Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Zapraszam do dyskusji o tych legendarnych i czarodziejskich głośnikach. Wylano już na ich temat morze atramentu i tuszu,ale skoro potrafią tak elektryzować,to wylewajmy dalej:). Z pewnością jest to głośnik umiejący polaryzować opinie a to w dzisiejszych zhamburgeryzowanych czasach już coś. Są tacy,którzy je kochają(ja) i tacy,którzy ich nie znoszą,nie rozumiejąc jaka idea przyświeca ich twórcy i konstruktorowi. Do dyskusji zapraszam obie grupy,różnijmy się pięknie:)

masza

To na początek ja się zobowiązuję na jutro do porobienia i zamieszczenia dokumentacji fotograficznej swoich SHL5.

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 15, 2015, 21:01
To na początek ja się zobowiązuję na jutro do porobienia i zamieszczenia dokumentacji fotograficznej swoich SHL5.
Z myszami i bez:) masza jakie Ty standy im zafundowałeś?

masza

Tradycyjnie, bez niespodzianek :)
Skylany.

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 15, 2015, 21:29
Tradycyjnie, bez niespodzianek :)
Skylany.
A wypełnione czym?grzecznie zapytuję:))

masza

Pewnie nie będzie zaskoczenia :)
Skylan SKY Premium Fill

I wyprzedzając pytanie - qubricki też są :)

Drizzt

#6
Fajnie, że udało się założyć wątek :) U mnie P3ESR stoją na standach Atacama BDS25, które uważam bardzo dobrze pasują do tych głośniczków. Standy na kolcach z podkładkami, zasypane do 3/4 wysokości mieszanką prażonego piasku i ołowiu w proporcjach mniej więcej 50/50. Taki wynik eksperymentów mniej lub bardziej przypadkowych. Używam też blutack-a, jesli to źle to wyprowadźcie mnie koledzy z błędu, w którym z taką przyjemnością tkwię ;)

A same trójki oczywiście grają przepięknie i nie przestają mnie zadziwiać. Dość powiedzieć, że w większym pokoju mam system z kolumnami ok. 4-krotnie droższymi od P3, który jednak ostatnio włączam bardzo rzadko. Trójki miały być u mnie takimi dodatkowymi głośnikami do gabinetu, które przygrywają w tle jak coś robię. Zupełnie niepostrzeżenie dodatkowy system stał się głównym i to z prostej przyczyny: radość słuchania Muzyki na tych maleństwach jest dla mnie znacznie większa. Słuchając ich nie zastanawiam się nad basem, przełomem średnicy czy innymi głupotami tylko po prostu chłonę muzykę. Na "dużym" systemie tak nie jest. Dlatego też planuję jego uharbethowienie :)

SVART

No i wątek jest :). Będzie co czytać. Wklejajcie też Panowie zdjęcia Waszych Herbatników :).

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 15, 2015, 21:46
Pewnie nie będzie zaskoczenia :)
Skylan SKY Premium Fill

I wyprzedzając pytanie - qubricki też są :)
Czyli klasyka klasyki. Maciek opisz plis czy zastosowałeś te tweaki równocześnie,czy też dokładałeś je kolejno odnotowując progres na każdym z etepów?

jamówię

Cytat: Drizzt w Styczeń 15, 2015, 22:41
Fajnie, że udało się założyć wątek :) U mnie P3ESR stoją na standach Atacama BDS25, które uważam bardzo dobrze pasują do tych głośniczków. Standy na kolcach z podkładkami, zasypane do 3/4 wysokości mieszanką prażonego piasku i ołowiu w proporcjach mniej więcej 50/50. Taki wynik eksperymentów mniej lub bardziej przypadkowych. Używam też blutack-a, jesli to źle to wyprowadźcie mnie koledzy z błędu, w którym z taką przyjemnością tkwię ;)

A same trójki oczywiście grają przepięknie i nie przestają mnie zadziwiać. Dość powiedzieć, że w większym pokoju mam system z kolumnami ok. 4-krotnie droższymi od P3, który jednak ostatnio włączam bardzo rzadko. Trójki miały być u mnie takimi dodatkowymi głośnikami do gabinetu, które przygrywają w tle jak coś robię. Zupełnie niepostrzeżenie dodatkowy system stał się głównym i to z prostej przyczyny: radość słuchania Muzyki na tych maleństwach jest dla mnie znacznie większa. Słuchając ich nie zastanawiam się nad basem, przełomem średnicy czy innymi głupotami tylko po prostu chłonę muzykę. Na "dużym" systemie tak nie jest. Dlatego też planuję jego uharbethowienie :)
Maluchy są urokliwe nad wyraz,w odopowiednim pomieszczeniu kasują konkurencję bez zagryzki,lepsze od nich są tylko inne Harbethy:))
Drizzt w wolnym czasie wypożycz Skylany,zasyp Fillem indołóż Qbricks,bardzo jestem ciekaw Twoich wniosków.
Za mną chodzą open frame,tylko do P3 w Polsce nie można takich wypożyczyć.

jamówię

Bardzo pięknie i gustownie,okleina Rosewood? Jakiej wielkości jest salonik?

masza

Tak, Rosewood.
28m

Bardzo dziękuję :)

elem

Poważne posągi, eleganckie. Myszy też ładne, ale u mnie niemożliwe do zainstalowania - mam 3 koty :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Ładnie! Trzeba posłuchać kiedyś ...i zobaczyć, usłyszeć wpływ gryzoniuf na dźwięk :). Do jutra! :)

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 16:04
Tak, Rosewood.
28m

Bardzo dziękuję :)
Kapitalny size room dla SHLek,maszka gratulacje,bo to musi u Ciebie pięknie śpiewać. Transrotor ,SME ,Stealheed a co tam na ramieniu u Cię wisi?

masza

Wkładeczka to Dynavector XX-2 MkII

Przed wzięciem ich na próbny odsłuch bałem się, że uzależnię się od grania Harbethów a piątki będą za małe i nie będę mógł spać póki nie sprzedam obu nerek na 40.1 :)

Okazało się, że byłem w błędzie. Wypełniają dźwiękiem całe pomieszczenie.
Myślę, że i w 40m też dadzą radę.

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 17:37
Wkładeczka to Dynavector XX-2 MkII

Przed wzięciem ich na próbny odsłuch bałem się, że uzależnię się od grania Harbethów a piątki będą za małe i nie będę mógł spać póki nie sprzedam obu nerek na 40.1 :)

Okazało się, że byłem w błędzie. Wypełniają dźwiękiem całe pomieszczenie.
Myślę, że i w 40m też dadzą radę.

Napisz to w Klubie Harbetha na AS,to się dowiesz.:)Ja już sobie dałem siana,niech wkładają sobie 5 nawet do kibla i wmawiają,że jest świetnie. Wkładka genialna,chyba elem ma taką a przynajmniej miał:) u niego to wisi na SME V.

elem

wisi cały czas i drapie :)

To kiedy te twoje herbatniki przekąszę?  ;)  Bo pińć minut w biegu to było za mało  :(

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

SME V piękna sprawa ale bardzo droga.
Sporo taniej jest kupić SME IV i wymienić łożysko na ABEC-7 i mamy praktycznie to samo (nie licząc regulacji VTA w locie) i ponad 3k zł w kieszeni na płyty:)

Ja chcę docelowo założyć drugi bat 12" na granie codzienne a na 309 powiesić wkładkę mono bo juz mi się uzbierało sporo monofonicznych wydań.

Na AS to już praktycznie zaglądam i skrobnę coś tylko dla draki :)

elem

Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 17:59SME V piękna sprawa ale bardzo droga.

Zawiłe kombinacje były, ale w końcu prawie nówka wylądowała u mnie w bardzo dobrej cenie. Mówiąc wprost - pośredniczyłem w kupnie gramofonu, po drodze zamieniłem ramiona. Cała trójka zadowolona, układ bez kantów  :)

Koniec OT, choć to jamówię sprowokował  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Chciałoby się powiedzieć "głupi ma zawsze szczęście" ale nie wypada :)
Super, gratulacje!!

Dam zaraz ogłoszenia, że POMOGĘ w kupnie gramofonu :)

jamówię

Cytat: elem w Styczeń 16, 2015, 17:50
wisi cały czas i drapie :)

To kiedy te twoje herbatniki przekąszę?  ;)  Bo pińć minut w biegu to było za mało  :(


Myślę,że na dniach,czekam aż siė Małżonka podniesie po tej zeszłorocznej katastrofie...tym bardziej,że gra u mnie nowe źródło i wykopyrtnęło mi cyfrowy świat:)

masza

A jakimi kablami łączysz Harbetha ze wzmacniaczem?

jamówię

Cytat: masza w Styczeń 17, 2015, 09:15
A jakimi kablami łączysz Harbetha ze wzmacniaczem?
W kablach mam teraz totalny burdel,po Matrix 805 zostały mi szwajcarskie MDM,miedź. Fajny kabel ale bez szału. Po zakupie ReVoxa paść się poszła cała reszta i jestem na początku drogi. Myślę,że jak intenser pomoże,to kupię WE,kable legendarne i grające jak milion dolców,szalenie trudno je zdobyć. Jak się nie uda,to będziemy szukać,obecnie muszę znaleźć dobre sieciówki do Lebena i ReVoxa. Taki jest plan a co z niego zostanie?wkrótce zamelduję?

masza

No to szczerze współczuję.
Dobór kabli od początku to droga przez mękę.

Ja poszedłem na łatwiznę bo uznaję zasadę nie mieszania kabli. Jeśli producent ma swoją wizję sygnatury brzmieniowej to albo ją kupuję z całym dobrodziejstwem inwentarza albo szukam innego setu. Mieszanie kabli nie jest na moje nerwy. Za dużo kombinacji :)
Oprócz cyfrówki (Harmonixa) postawiłem na Transparenta (sp, ic i zasilające).