Top wszechczasów radiowej Trójki

Zaczęty przez gratefullde, Styczeń 01, 2015, 19:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Pewnie byś chciał  Zenka i Oczy zielone  ;D
albo Weekend i Ja uwielbiam ją ..... hahaha ;) ;)

no niestety Modern Talking też nie wygrał  :'( :'( :'(
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Ogólnie każde zestawienie, gdy braders in arms jest pierwsze, jest dla mnie słusznym  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Tegoroczna kolejność na liście to jak ostatnia rekonstrukcja Rządu ,pozamieniali się miejscami  :)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Drizzt

#179
Ta lista powinna być robiona raz na 10 lat, bo i tak u nas wszyscy siedzą w głębokich latach 70'tych jak ich Kaczkowski nauczył i nic się pod tym względem nie zmienia. Poza tym brak jakiegokolwiek utworu The Beatles w top 10, a tym razem nawet w top 30, jest dla mnie nieodmiennie niezrozumiały, jest to możliwe only in Poland  ::)

PS Wiem, że jest Imagine ale Lennon się nie liczy  8)
PS2 Bowiego czy Dylana też brak. Pewnie za mało pompatyczna muzyka, za krótkie kawałki i brak odgłosów burzy ;)

vasa



Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 17:00
Ta lista powinna być robiona raz na 10 lat, bo i tak u nas wszyscy siedzą w głębokich latach 70'tych jak ich Kaczkowski nauczył i nic się pod tym względem nie zmienia. Poza tym brak jakiegokolwiek utworu The Beatles w top 10 jest dla mnie nieodmiennie niezrozumiały, jest to możliwe only in Poland  ::)

PS Wiem, że jest Imagine ale Lennon się nie liczy  8)

Bacha i Mozarta też nie ma [emoji32]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#181
Nie no, zdaję sobie sprawę, że to top muzyki popularnej więc cudów nie wymagam. Ale Beatlesi?? Nie wiem co i kiedy ci sympatyczni chłopcy zrobili Kaczkowskiemu i słuchaczom ,Trujki' :o W każdym razie w normalnych krajach okupowaliby pierwsze miejsca podobnych list, w przeciwieństwie do nadętych kawałków, które mogłyby stanowić muzyczną ilustrację Dziadów część III.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#183
Ja akurat uważam, że trują od dawna, a określenie ,Trujka' pierwszy raz słyszałem już paręnaście lat temu, na długo przed czasami dojnej zmiany.

vasa

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 17:52
Ja akurat uważam, że trują od dawna, a określenie ,Trujka' pierwszy raz słyszałem już paręnaście lat temu, na długo przed czasami dojnej zmiany.
Dla mnie kiedyś to ubiegły wiek. I to wcale nie sam koniec.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

#185
O ile się nie mylę to ten zestaw jest na pierwszych miescach od bardzo dawna . Od ubiegłego wieku . Co do Beatlesów to z nich się wyrasta . Cenię ich ale to muzyka prosta jak linijka .
Ciszeście się że nie wygrał Zenek  ;D

Drizzt

#186
Ale to tylko złudzenie, że takie Child In Time jest bardziej skomplikowane, a jak Gillan się drze w niebogłosy, to na pewno o coś mu chodzi. Brothers In Arms to bardzo prosty kawałek, tyle że długi. To wszystko jest bardzo prosta muzyka, tyle że Beatlesi byli bezpretensjonalni. It's only rock 'n roll baby a ta lista to tylko wyraz kompleksów i zgubnego wpływu Kaczkowskiego na gusta muzyczne całych pokoleń Polaków.

Drizzt

Cytat: vasa w Styczeń 02, 2018, 18:02
Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 17:52
Ja akurat uważam, że trują od dawna, a określenie ,Trujka' pierwszy raz słyszałem już paręnaście lat temu, na długo przed czasami dojnej zmiany.
Dla mnie kiedyś to ubiegły wiek. I to wcale nie sam koniec.

[emoji377]🥃



No ja też pamiętam Trujkę z lat 80'tych, podstawowa różnica była taka, że i tak nic innego wtedy nie było, chyba że ktoś lubił klasykę to słuchał Dwójki. Narzekanie było wtedy nie na miejscu, ale mam wrażenie, że obecna legenda trochę też.

cdt

To rozmowa o gustach muzycznych . Beatlesów lubiłem jak miałem 13 lat . Wprawdzie do dziś czasem ich posłucham ale bez przesady . W moim rankingu są zespoły które bardziej cenie . Jedni z tej łupaniny wyrastają inni nie . I nie ma tu nic do rzeczy Kaczkowski .
A porównując to co oferuje PR3 z tym co jest np w Zetce wolę 3kę

Drizzt

Ale zostaw już tych Beatlesów, gdzie jest Bowie czy Dylan? Nie ma, jest za to chyba z 5 kawałków Floydów w top 20. To nie dyskusja o moich gustach muzycznych bo od lat słucham głównie jazzu, natomiast doceniam wkład wymienionych w historii muzyki popularnej i ilość ponadczasowych kawałków, które stworzyli. Słuchacze Trujki od lat siedzą w prog-rockowej niszy, która od dawna jest synonimem regresu a nie progresu w muzyce i najwyraźniej dobrze im z tym. Tylko po co ta lista co rok jak nic się na niej nie zmienia.

cdt

#190
Ale to nie jest Twoja lista tylko lista słuchaczy . Jest to na co głosowali słuchacze . Też słucham Dylana . Za D. Bowie nie przepadam i co to niby ma znaczyć ? że jestem głuchy czy głupi ? czy zaczadzony przez Kaczkowskiego ? . Jak moi rówieśnicy słuchali Modern Toking ja  słuchałem Dire Straits , Dylana czy Mayala .

Drizzt

#191
Cytat: cdt w Styczeń 02, 2018, 18:53
Ale to nie jest Twoja lista tylko lista słuchaczy . Jest to na co głosowali słuchacze .

To zupełnie jak z rządem ale chyba nie znaczy to, że nie mogę się pośmiać z tego muzycznego skansenu i porównać do podobnych list w innych krajach? Bo cały czas nie rozumiesz, że niekoniecznie wykonawcy, których wymieniłem odzwieciedlają moje upodobania muzyczne. Natomiast brak Beatles czy Bowiego w top 30 to tak jakby na liście top wszechczasów muzyki klasycznej zabrakło Bacha i Mozarta a na liście jazzowej Coltrane'a i Davisa, za to byliby Salieri, bracia Marsalis i Tord Gustavsen.

cdt

Mnie za to już takie wpisy jak Twoje zupełnie nie dziwią . Po pasztecie wigilijnym mało co mnie dziwi .

Drizzt

Mnie również w tym kraju mało co już jest w stanie zdziwić.

cdt

Ja równiez jest zdziwiony . Tylko ja na plus . A na co kto głosuje to jego sprawa i nie mi to oceniać . Nie uzurpuje sobie prawa do bycia wyrocznią . Zwłaszcza w tak subiektywnym temacie jak gust muzyczny .

dyletant

Nie pamiętam czy to lista słuchaczy. Raz uleglem pokusie głosowania i nie jestem przekonany czy można było dodać swoją propozycję. Może ktoś przypomni czy to tylko predefiniowany Set.

Tak czy siak gdy się przejrzy listę to wygląda jak by muzyka po za dekadach lat 70-80. Nie istniała. A gdzie Ona tańczy dla mnie?

merlin1973

Cytat: dyletant w Styczeń 03, 2018, 14:22muzyka po za dekadach lat 70-80. Nie istniała
No bo inna nie istnieje   :) dla mnie :) to moje zdanie .
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Nie słuchałem tym razem. Andrus był? Świąteczny karp może?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

11. Polski Top Wszech Czasów.

Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 2 maja na antenie Trójki w godz. 9.00-21.00. Kolejne miejsca w notowaniu ogłaszać będą: Piotr Metz (9.05-12.00), Piotr Stelmach (12.05-15.00), Piotr Baron (15.05-18.00) i Marek Niedźwiecki (18.05-21.00).

12 godzin muzyki :) Polskiej :)
Pozdrawiam S.CH.

cdt

Dobrze że jeszcze nie sprzedałem strumieniowca  ;D licytacja jeszcze 5 dni  ;D .