Autor Wątek: 今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.  (Przeczytany 22861 razy)

masza

• Gość
tak smakowicie to opisałeś
Zazdroszczę takich zdolności opisu brzmienia płyt lub sprzętu.

Ja umiem określać brzmienie jedynie w 5-stopniowej skali:
Zajebiście, dobrze, tak sobie, źle, chujowo :)

wojtek41

• Gość
Masza, mam podobnie.  ;D

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Jest aż tak dobrze ? Kurcze,  tak smakowicie to opisałeś,  że. .. Gdzie kupowales  ?

W Studio Hi Fi w Bielsku. Tak brzmi doskonale,lepiej zagra chyba tylko first press mono:) ale to jest moje zdanie. Poszukaj u Koszura w ccd Club,może tam jest,kiedyś była😊
U Koszura widziałem,  ponad 200 zł dlatego bije się z myślami.  Za vinyl mogę dać kilkukrotnie więcej ale za cd to mam wrażenie że place za złudzenia ;)

Ale może raz trzeba się przełamać :)
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy (?) ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7se

masza

• Gość
Tak samo u mnie z odróżnianiem kolorów. Tylko trzy podstawowe.
Zresztą, podobno większość facetów jest RGB :)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator

No, ja też.  Dlatego tak trudno mi było napisać recke z preampa Benia. Bo ja się do poezji pisania nie nadaję.
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy (?) ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7se

jamówię

• Gość

W takim razie jest zajebiście😄😄😄

masza

• Gość
W takim razie jest zajebiście
No. Teraz zrozumiałem :)

Offline SVART

• maniak
Wysłuchałem i muszę z całą stanowczością napisać,że ten remaster wnosi nową jakość do kolekcji przeróżnych wydań KoB-moim zdaniem rzecz jasna. Jest to dla mnie granie lepsze niż z 200 g winyla Classic Records i z jubileuszowego wydania na błękitnym winylu. Instrumenty są nagrane w bardzo selektywny sposób,ale w żaden sposób nie niszczący płynności,czy analogowości tego wydania. Fortepian Evansa jest perlisty,sax Trane'a i Cannonballa skrzy się niczym arktyczne powietrze a przy zadęciach słychać genialnie pogłos studia. Bas Chambersa nareszcie ma 4 struny, w regularnej edycji ma dwie,na winylu u siebie w domu przy pomocy setu SME,SME Dynavector Karat i Sensor Prelude, miał trzy. Tu ma cztery,różnymi odcieniami grają talerze a "rozmowa " Davisa,cóż płynna,tam gdzie trzeba kłująca,gdzie trzeba pastelowa-miodzio. Polecam to wydanie,jest zrobione świetnie,to jedno z tych niewielu CD,gdzie nie tęsknię za gramiakiem

Ja też w wolnej chwili zrobię bezpośrednie porównanie tych wersji: K2HD / UltraHA vs. Japończyk / 200g / blue vinyl :). Stefek był u mnie ostatnio, więc w sumie mogliśmy to zrobić w większym gronie - test byłby o wiele bardziej miarodajny i obiektywny (więcej opinii). A słuchaliśmy tylko wydania jap...

jamówię

• Gość
Wysłuchałem i muszę z całą stanowczością napisać,że ten remaster wnosi nową jakość do kolekcji przeróżnych wydań KoB-moim zdaniem rzecz jasna. Jest to dla mnie granie lepsze niż z 200 g winyla Classic Records i z jubileuszowego wydania na błękitnym winylu. Instrumenty są nagrane w bardzo selektywny sposób,ale w żaden sposób nie niszczący płynności,czy analogowości tego wydania. Fortepian Evansa jest perlisty,sax Trane'a i Cannonballa skrzy się niczym arktyczne powietrze a przy zadęciach słychać genialnie pogłos studia. Bas Chambersa nareszcie ma 4 struny, w regularnej edycji ma dwie,na winylu u siebie w domu przy pomocy setu SME,SME Dynavector Karat i Sensor Prelude, miał trzy. Tu ma cztery,różnymi odcieniami grają talerze a "rozmowa " Davisa,cóż płynna,tam gdzie trzeba kłująca,gdzie trzeba pastelowa-miodzio. Polecam to wydanie,jest zrobione świetnie,to jedno z tych niewielu CD,gdzie nie tęsknię za gramiakiem

Ja też w wolnej chwili zrobię bezpośrednie porównanie tych wersji: K2HD / UltraHA vs. Japończyk / 200g / blue vinyl :). Stefek był u mnie ostatnio, więc w sumie mogliśmy to zrobić w większym gronie - test byłby o wiele bardziej miarodajny i obiektywny (więcej opinii). A słuchaliśmy tylko wydania jap...

Dobrze by było,żeby Stefek tu zagościł...

Offline SVART

• maniak
SzuB już jest, więc może i tak się stanie ze Stefkie i MarkN, kto wie :).

Dzień bez obi, to jednak dzień stracony :).

Dla przypomnienia dodam, że format SACD wydaje się nadal żywy: pod koniec rok uw Japonii wydany został szereg płyt w tym formacie, szczególnie jazz (Miles, Evans, Vaughan, Wes Montomery i wiele innych). Są to tym razem wydania w zwykłych plastykowych pudełkach.

http://www.cdjapan.co.jp/products?term.media=SACD&term.shop=music

Na koniec, coś z obi :).

Offline SVART

• maniak
Ciekawostka. W Japonii wydawali różne jak widać dziwne rzeczy.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2015, 14:23 wysłana przez SVART »

Offline merlin1973

• maniak
Czy nie jest to przypadkiem  propagowanie idei nazistowskich i faszystowskich? :o :o :o
Pozdrawiam S.CH.

Offline SVART

• maniak
Napisałem, że ciekawostka.

Wobec wątpliwości potwierdzam dodatkowo, że post nie ma na celu absolutnie propagowania nazizmu itp., a ma charakter poznawczo-historyczny. Jeśli uznacie, że mimo wszystko post jest naruszeniem prawa, to proszę o jego usunięcie.

Offline merlin1973

• maniak
Nie chodziło mi o post ;) o to ,że wydają takie coś :)
Pozdrawiam S.CH.

Offline SVART

• maniak
A to już sprawa Japonii i ichniego prawa :).

Offline SVART

• maniak
To był Rush z Izraela

Jaki morał? Nie kupuj niczego z Izraela i nie sprzedawaj tam niczego :). Ja odmawiam wysyłki w te rejony, nawet jak by mi płacili 10x.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
no, tam stale tylko wojny som, łobuzy... ;)

Offline SVART

• maniak
U mnie dziś gra ta oto wersja "Blue Train" i skłamałbym, gdybym napisał, że nie jest dobrze. Stary winyl, a zero trzasków, czyściutko, gładko, przejrzyście i co ważne rześko :).

Niestety nie mam własnej fotki, ale płytka przyszła jeszcze w folii :).

Offline elem

• maniak
Klasyk Lennon-Imagine, stary Apple i nowsze MOFI. OBI niet ale i tak jest dość makulatury :)
Plakat z wydania Apple ma dziurki w rogach, może wisial nad łóżkiem ślicznej skosnookiej hipiski?
MOFI też z posterem ale bez dziur, zapewne była własność starego audiofila z Nagasaki  ;)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

• Gość
A to już sprawa Japonii i ichniego prawa :).
Panowie,to przecież był w czasie wojny faszystowski kraj...

Offline SVART

• maniak
Dlatego pojawił się mój uśmiech :):):).

Offline SVART

• maniak
Dziś i ja dodam jakichś Doors'aków :).

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
Pikne :)

Offline SVART

• maniak
Dotarł oczekiwany do kilku dni set nastu obicedeków :). W dużej mierze wydania Venus Records. Zapowiada się upojny wieczór i nie tylko ten :).

Offline SVART

• maniak
Nie zabrałko też Davisiaków :). Trzy prześliczne Japońce z obi.

P.s. Mam teraz bodajże dwie kopie, doskonałej zresztą płyty "Workin' with the Miles Davis Quintet", komplet z OBI i insertem. Będę chciał jeden z egz. sprzedać lub wymienić. W razie czego wiecie, gdzie mnie znaleźć :).