Dzieciak wziął się za analog ;)

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 27, 2015, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

To jak tych chcesz robić kalibracje na przypadkowym ustawieniu obciążenia?
Pewne parametry musisz kontrolować na bieżąco, a po ustawieniu jednego wracać do sprawdzenia tych pozostałych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Tak jest. Kalibracja to układ regulacji z ujemnym sprzeżeniem zwrotnym, czyli trzeba wracać i kontrolować wcześniejsze zmiany. Np. zmiana siły nacisku igły powoduje zmiany VTA (kąta cantilevera względem poziomu).

frywolny trucht

#102
Cytat: Pboczek w Lipiec 28, 2019, 23:18Frywolny trucht, czy kontynuowałeś gdzieś swoje wprowadzenie w temat ustawień?


Rozeszło się po kościach. Sporo rzeczy zaczętych, niepodokańczanych. Ech. Przy czym mam wrażenie, że zaczyna cię dotykać syndrom przesady. To niebezpieczeństwo znane nam gramofoniarzom ;) Chodzi o przesadę w precyzji ustawień, gdy płyty winylowe i tak krzywe, o róznej grubości więc to co ustawiłeś geometrycznie jest zmienne w czasie. Owszem u nas są zawodnicy, którzy ustawiają wkładki z pomocą oprogramowania komputerowego czy oscyloskopu, ale umówmy się, że są to może i środki adekwatne w stosunku do kasy wydanej na sprzęt. Mówimy o napędach rzędu kilkudziesięciu tysięcy, wkładkach o mega ostrych igłach, za grubaśne tysiące. To co ty nazwałeś wstępem jest dla mnie w zasadzie finiszem. Wkładki ustawiam za pomocą Geo Disk i bloczku akrylowego (azymut, VTA). Następnie słucham na słuchawkach jak odstępstwa od tego co ustawiłem brzmią. Chodzi o barwę, o umiejscowienie sceny, maksymalną rozdzielczość. Zwykle wracam do punktu wyjściowego- czyli, że producent wkleił ostrze idealnie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Frywolny miło mi czytać że nie trzeba się tak strasznie z tym pitolić. Fajnie że można bardzo dokładnie ale dobrze, że nie zawsze trzeba.

Nacisk wpływa na VTA i każdy parametr wpływa na inne? Wg jakiej kolejności kalibrujecie poszczególne ustawienia wkładki i gramofonu? Czy to odbywa się u każdego od np. nacisku, azymutu, przesięgu, antyskatingu, z równoległą kontrolą VTA, nacisku? Czy macie wypracowane jakieś sposoby?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Według mnie i tylko mnie: przesięg, kąt prowadzenia, azymut. Te tematy ustawiasz z wykorzystaniem windy. Możesz mieć za duży nacisk, ale winda zahamuje destrukcję igły. Musisz ją po prostu trzymać ( lub nie- kwestia modelu gramofonu). Potem VTA, potem siła nacisku. Weryfikacja, czy wszystko graje w poszczególnych punktach. Odsłuch lub płyty testowe, oprogramowanie, oscyloskop.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wydra

Chyba sie winyl znudził :) a zapowiadało się ciekawie :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

vasa

Cytat: Wydra w Listopad 09, 2021, 15:14
Chyba sie winyl znudził :) a zapowiadało się ciekawie :)
Maria temat ogarnęła i zabrała się za ciekawsze sprawy niż pogaduszki z boomerami.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 09, 2021, 15:18Maria temat ogarnęła i zabrała się za ciekawsze sprawy niż pogaduszki z boomerami.
Szczególnie w takich tematach jak polityka, światopogląd i religia. Wcale jej się nie dziwię, że zajmuje się ciekawszymi tematami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Wydra

W sumie najpierw napisałem później pomyślałem :) A wystarczyło sprawdzić profil czy koleżanka Maria już nie jest aktywna :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

vasa



Cytat: Piterski w Listopad 09, 2021, 15:30
Szczególnie w takich tematach jak polityka, światopogląd i religia. Wcale jej się nie dziwię, że zajmuje się ciekawszymi tematami.
Ale zdarzało się że dzielnie na lewym skrzydle stawała [emoji1017][emoji1015]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Maria jako zupełnie młoda dziewuszka trafiła na forum starych pryków. Co umieliśmy, to pomogliśmy, ale tak. Jestem przekonany, że ma teraz ciekawsze rzeczy do roboty niż siedzieć w necie ze starymi pierdzielami jak ja. Studia, podróż dookoła świata, rodzina. Może jak odchowa dzieci tu zajrzy? Jak ktoś z nas będzie jeszcze tu żył :) Natomiast argument polityczny zupełnie nie. No nie. Maria była aktywna politycznie, miała precyzyjnie sformułowane poglądy. Zaryzykowałbym, że była ( jest) polityczną aktywistką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

romeksz



Cytat: Keef98 w Styczeń 27, 2015, 17:14
Miałam napisać bloga tylko nigdy takich nie pisałam, więc pyskata małotala zacznie tego czego słucha ;)

https://youtu.be/PVJ7OiOIszE

[emoji6]