ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

6BQ7 będzie pracować zgodnie ze sztuką, ale jak to będzie się prezentować brzmieniowo to pojęcia nie mam. Mam natomiast w walizeczce parkę francuskich 6BQ7 które, jak się ładnie do mnie uśmiechniesz, bądź jeszcze lepiej, wydelegujesz do tego zadania ponętną brunetkę   :P 
to Ci je wypożyczę.

moon

swoja brunetke zatrzymuje w domu, a nie wiem, czy trafi sie kurier badz listonoszka w tym typie;))
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

Ze tak zapytam, czy zmienia sie charakter brzmienia lampki ecc88 amperexa po wygrzaniu ? Dzisiaj wpialem sobie do wzmaka ta wlasnie lampke ale szczerze to jestem zawiedziony. Moj mullard gra o wiele lepiej.  Jesli chodzi o napisy to od razu sie prawie starly :/   Az tak slabo z tmi farbkami naniesionymi a lampki?

malg

Cytat: axolotl w Grudzień 23, 2017, 18:01
  Jesli chodzi o napisy to od razu sie prawie starly :/   Az tak slabo z tmi farbkami naniesionymi a lampki?
Niektóre tak maja np TFK, przy mocnym uścisku cały napis zostaje na łapce.
Amprexa nie mam więc nie wiem czy on włsnie też taki

McGyver

Znakomita większość lamp NOS ma dramatycznie nietrwałe napisy. W ogóle nie należy ich dotykać.

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2017, 18:29
Znakomita większość lamp NOS ma dramatycznie nietrwałe napisy. W ogóle nie należy ich dotykać.
ruskie NOS-y - nie - gniotsa niełamjotsa
mozna trzeć i nic

McGyver

Z sowieckich lamp to mi się brzmieniowo podobają tylko GM70, 6S4S i 2S4S.

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2017, 18:42
Z sowieckich lamp to mi się brzmieniowo podobają tylko GM70, 6S4S i 2S4S.

u mnie w CD po lampizacji ruskie przebiły Tesle,
znalazłem fragment naszej korespondencji po lampizacji
tka to wtedy opisałem:

1. philips - mistrzostwo, scena wypukła, srodek rowny, bas przy moich szerokopasmowych godmansach
   axiom 350 rewelacyjny
2. amperex - zagral zauwazalnie gorzej od philipsa, srodek nie do konca rowny, scena gorsza, bardziej plaska,
  gorzej nie oznacza tragicznie a zupelnie niezle
3. ruska 6n23p - prawie jak amperex troche gorsza scena, srodek troche inny niz w amperexie ale tez nie równy.
4 tesla - duzo gorzej niz ruska, choc jak ja wlaczylem jako pierwsza, wydawała sie całkiem niezla
   jak bede stary i sluch zawiedzie to jej uzyje (ha,ha,ha..)

McGyver

No nie wykluczam że czasem sowieckie lampy mogą zagrać nieco lepiej od RFT, Tesli czy innych demoludowych, ale ja preferuję i tak Telefunkeny, Amperexy i Brimary.

rudy-102

Cytat: malg w Grudzień 28, 2017, 21:443. ruska 6n23p - prawie jak amperex troche gorsza scena, srodek troche inny niz w amperexie ale tez nie równy.
U mnie  one zagrały strasznie sucho, ale ja mam wersję 6N23P-EW. Amperexy wypadły lepiej. Według mnie warto spróbować Gold Lion. https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=46.msg169126#msg169126

cdt

Jak to dobrze że została mi parka ECC 88 z Tygrysa czy inszej Pantery  ;D . Też lubie Funkeny tele .

axolotl

Witam.
Nie do konca rozumiem zachwyt amperexami.
Byc moze ktos lubi takie granie ale mnie zupelnie nie podchodzi.

Wokale wywalone na sam srodek, jazgotliwosc tak jakby.
Bas sredni, na pewno duuuzo gorszy niz w mullardzie, no i scena o wiele mniejsza w porownaniu z mullardem.

Byc moze akurat w moim magnacie tak amperex wypada ale mimo wszystko.

McGyver

Cytat: axolotl w Grudzień 29, 2017, 09:54Byc moze akurat w moim magnacie tak amperex wypada
To prawdopodobne. Ja mam akurat odwrotne zdanie, Mullardy IMHO to najostatniejsze zamuły i spowalniacze. Co nie wyklucza tego, że mogą mieć wręcz zbawienny wpływ na co niektóre sprzęty. Na taką właśnie ewentualność trzymam ich dwie pary. Natomiast Amperexów to mam z dziesięć par.

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2017, 21:58
... ale ja preferuję i tak Telefunkeny,
ja też preferuję TFK, ale nie mam ECC88,
gram jak pisałem na Philipsie

Bartolo

#264
Dobry wieczór,
mam pytanie do specjalistów.. Czy istnieje jakiś zamiennik lampy E88CC/6922 ? Pacjent to Pathos Classic One. Lampa pracuje w stopniu przedwzmacniacza.
Kupiłem drugi, i muszę teraz skompletować cztery lampy, bo w jednym mam ,Amerexy Orange PQ, a w drugim oryginalne Harmonixy.. ;)
Coś doradzicie..? Ale tak żebym spał spokojnie że nic nie wybuchnie i żeby  nie trzeba było  nic przerabiać.. ;)
Są jakieś Philipsy SQ, Valvo Red JAN, i TESLA... Ale może w "zamiennikach"" będzie lepiej i ciut taniej..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

daris666

Ecc88 , 6N23P-EW i  6DJ8

McGyver

Cytat: Bartolo w Styczeń 06, 2018, 19:18
Dobry wieczór,
mam pytanie do specjalistów.. Czy istnieje jakiś zamiennik lampy E88CC/6922 ? Pacjent to Pathos Classic One. Lampa pracuje w stopniu przedwzmacniacza.
Kupiłem drugi, i muszę teraz skompletować cztery lampy, bo w jednym mam ,Amerexy Orange PQ, a w drugim oryginalne Harmonixy.. ;)
Coś doradzicie..? Ale tak żebym spał spokojnie że nic nie wybuchnie i żeby  nie trzeba było  nic przerabiać.. ;)
E188CC, 7308, , CCa, CV10320, CV2492, CV2493, CV8065, E88CC-01, ECC868

daris666

#267
Cytat: Bartolo w Styczeń 06, 2018, 19:18
Dobry wieczór,
mam pytanie do specjalistów.. Czy istnieje jakiś zamiennik lampy E88CC/6922 ? Pacjent to Pathos Classic One. Lampa pracuje w stopniu przedwzmacniacza.
Kupiłem drugi, i muszę teraz skompletować cztery lampy, bo w jednym mam ,Amerexy Orange PQ, a w drugim oryginalne Harmonixy.. ;)
Coś doradzicie..? Ale tak żebym spał spokojnie że nic nie wybuchnie i żeby  nie trzeba było  nic przerabiać.. ;)
Są jakieś Philipsy SQ, Valvo Red JAN, i TESLA... Ale może w "zamiennikach"" będzie lepiej i ciut taniej..

Musisz mieć kwadrę lamp czy dwie pary ? Philipsy sq i siemensy są na pewno ok.

ok. doczytałem dwie pary wystarczą :)

Bartolo

Dziękuję pięknie za podpowiedź... ;)
Kupiłem Amperexy JAN 7308. Zobaczymy jak zagrają... ;)
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
B.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

MAC

Kiedyś dość długi bawiłem się różnymi PCC88. Mimo "niedożarzenia" efekty były bardzo fajne. Taki Philips PCC88 pokasował większość wybitnych ECC88 za ułamek ich wartości. Matsushita? Mam je do dzisiaj i nie oddam za nic :)
Świetna zabawa.

Bartolo

#270
Cytat: masza w Styczeń 07, 2018, 16:06
Kiedyś dość długi bawiłem się różnymi PCC88. Mimo "niedożarzenia" efekty były bardzo fajne. Taki Philips PCC88 pokasował większość wybitnych ECC88 za ułamek ich wartości. Matsushita? Mam je do dzisiaj i nie oddam za nic :)
Świetna zabawa.
Masza, piszesz o tych.?:
https://www.ebay.com/itm/4-pcs-Two-Pairs-NATIONAL-Matsushita-7DJ8-PCC88-Audio-Tubes-JAPAN-vintage-version/362199406420?hash=item5454c45754:g:i1oAAOSw-0xYgXnX
Tylko jak rozumiem one potrzebują większego prądu. By działać w 100% sprawnie.
A jeżeli je wsadzę w moje Pathosy to mogę coś uszkodzić.. ? Czy też warto przerabiać wzmacniacz, o ile oczywiście jest taka możliwość. Nie znam sie na tym, wiec jak zadaje głupie pytania, to przepraszam...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

MAC

Tak, takie same.
Mi się nie udało przez 2 lata grania uszkodzić ani Audio Note ani Phasta bo niby jak uszkodzić?
Z tego co mi wiadomo to niedożarzone lampy trochę szybciej ducha wyzionął ale nie narozrabiają w swojej okolicy :)

McGyver

Cytat: Bartolo w Styczeń 07, 2018, 17:12uszkodzić.. ?
Uszkodzić urządzenie to mozna jak się uwierzy handlarzom że 6N1P to zamiennik za ECC88. Wstawianie PCC88 jest bezpieczne. Na AS jest w lampie wątek o tym.

Bartolo

Panowie, dziękuję po raz kolejny... Będzie testowanie... I gonienie "króliczka".. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

WojTeac

Witam wszystkich,

Mam pytanie jak można taka lampę ecc88 wymienić w takim Magnacie ma-400.
Oryginalna lampa osadzona jest na takiej białej podstawce i przylutowana do płytki drukowanej.
Gdybym chciał wymienić na jakaś inna, muszę stara wylutowac, czy da się to jakoś wyciagnac bez lutowania ?

Pozdrawiam.