Gramofon jako źródło w zestawie słuchawkowym.

Zaczęty przez spalon, Maj 31, 2014, 20:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Jako nałogowy słuchawkowiec korzystam z słuchania gramofonu w zestawie słuchawkowym, czy są osoby które również korzystają w ten sposób z uroków czarnego krążka ?

masza

Kiedyś próbowałem przekonać się w ogóle do słuchawek.
Po trzech miesiącach poddałem się. Nie sprawiało mi to radochy a domowników doprowadzało do furii :)

gratefullde

Moich domowników doprowadza nie korzystanie przeze mnie ze słuchawek he he... masza ma wspaniała rodzinę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Maj 31, 2014, 20:18
masza ma wspaniała rodzinę ;)
No nie do końca :)
Granie na kolumnach też wkurwia młą małżowinę ale jeszcze bardziej ją wkurwiało jak nie słyszałem co do mnie mówi :)

spalon

No właśnie , nie którzy słuchają z wyboru a niektórzy są skazani na słuchawki  ;)

spalon


masza

W sumie to ja swoją najdroższą trochę rozumiem. Jest muzykiem. Wróci po kilkugodzinnej próbie z głową spuchniętą od wydumek dajmy na to Pana Pendereckiego a w domu...

Modeski Martin & Wood :)

[https://www.youtube.com/watch?v=3SgUazoBU8Y]

Jak tu się wkleja linki do YT??  :-[

gratefullde

skasuj s w https i będzie oki :) Acha, jeszcze użyj ikony po lewej srtonie nad emotikonami, i pomiedzy te wiesz, nawiasy, wklejamy link, kasujemy s :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza


gratefullde

ciskasz ten czerwony, nie? a potem między te kwadratowe nawiasy wklejasz linka, tylko go pozbawiasz s na końcu:) próbuj :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Maj 31, 2014, 21:13
ciskasz ten czerwony, nie? a potem między te kwadratowe nawiasy wklejasz linka, tylko go pozbawiasz s na końcu:) próbuj :)

No to przeca takżem zrobił i dupa blada...

Cytat: masza w Maj 31, 2014, 21:07
Test

[http://www.youtube.com/watch?v=NQOq7g1FQ84]


gratefullde

oki, wejdż na youtube na eric clapton, wcisnij czerwony i wkopiuj :) U mnie jest to tak:

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


masza


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

#16
A tu na dowód tego że i gramofon jako źródło w systemie słuchawkowym może się spodobać mój najmłodszy syn w akcji odsłuchowej

kangie


wojtek41

#18
Czy ktos z kolegow uzywa tego wzmacniacza sluchawkowego - FELIKS AUDIO Espressivo-E...?


spalon

#19
Niestety nie miałem takiej możliwości więc nie pomogę .
A zanosisz się z zamiarem kupna tego wzmacniacza ?
Najlepiej było by samemu posłuchać jeśli jest taka możliwość .






[skróciłem tytuł wątku.  nie mieścił się w jednej linijce]

wojtek41

Chce kupic wzmacniacz sluchawkowy. Niekoniecznie ten powyzej. Zalezy mi jednak na lampowym.
Moze jakies propozycje..?
Pozdrawiam.

frywolny trucht

Ten Sensarius miał dobrą recenzję.

http://wbamp.com/produkty.html

Ale słuchawki powinny mieć dużo omów,  bo ponoć szumi.

spalon

Od lat z powodzeniem używam WBA Gran Twina i nie ma problemu z nim jeśli chodzi o ilość omów w słuchawkach . Sprawdza się dobrze z większością słuchawek jakie na nim testowałem jedyne słuchawki z którymi nie zgrywał się wcale a które miałem to Tonsil SD 524 .
Wzmacniacz od początku pracuje z lampami mocy Telefunken 6080 a jako sterująca mam do wyboru kilak rodzai E88CC .
Nic nie szumi całkowita cisza .

gratefullde

Jak już jesteśmy przy firmie WBA to ja mam HPA Master i jestem zadowolony. Nie często słucham na słuchawkach ale zdarza się i jest to całkiem miłe doświadczenie w tym przypadku. W tej cenie trudno chyba o coś lepszego, opartego na lampach, którymi kształtujemy sobie dowolnie brzmienie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

lok

Możesz jeszcze poszukać lampowego Skorpiona HV-1. Świetnie się zgrywa z HD-600.