Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Idąc tym tropem to zamoczenie rąk w płynie i wytarcie w ręcznik jest lepsze od umycia ich w większej ilości, spłukanie i wytarcie w ręcznik.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Marcin_cn17

Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 14:55Mógłbyś sprawdzić (np. apką w telefonie) jaka jest głośność Twojego urządzenia i porównać z "fabrycznymi"?
Tutaj byłby temat do obmyślenia. Głośność pracy nie była dla mnie priorytetem bo wyszedłem z założenia że po co inwestować w drogie ciche silniki do napędzania talerza jak za chwilę i tak trzeba uruchomić turbinę do odsysania która jedzie w zależności od ustawienia mocy na około 100 dB :)

Zastosowany przeze mnie silnik generuje około 40 dB.

Nie chcę też konkurować jak równy z równym z gigantami jak Okki Nokki, Pro-Ject bo zwyczajnie nie mam fizycznej możliwości. Ja bym bardziej chciał skupić się na tej półce cenowej bardziej przystępnej gdzie taki "hałas" silniczka nie będzie jakąś wielką ujmą gdy ponad tysiąc złotych zostaje w kieszeni :)




Marcin_cn17

Cytat: GregWatson w Maj 28, 2022, 15:14Idąc tym tropem to zamoczenie rąk w płynie i wytarcie w ręcznik jest lepsze od umycia ich w większej ilości, spłukanie i wytarcie w ręcznik.?
Porównywanie płyty o strukturze stałej do rąk o strukturze zmiennej, organicznej i w pełni ruchomej nie ma najmniejszego sensu więc ja bym tym torem nie szedł :)

GregWatson

No to inny przykład. Samochód. Można go umyć w jednym wiaderku wody - można. Ale przydałyby się jeszcze jedwo, dwa lub trzy by te mydliny spłukać - czy nie?
Płytę tylko myjemy w rotworze ale już nie spłukujemy.
Nawet na myjniach samochodowych dozujemy płyn, szczoty idą w ruch, spłukujemy i suszymy czy też w niedotykowej też nanosimy płyn co jest niby myciem ale później spłukujemy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: Marcin_cn17 w Maj 28, 2022, 15:19
Tutaj byłby temat do obmyślenia. Głośność pracy nie była dla mnie priorytetem bo wyszedłem z założenia że po co inwestować w drogie ciche silniki do napędzania talerza jak za chwilę i tak trzeba uruchomić turbinę do odsysania która jedzie w zależności od ustawienia mocy na około 100 dB :)

Zastosowany przeze mnie silnik generuje około 40 dB.

Pytanie czy można wyciszyć turbinę.
Co tam drży i hałasuje najbardziej?
Może oklejenie matą bitumiczną plus odseparowanie od obudowy czymś elastycznym by pomogło?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marcin_cn17

Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 15:57Pytanie czy można wyciszyć turbinę.
Można tak zrobić ale zysk kilku dB jest niewspółmierny z poniesionymi kosztami, które ostatecznie wpłyną na cenę końcową.

Będzie to tylko kilka dB bo w tego typu konstrukcji chciał nie chciał trzeba zamontować odpowietrznik, którym wydobywa się zassane powietrze i siłą rzeczy dźwięk.

vasa

Cytat: Marcin_cn17 w Maj 28, 2022, 16:35Można tak zrobić ale zysk kilku dB jest niewspółmierny z poniesionymi kosztami, które ostatecznie wpłyną na cenę końcową.

Będzie to tylko kilka dB bo w tego typu konstrukcji chciał nie chciał trzeba zamontować odpowietrznik, którym wydobywa się zassane powietrze i siłą rzeczy dźwięk.
Turbinę będzie oczywiście słychać. Ale mam wrażenie że najbardziej hałasują elementy z turbiną połączone a nie ona sama.
A co do ceny wyciszenia to gdyby okazało się że można istotnie obniżyć hałas to jest wersja quiet za dodatkową kasę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marcin_cn17

Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 17:23wersja quiet za dodatkową kasę.
Temat do omówienia w dalszym etapie. Najpierw muszę uzyskać stabilną, przystępną cenowo podstawę. Warianty z czasem. Ale szczere dzięki za pomysł.

krzysiow122

Wiam - Marcin, jaki silnik zastosowałeś w swojej myjce?
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

Marcin_cn17

Cytat: krzysiow122 w Maj 29, 2022, 14:32Marcin, jaki silnik zastosowałeś w swojej myjce?
Cześć, silnik do napędu talerza to wolnoobrotowy silniczek z przekładnią na 12V. Najważniejsze w doborze silniczka jest:
- prędkość obrotowa (w moim przypadku 30 obr/min)
- moment obrotowy silnika (odpowiednio duży jak na rozmiar)

Piterski

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to ja mam i mogę sprzedać zarówno  silnik do talerza i ten ssący odkurzacza.
Miałem robić myjkę taką jak Paweł ale temat zarzuciłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 17:23A co do ceny wyciszenia to gdyby okazało się że można istotnie obniżyć hałas to jest wersja quiet za dodatkową kasę.

sam bym swojego Pro-jecta wyciszyl, bo rodzina wrazliwa na dzwieki i musze myc tylko, jak ich nie ma w domu:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand