Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: merlin1973 w Sierpień 01, 2014, 01:08
Rozumiem, ja kupiłem płyn do monitorów,szybko wysycha ,spryskuję płytę i wycieram delikatnie ściereczką ,nadmiar szybko wyparowuje a płyta wydląda i gra o niebo lepiej. Wiem,że to nie mycie ale jeszcze mam mało płyt by sprawic sobie myjkę.
Merlin, rozumiem, ze nie probowales mojej metody? Szkoda. Uwazam, ze skuteczniejsza od Knosti i w dodatku tansza.

elem

Kangie,

jak prace nad automatyczną myjką Twojego pomysłu? Zrobisz hita na miarę Ad Fontesa?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Cytat: kangie w Sierpień 01, 2014, 09:39Uwazam, ze skuteczniejsza od Knosti i w dodatku tansza.
Twoją metode przestudiowalem bardzo dokładnie i najbardziej mi pasuje. Muszę skompletowac wszystkie elementy no i składniki a ogranicza mnie brak czasu. Ale gdy zrobię sobie urlop obiecuję,że skorzystam z Twojego "wynalazku" . :)
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: elem w Sierpień 01, 2014, 12:48
Kangie,

jak prace nad automatyczną myjką Twojego pomysłu? Zrobisz hita na miarę Ad Fontesa?
Po, pierwsze, checi mi odeszly. Brak motywacji. Po drugie potrzebne by mi byly 2-3 kPLN zeby zbudowac prototyp, a tej kasy nie bede topil w myjke, bo te pieniadze i przede wszystkim swoj wolny czas wole przeznaczyc na budowe gramofonu DiY z dwoma lub trzema ramionami. To mnie bardziej kreci, ale i stopien trudnosci wiekszy.

GregWatson

Cytat: kangie w Sierpień 01, 2014, 15:44
Cytat: elem w Sierpień 01, 2014, 12:48
Kangie,
przede wszystkim swoj wolny czas wole przeznaczyc na budowe gramofonu DiY z dwoma lub trzema ramionami. To mnie bardziej kreci, ale i stopien trudnosci wiekszy.

Hmm, gdzieś to już słyszałem. A mój się będzie zwał WatsonSystem - też dwoma może trzema ramionami. ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.


jajacek1410

Suszarki nie ma:(
A bez nie jak bez...suszarki, czyli do bani.
Marna to okazja. Chyba, żeby coś wydumać domowym sposobem. Np. deska z ponabijanymi gwoździami:)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

I tak każdy z nas eksperymentuje z KNOSTI. Suszarkę można sobie dorobić i to lepszą niż oryginał. Ważna jest sama mechanika do czyszczenia. A w razie czego można zawsze jeszcze próbować zbić na cenie. Na początek przygody z winylem jak znalazł. Z gwoździami raczej bym nie próbował ale kto wie może się mylę. ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Frywolne. Trafiłem dzięki fejsowi :)


frywolny trucht

Frywolność przeradza się w moje przerażenie.



I wcale nie chodzi o mycie we wrzątku czy 60 stopniach.




kangie

Dobrze sprawdza sie plastikowa suszarka do naczyn z Ikei.

frywolny trucht

Ja mam uwagi takie na początek.
1. Nigdy i niczym nie dotykamy powierzchni rowków. Nawet gumową, żółtą rękawicą.
2. Nie wykonujemy tak agresywnych ruchów. Raz, że nie wypada, dwa Knosti nie ma idealnie oszlifowanych krawędzi stojaka, ktoś nieobyty porysuje sobie winyle na cacy, tak radośnie nimi rzucając. Obchodzenie się z Knosti wymaga pełnej uwagi, a nie mach- mach, płyty latają efektownie jak w sztuce cyrkowej, na potrzeby filmiku. A potem i tak na śmieci.


GregWatson

#37
No to mamy na rynku nową, tanią myjkę - ktoś już próbował CROSLEY RECORD CLEANER.

http://allegro.pl/crosley-record-cleaner-myjka-plyt-winylowych-i4765454211.html
Więcej info w temacie poświęconym tylko tej myjce. Zapraszam.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=369.0

zniknął obrazek, poprawiłem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Tymczasem kolega ukrył przed szeroką publiką film. No cóż. Liczę na drugie, poprawione wydanie, bo wiedza jest, talent jest i dobrze się ogląda. Pozdrawiam.

Jakub

Cytat: GregWatson w Listopad 05, 2014, 16:23No to mamy na rynku nową, tanią myjkę

337 zł za plastikową wanienkę to tanio?

vasa

Cytat: Jakub w Listopad 14, 2014, 13:28337 zł za plastikową wanienkę to tanio?
Wanienka 7zł
Szmatka  30zł
Płyn        50zł
Luz negocjacyjny   250zł
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Wg mnie pieniądze wyrzucone w błoto. No, ale niechaj każdy sam decyduje na co wyda swoje pieniądze.

Taniej i chyba lepiej wyjdzie metoda na dwie miski (Curver za 6,50zł w Carrefour) i mycie "pędzlem kozim" za 15-20zł. Ceny Mirasolu 2000, wody demineralizowanej i alkoholu izopropylowego chyba każdy zna.

Jeśli myjka, to tylko z odsysaniem (wg mnie).

GregWatson

Cytat: Jakub w Listopad 14, 2014, 13:28337 zł za plastikową wanienkę to tanio?

No tańsza jest tylko chyba KNOSTI. Mam na myśli samą półkę cenową tych "cudeniek" - pomijam fakt ich skuteczności.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A bo to się płaci za myśl. Pomysł. Knosti jest- trzeba przyznać- pomysłowa. Jak wystawić komuś rachunek za myjkę złożoną z dwóch misek i suszarki z Ikei? :)

elem

Cytat: kangie w Sierpień 01, 2014, 09:39rozumiem, ze nie probowales mojej metody? Szkoda. Uwazam, ze skuteczniejsza od Knosti i w dodatku tansza

Kangie, a gdzie to jest opisane? Wiem, że czytałem, pamiętam zdjęcia, nie moge namierzyć wpisu a chciałem coś dodać po obejrzeniu twojego docisku chroniącego label.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Wczoraj przybyło mi kilkanaście nowych dla mnie ale generalnie używanych płyt i od razu poszły na spotkanie z KNOSTI. Postanowiłem sprawdzić inny sposób  (tak mi się wydaje) na mycie płyt.
Oczywiście po pierwsze wymyłem je w płynie oryginalnym, który daje dobre efekty co do demagnetyzacji płyty oraz rozpuszcza znakomicie wszelakie syfy. Później natomiast zostały one przemyte (wypłukane) w samej wodzie demineralizowanej. Efekt: przejechałem 13 zakupionych płyt na SUMIKO Blue Point No.2 i zero syfu na igle. Oczywiście dostały od razu nowe folie antystatyczne na płyty oraz dodatkowe folie na okładki.

O płytach wspomnę później bo będą elementem naszych konkursowych zgadywanek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Racjonalizatorska część Grupy Winylowej szaleje :)






jajacek1410

Wiem, ze z odkurzaczem lepsze. Ale Knosti ma jedną funkcję nie do przebicia - a mianowicie relaksacyjno - terapeutyczną. Jak się tak nazbiera tych 15 czy 30 płyt, to wtedy następuje ceremonia mycia.
   Wieczór. Półmrok.
  30 posunięć w lewo, i 30 w prawo.
Następna płyta - 30 w lewo i 30 w prawo.
I tak dalej...
Cały czas liczę. Jak mantrowanie. Uspokaja perfekcyjnie.
Bardzo to lubię i nie dam sobie odebrać :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

 
Cytat: jajacek1410 w Styczeń 18, 2015, 20:56Wieczór. Półmrok.
  30 posunięć w lewo, i 30 w prawo.

uuu, gratuluję koledze kondycji  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9