Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Jest nowa Layla, koncertowa.  Trzeba szukac winyla.  8)




wojtek41


wojtek41

Jest tez nowy Otis Taylor. Goscinnie Warren Haynes.   8)  Jest winyl... ;D


wojtek41

#553
,

wojtek41

"Suwałki mają swoją Aleję Gwiazd Bluesa. Otwarcie nastąpiło podczas VIII Suwałki Blues Festival w 2015 roku."
Musze byc w przyszlym roku  8)


wojtek41


wojtek41

"Audycja Bielszy Odcień Bluesa świętowała jubileusz podczas VIII Suwałki Blues Festival"  8)
40 lat... :)  Zdrowka Jasiu  :)


kangie

Wczoraj odwiedził mnie kolega – zarejestrowany nawet na Forum AM. Przywiózł ze sobą płytę. Polskie tłoczenie, Wifon. I gra. Rzekłbym nawet, że zapindala. Posłuchaliśmy, pogadaliśmy, napiliśmy się herbaty i wody. Nie wiadomo kiedy zrobiła się północ. Czas jednak szybko leci...



wojtek41

Musze zamowic winyl. Uwielbiam goscia... 8)
Buddy Guy.


wojtek41

Teraz slucham. Cudo, cudo, cudo.... 8)


wojtek41

Nowy Allman. Winyl !!!  8)



wojtek41


gratefullde

Cytat: wojtek41 w Sierpień 22, 2015, 00:20
Nowy Allman. Winyl !!!  8)
Z nowych vinyli wybieram...  CD ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Nieodzalowany Jeff Healey. W tym wydaniu bardziej swingujacy niz bluesowy. Fajne granie  8)
Chyba juz troche zapomniany...


kangie

#565
Cytat: wojtek41 w Sierpień 26, 2015, 23:30
Nieodzalowany Jeff Healey.
Chyba juz troche zapomniany...
W latach 90-tych kupowałem dużą ilość strun. Do gitary elektrycznej często zakładałem struny firmy DR. Miałem fazę, że struny potrafiłem wymieniać 1-2 razy w miesiącu. Potem mi przeszło. Pamiętam, że na opakowaniu tych strun była rekomendacja właśnie Jeffa Healeya na temat niesamowitego feelingu i kontaktu palców ze struną podczas gry. Wiadomo, że zawsze za taką akcją u znanego muzyka idzie kaska na jego konto, ale wspomnienia zostają na długo. Wygrzebałem nawet jakieś stare foto.

Tutaj struny dedykowane i sygnowane nazwiskiem Jeffa:

http://www.juststrings.com/drs-jh-10.html

P.S. Widać pierwsze zrobione przeze mnie kable gitarowe. Co prawda słabe i tanie wtyki, ale polutowałem je mając 14 lat ;)

kangie

Cyt. z Wikipedii:

W ostatnich latach Healey zajął się swoją prawdziwą pasją życiową wydając dwa albumy z tradycyjnym jazzem amerykańskim z lat 20. i 30. XX wieku. Był też kolekcjonerem płyt winylowych i miał w swej kolekcji ponad 25 tys. singli.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeff_Healey

wojtek41

Ryan McGarvey - The Road Chosen.  2014  8)
Moim zdaniem znakomita. Kapitalna gitara...)


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Mus. Gral juz Claptonem i Bonamasa. European Blues Awards 2014 - gitarzysta roku.  8)

wojtek41


wojtek41


wojtek41


wojtek41

Ciekawa jesien przed nami  8)  Gary Clark Jr. - "The Story of Sonny Boy Slim" - wrzesien.


gratefullde

Gregg jest super. Trzeba mieć. Piękne aranże, jak z dawniejszych jego solowych płyt.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9