ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Mam jeszcze Siemensy, Telefunkeny i Matsushity PCC88
Wg mnie wszystkie są doskonałe.
Z ECC88 już się pomału rozstaję. Są coraz droższe i coraz większe szroty latają po rynku.

bubusia

Maciek, masz moze jedna parke tych filipow na odstapienie, sam bym kupil, ale nie mam konta na ebayu, w zamian dostarcze strzelajace 300b:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Kupiłem boxik 5 sztuk. Dwie używam w DACu, dwie pożyczyłem i została jedna.
Problem w tym, że gość, który je ode mnie pożyczył zapadł był się pod ziemię.
Zajumał mówiąc wprost  >:(

Także mam tylko jedną ale w kwietniu jeszcze zamówię paczkę (5szt.) bo tańsze nie będą.

bubusia

To moze. jak nie problem, zamow od razu, wezme polowe paczki:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

elem

Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 17:39Zajumał mówiąc wprost

noż karwa, nie wierzę  >:(  Pozyczyłes jakiemuś nickowi czy widziałeś osobnika?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: bubusia w Marzec 20, 2016, 17:41
To moze. jak nie problem, zamow od razu, wezme polowe paczki:)
Dwie i pół lampy? :)
Jacek, zamówię zaraz po świętach. Dam Ci dwie to akurat mi do pary zostanie.

Cytat: elem w Marzec 20, 2016, 17:42noż karwa, nie wierzę  >:(  Pozyczyłes jakiemuś nickowi czy widziałeś osobnika?
Dużej wartości te lampki nie stanowią. Nie przypuszczałem, że ktoś za taka kwotę z siebie złodzieja będzie chciał zrobić.
Sprzedawałem na hifi.pl inne lampy. Gość napisał, że chce kupić. Przyjechał do mnie po te kupowane lampy, pogadaliśmy i wyszło przy okazji, że chciałby posłuchać tych Philipsów ze dwa dni i jak mu się sprawdzą to sam sobie takie zamówi w UK (tam są najtańsze). To dałem do posłuchania  >:(
Widocznie mu się spodobały ;)

bubusia

Wielekie dzieki, Maciek, daj znac jak beda
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?


rudy-102

Cytat: bubusia w Marzec 20, 2016, 17:32
Maciek, masz moze jedna parke tych filipow na odstapienie, sam bym kupil, ale nie mam konta na ebayu, w zamian dostarcze strzelajace 300b:)
Lampy możesz kupić w ich sklepie www bez pośrednictwa ebayu. Płacisz PayPalem.
http://www.langrex.co.uk/common-valves.html

MAC

Zamawiam Philipsy PCC88

Czy ktoś oprócz bubusi jeszcze chce się dołączyć do zamówienia?
Koszt ok 75 zł za sztukę.
Kupuję w poniedziałek rano więc do końca niedzieli można się decydować.





elmero

Jak one brzmią Masza ?? jaka charakterystyka ?? ja szukam, ale nie mogą być suche i ostre

moon

Cytat: masza w Kwiecień 02, 2016, 09:09Zamawiam Philipsy PCC88

takiego Philipsa mozna zastosowac w miejsce 6n1p? szukam czegos do sluchawkowca Espressivo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Kwiecień 14, 2016, 16:13
Cytat: masza w Kwiecień 02, 2016, 09:09Zamawiam Philipsy PCC88

takiego Philipsa mozna zastosowac w miejsce 6n1p? szukam czegos do sluchawkowca Espressivo
Ee. Ten to będzie chyba ECC85.

rudy-102

#213
Cytat: moon w Kwiecień 14, 2016, 16:13
Cytat: masza w Kwiecień 02, 2016, 09:09Zamawiam Philipsy PCC88

takiego Philipsa mozna zastosowac w miejsce 6n1p? szukam czegos do sluchawkowca Espressivo
Z całą pewnością nie jest to "sucha" lampa. U mnie właśnie dopiero ona wytłuściła dźwięk i nadała mu nieco więcej mocy.
Cytat: elmero w Kwiecień 14, 2016, 16:05
Jak one brzmią Masza ?? jaka charakterystyka ?? ja szukam, ale nie mogą być suche i ostre
Z całą pewnością nie jest to sucha lampa. U mnie pięknie wytłuściła dźwięk i nadała mu głębi.
Sucho grała natomiast - 6N23P-EW. Ten Philips ma trochę mniej szczegółów, ale ogólnie przyjemniejsze granie.

spalon

W moim WBA GT 6N23P-EW gra strasznie sucho

moon

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 14, 2016, 17:30Ee. Ten to będzie chyba ECC85.

zasugerowalem sie 88 ;) a moze ktos podpowie, co da sie w znosnych kwotach, typu 100-150 (200 maks) pln za pare, moge wsadzic w miejsce 6N1P do Espressivo (cytujac konstruktora -" bezpośrednie zamienniki to E88CC,ECC88,6DJ8.6922"). Na razie w tej cenie mam na oku 6n23p ruskie z lat 70, ale moze cos fajniejszego znajde?  chodzi o lepsze dolne pasmo, bardziej dociazone.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Ma ktoś parę ECC88 na sprzedaż?
Przyzwoitą choć niekoniecznie kultową.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

ponawiam pytanie, zeby nie zasmiecac watku Wojtka -  n1p/E88CC w cenie 100 za sztuke fajnie grajacego znajde do Espressivo? na razie wzialem ruskiego 6n23p z 74, no ale wole miec alternatywe, jak nie wniesie zbytnio zmian w porownaniu do 'fabrycznych' Tesli. Przydaloby sie gestsze granie, wiecej basu. Ktos cos?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Philips PCC88 wychodzi z eBaya od angola za ok 90zł.

moon

no ale w zwiazku z wiekszym zarzeniem, nie spale sluchawkowca?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Odpowiedziałem w drugim wątku.
Nie, lampa to nie zasilacz ;)

Rudy na niej gra w słuchawkowym.

moon

te spadek zywotnosci mnie nie martwi, to zamowie w takim razie pare. dzieki!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

spalon

Czy ktoś miał do czynienia z lampą Miniwatt Dario E88CC i może coś o niej napisać

MAC


MAC

Ma ktoś może doświadczenie nauszne z Brimarem ECC88?
Najlepiej w odniesieniu do Amperexa  ???