 8)
Napłodził tego ostatnio ;)


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Nie wiem, żonka kupiła  :D

wojtek41

Nawet gazetkę dołączyli  ;)


rudy-102

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2016, 21:01
Nie wytrzymałem i kupiłem... 8)
Napłodził tego ostatnio ;)


Kurcze. A ja czekam od kilku miesięcy i jpc nie może zrealizować zamówienia. Podobno nakład się wyczerpał i nawet z USA nie mogą ściągnąć.

wojtek41


rudy-102

Będę musiał gdzieś indziej poszukać.

wojtek41

Dziś trafiłem w sklepie muzycznym. Akurat byłem obok... 8)

Grzegorz

Witam..jestem tu nowy tzw. świeżynka :.Lubię bluesa i okolice a że od czegoś trzeba zacząć to pierwszy post na ten temat.Mam tą płytę również,pytanie jak u was gra ta płyta i inne winyle Bonamassy .Coś mi tu nie gra .Ale może wymyślam.
Pozdrawiam wszystkich fanów bluesa i nie tylko......

gratefullde

Cytat: Grzegorz w Czerwiec 24, 2016, 13:47
Witam..jestem tu nowy tzw. świeżynka :.Lubię bluesa i okolice a że od czegoś trzeba zacząć to pierwszy post na ten temat.Mam tą płytę również,pytanie jak u was gra ta płyta i inne winyle Bonamassy .Coś mi tu nie gra .Ale może wymyślam.
Pozdrawiam wszystkich fanów bluesa i nie tylko......

Płyty Bonamassy są wydawane przez Provoque. Beznadziejne tłoczenia. Brzmi to jak zza kotary trochę.

Pamiętam płytę Man In Motion Warrena Haynesa, wydaną również przez Provoque a potem krótką serię Wydana przez Blue Note, znajomy ściągną ze stanów, udało mu się. I ta wersja brzmiała rewelacyjnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

To niestety racja. Mascot nie wydaje najlepszych płyt. Aż szkoda bo mają sporo fajnych artystów w "stajni". No ale co zrobić i tak kupuję :(.

elem

Tłoczą w dobrej tłoczni - Record Industry w Holandii, więc to raczej sprawa masteringu.  Black Rock była obrabiana w Gateway Mastering i też nie najlepiej to wyszło. Widać tak już mają  albo tak lubią - lekki kocyk i matowość :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Czerwiec 24, 2016, 14:44Widać tak już mają  albo tak lubią - lekki kocyk i matowość :)
Vintage sound? :)

elem

Raczej modern, tylko po taniości zrobiony :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Wczoraj kurier przyniósł mi "Blues of Desperation". Muzycznie pierwsza klasa, brzmieniowo ... jak wiecie.
A w dołączonej gazetce jest zdjęcie super wyposażonego studia. ???

rudy-102

Dopiero dziś, po urlopie posłuchałem sobie na spokojnie tej płyty. Brzmienie jest oczywiście przytłumione i przesunięte do dołu. Słuchanie ma coś a atmosfery sali koncertowej. Może o to im chodzi?
Mimo wszystko dobra muzyka.

wojtek41

Ponoć było znakomicie. Może za rok się uda.... >:(


wojtek41


wojtek41

Anne Harris chyba przytćmiła Taylora i Haynsa  :D