Kondycjoner a godziny odsłuchu

Zaczęty przez neomammut, Styczeń 22, 2015, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

neomammut

Witam.
Nasuwa mi się takie ciekawe pytanie. Jakość prądu wiadomo jaka jest. Nawet ja ostatnio myślę o zakupie kondycjonera, bo najlepiej gra mi przed północą :) mój zestaw nie jest może aż tak wrażliwy na wszelkiej maści zakłócenia, jednak sam zauważyłem, że różnica jest słyszalna.

Kondycjoner ma prąd oczyścić i odciąć system od zakłóceń, by można było słuchać 24H na dobę bez zmian w brzmieniu.

Pytanie jednak jest inne, do ludzi, którzy ów kondycjoner posiadają, czy mimo używania kondycjonera zauważyliście, że w nocy gra Wam lepiej niż w dzień?

jajacek1410

Cytat: neomammut w Styczeń 22, 2015, 23:46Pytanie jednak jest inne, do ludzi, którzy ów kondycjoner posiadają, czy mimo używania kondycjonera zauważyliście, że w nocy gra Wam lepiej niż w dzień?
Kondycjonera nie posiadam, może się kiedyś dorobię, ale nie mam parcia, póki co.
   A to, ze w nocy gra lepiej, to rzecz oczywista. Z takiego samego powodu, dla którego w kinie gaszą światło. Czysta psycho-fizjologia (czy cóś tam). Odcinasz sobie wzrok i od razu wyostrzasz słuch. Ja jeszcze wygaszam światła i najchętniej na łeb bym nałożył kominiarkę. A  lampki w klockach mam zalepione taśmą. Nawiasem mówiac , co to za kretyńska moda, żeby nawet w drogie klocki wpieprzać te fioletowe ledy. Wywalasz grube tysiace, i tego nie słyszysz, bo wali laserem po oczach jak na przesłuchaniu.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

spalon

Obecnie posiadam kondycjoner od mojego kolegi, który zakupił sobie o wiele lepszy. Zmiany są odczuwalne całą dobę i nie ma chyba różnicy czy jest to noc czy dzień. Nocą jest jednak o wiele ciszej i ruch uliczny jest mniejszy co doskonale wpływa na jakość odsłuchu. Myślę że stąd wrażenie że wieczorem brzmi to lepiej. Być może mniejsza ilość urządzeń elektrycznych działających w ciągu dnia,wpływa niekorzystnie na przekaz.

mark11

Testowałem kilka "kondycjonerów" w moim systemie. Generalnie wpływają na dźwięk w różny sposób - nie zawsze korzystny. Natomiast wpływ ten jest jak najbardziej powtarzalny w czasie. Bez odsłuchu we własnym systemie zasilanym domową siecią trudno jest określić jaki wpływ wniesie konkretne urządzenie u nas. W moich warunkach kiepsko wypadł chwalony wszędzie Gigawatt PC4 Evo podpięty kablem LS-2. Średnio wypadły kondycjonery Accuphase przy czym najlepszy był nowszy 1210 niż stary 1200. Najmniej "złego" wniosły Reymio ALS-777, którego można polecić do lamp nie mających jakichś szczególnych wymagań mocowych i McIntosh MPC-1500 do niego można wpiąć bez problemu już duże końcówki. Został jeszcze do sprawdzenia Ancient Audio First Generator.

spalon

Nie miałem okazji by testować czy porównywać kondycjonery , szczerze to nawet nie bardzo wierzyłem że mogą być jakieś słyszalne zmiany w systemie po jego zastosowaniu .
Niestety w mieszkaniu w którym obecnie mieszkam jest kiepska instalacja i prąd , słychać to w tle a po zastosowaniu kondycjonera tło się oczyściło a przy okazji trochę się zmieniło szczególnie w niskich tonach .

miniabyr

Ja dorzucę 3 grosze. Nie mam kondycjonera tylko listwę i u mnie zrobiła rewolucję na plus. Mój poprzedni wzmacniacz lampowy miał gdzieś listwy ,czy kondycjonery .Ale ten obecny jak najbardziej podłączony do listwy Enerr  + kable odwdzięczył się pięknym brzmieniem,które jeszcze bardziej ładnieje w późnych godzinach wieczornych i nocnych . Ale w tym przypadku nie widzę żadnego voodoo ,tylko sam fakt że obywatele udali się do swych łóżek w celu odbycia aktu prokreacyjnego wyłączając pralki ,światło a dobry prąd pozostawili nam audiofilom. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

neomammut

Dzięki za odpowiedzi. Jak mówiłem na początku zastanawiam się nad kupnem, chyba ustrzelę McIntosh'a MPC-1500. Podobno Accu mimo wszystko nie są zbyt dobre. No i cena...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

elem

Troche na odludziu przemysłowym mieszkam więc pod trafo 6/0,4 kV podłączone sa tylko domy jednorodzinne. Używam tylko trafo separaującego, kondycjonery, listwy z filtrami sie nie sprawdzają u mnie, tłumią energię dźwięku. Gdy mieszkałem w przemysłowej dzielni w bloku było inaczej.

Lepsze wieczorne słuchanie u mnie wynika  z tego, ze "hałas" tła jest znacznie mniejszy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

U mnie sytuacja była podobna co prawda nie mieszkałem na odludziu ale na osiedlu gdzie stacja transformatorowa była z nadmiarem mocy i w mieszkaniu była nowa instalacja elektryczna .
Niestety teraz po przeprowadzce na starsze blokowisko prąd jest kiepski i kondycjoner czyni cuda  ;)

neomammut

U mnie także powymieniali główne transformatory na słupach i była wielka różnica. Mimo to, zakłócenia nadal istnieją - więc nie mam wyjścia :)

lok

Ja mam u siebie kondycjoner Heliona i dc bloker od Tomanka. Linie do audio mam niezależna od licznika na osobnym bezpieczniku. Jeżeli w innym obwodzie wepnę zasilacz impulsowy od laptopa to w przypadku pre phono mam brum od zasilacza. Nie pomaga ani blocker ani kondycjoner.  Rozwiazanie tego brumienue to uziemienie rurki ramienia.


Sent from my iPhone using Tapatalk

elem

DC blocker masz wpięty przed Helionem?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

spalon

Też poważnie rozważałem zakup i zastosowanie DC blocker choćby ze względu na zabezpieczenie transformatorów w sprzęcie przed działaniem niepożądanej składowej stałego napięcia w sieci

elem

Kupiłem na próbę, aby zobaczyc czy mój lampiak tego potrzebuje. Nie potrzebuje ani nie lubi. Choc wielu sobie chwali.
100 zł z wysyłka albo zamienie na fajne płyty :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Czy taki DC Blocker można wpiąć przed listwę?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

lok

Przed listwę mozna. Nie mam wpiętego blockera przed helionem. Mam w drugim gnieździe gdzie mam wpięty zasilacz impulsowy. W głównej lini audio mam samego Heliona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lok

Mojemu lampiakowi blocker tez nie pomógł. Trafo sie tak samo grzeje. Może na osiedlu u mnie nie ma problemu z prądem. Żadnych zakładów tu nie mam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

elem

Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2015, 22:36Czy taki DC Blocker można wpiąć przed listwę?

Można, tylko po co? tomanek wszystko dokladnie opisuje na stronie. Jesli chcesz wypróbować, to w przyszłym tygodniu będe 2-3 dni w stolicy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: lok w Styczeń 29, 2015, 22:39Mam w drugim gnieździe gdzie mam wpięty zasilacz impulsowy.

wypnij blockera przed impulsówką, Tomanek odradza takie rozwiązanie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

lok

Elem dzieki za pomoc. Dlaczego odradza ? A czy moge go wpiąć przed Helionem. Czy to ma jakiś sens ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

miniabyr

Cytat: elem w Styczeń 29, 2015, 22:42
Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2015, 22:36Czy taki DC Blocker można wpiąć przed listwę?

Można, tylko po co? tomanek wszystko dokladnie opisuje na stronie. Jesli chcesz wypróbować, to w przyszłym tygodniu będe 2-3 dni w stolicy.
ok wejdę na strone Tomanka  i sobie poczytam. A kiedy będziesz w Wawie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

Mój kondycjoner to... ups on-line. Kilka lat temu wpadł mi w ręce artykuł nt kondycjonerów, opis działania brzmiał mniej więcej tak : na wejściu filtr, separacja galwaniczna, następnie napięcie jest prostowane, stabilizowane, następnie z tegoż napięcia jest generowana czysta sinusoida synchronizowana z siecią... no wypisz wymaluj zasada działania UPS on-line, tyle, że cena takiego kondycjonera xxx razy większa !! Pogrzebałem w necie i zakupiłem przechodzony sprzęt za 700zł, EATON 3kVA, do wyboru kilka napięć wy: 210, 220, 230, 240, 50/60Hz, odchyłka sinusoidy od wzorca coś ok. 2%, napięcie wyjściowe z dokładnością do dziesiątych części volta. Wrzuciłem przebiegi na oscyloskop, fakt, że sinusoida wzorcowa, natomiast to co w sieci to sam nie wiem czy sinus, kwadrat, walnięty prostokąt. Przeprowadziłem eksperyment i włączyłem krajalnicę, matko jedyna to co zobaczyłem na oscyloskopie w sieci nie przypominało niczego, natomiast stary poczciwy Eaton generował nadal czystą sinusoidę :)  Zakup to nie była fanaberia posiadania kondycjonera, tylko konieczność, mam spore wahania napięcia, czasami w ciągu godziny potrafi się zmienić z ok 210 do 240 !! Z lampowymi wzmacniaczami to był koszmar, wszystkie napięcia musiałem stabilizować, teraz mam święty spokój :)

spalon

Tak to jest im gorsze zasilanie z sieci tym bardziej kondycjoner się sprawdza

jamówię

Cytat: piotrektychy w Marzec 09, 2015, 20:38
Mój kondycjoner to... ups on-line. Kilka lat temu wpadł mi w ręce artykuł nt kondycjonerów, opis działania brzmiał mniej więcej tak : na wejściu filtr, separacja galwaniczna, następnie napięcie jest prostowane, stabilizowane, następnie z tegoż napięcia jest generowana czysta sinusoida synchronizowana z siecią... no wypisz wymaluj zasada działania UPS on-line, tyle, że cena takiego kondycjonera xxx razy większa !! Pogrzebałem w necie i zakupiłem przechodzony sprzęt za 700zł, EATON 3kVA, do wyboru kilka napięć wy: 210, 220, 230, 240, 50/60Hz, odchyłka sinusoidy od wzorca coś ok. 2%, napięcie wyjściowe z dokładnością do dziesiątych części volta. Wrzuciłem przebiegi na oscyloskop, fakt, że sinusoida wzorcowa, natomiast to co w sieci to sam nie wiem czy sinus, kwadrat, walnięty prostokąt. Przeprowadziłem eksperyment i włączyłem krajalnicę, matko jedyna to co zobaczyłem na oscyloskopie w sieci nie przypominało niczego, natomiast stary poczciwy Eaton generował nadal czystą sinusoidę :)  Zakup to nie była fanaberia posiadania kondycjonera, tylko konieczność, mam spore wahania napięcia, czasami w ciągu godziny potrafi się zmienić z ok 210 do 240 !! Z lampowymi wzmacniaczami to był koszmar, wszystkie napięcia musiałem stabilizować, teraz mam święty spokój :)

Piotrek wklej zdjęcie tego ustrojstawa plis.