Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Dziś komentator Eurosport,  mecz finałowy Murphy vs. Robertson, stwierdził: Murphy odbił się od bandy :)

Pewnie większość chciała by Krallowej plecki umyć.
A co niektórzy sprać Cohena na koncercie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

#27
Jest, w ofercie sklepu winyle, nowa szczotka do rozprowadzania płynu. Gęsta, w podwójnym rzędzie, z szerokim drewnianym uchwytem. Spodobała mi się. I proszę i nie pisać, że droga i że pędzelkiem za 15 zł też można :)
Jak przyjdzie to zrobię test szczotek do naszej myjki :) Będę jak frywolny, wszystko pomierzę i poważę a już na pewno sprawdzę, który włos bardziej się jeży w rowku :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Luty 16, 2015, 11:30
...
Będę jak frywolny, wszystko pomierzę i poważę a już na pewno sprawdzę, który włos bardziej się jeży w rowku :)
Znaczy się - penetruje ... :). Fajna ta szczotka. Chyba sobie sprawię ...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Nowa szczotka jest bardzo dobra. Raz że włosie jest ciut inne a może inaczej się zachowuje przez to, że jest krótsze i w dwóch rządkach, znaczy się gęstsze. Znakomicie rozprowadza płyn i skraca czas samego mycia płyty. Polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Z tego co pamiętam, to któreś szczotki miały krzywo docięte włosie. Czyżby ta?

gratefullde

Cytat: kangie w Luty 24, 2015, 13:19Z tego co pamiętam, to któreś szczotki miały krzywo docięte włosie. Czyżby ta?

Chyba nie, tu jest równiutko ale ciut krótsze od standardowej szczotki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

To było chyba w ON - jak Frywolny opisywał w zeszłym roku na AS.

frywolny trucht

Mam kryzys, nie chce mi się ściągać wyjca do mycia. Hałda ma już ze sto nieumytych płyt. Może i pół roku się zbierała. Iść na kozetkę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ja tam wolę myć czarnuchy ,niż kosić trawę 8) .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa


Cytat: miniabyr w Maj 16, 2015, 17:09
Ja tam wolę myć czarnuchy ,niż kosić trawę 8) .
Ja rozwiązałem problem krótko; ogrodnik.
[emoji41]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 16, 2015, 17:32

Cytat: miniabyr w Maj 16, 2015, 17:09
Ja tam wolę myć czarnuchy ,niż kosić trawę 8) .
Ja rozwiązałem problem krótko; ogrodnik.
[emoji41]
Tak trudno o ogrodnika z okki nokki, tak łatwo o miłośnika vinyli z własną kosiarką :/  Janie, przynieś sekator :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Jakiej mocy jest silnik (odkurzacz) zastosowany w ON?

Wireless

Cytat: miniabyr w Maj 16, 2015, 17:09
Ja tam wolę myć czarnuchy ,niż kosić trawę 8) .

No nie wiem .....?


Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 05, 2015, 19:35
To dość tajna informacja.

Jasna sprawa. Nie bedziemy nagłaśniać.?


Rownież wysłano powietrzem ?
Pozdrawiam, Wireless

paul_67

Nikt nic nie wie? Nie wierzę,że nikt nie rozbierał tego ustrojstwa...

Keef98

Poszukaj w stronach po angielski wklep: motor, power (bo we wzorze, jest P, czyli chyba to), okki nokki czy coś w tym stylu. Producent tego nie ujawni, ludzie też masowo nie rozkręcają myjek do płyt.

elem

Nitty Gritty nie podaje mocy na tabliczce znamionowej. Jest za to napisane - 120V, 6,5-7,5 A w zalezności od modelu. To zapewne wielkości maksymalne. Policzysz, dasz radę ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Dzięki, dałem radę.Policzyłem sobie i jestem nieco mądrzejszy:)

paul_67

Cytat: Keef98 w Lipiec 06, 2015, 20:28
Poszukaj w stronach po angielski wklep: motor, power (bo we wzorze, jest P, czyli chyba to), okki nokki czy coś w tym stylu. Producent tego nie ujawni, ludzie też masowo nie rozkręcają myjek do płyt.
Nie wiem o jakich ludziach mówisz, ale ja wszystko rozkręcam co mi wpadnie w łapy. Mam tak już od dziecka.Nawet ostatnio nic nie psuję:)

Keef98

Też tak robię z wieloma rzeczami, ale... potem śrubek wszędzie szukam ;) Szukałam, teraz jestem bardziej rozgarnięta niż parę lat temu. Mam dużo pojemniczków i zapasowych śrubek.
Ale taka myjka to w sumie mało ciekawa rzecz do rozłożenia.

kangie

Cytat: paul_67 w Lipiec 05, 2015, 18:07
Jakiej mocy jest silnik (odkurzacz) zastosowany w ON?
Moc zawsze mozna latwo obliczyc. W przypadku myjki trzeba dobrac motoreduktor o konkretnej zadanej predkosci obrotowej (n) oraz momencie obrotowym (M), ktory powinien byc z naddatkiem, tzn. ssawka podczas mycia nie moze powodowac zmniejszania obrotow czy wrecz zatrzymywania napedu.
Mam dwa motoreduktory. Parametry maja z zapasem jak na potrzeby myjki.

paul_67

Moc silnika odkurzacza nie zawsze idzie w parze z siłą ssącą.Mam mieć silnik 900W, podobno cichy i dobrze ciągnący i co też jest ważne nie chiński:).Zobaczę jak będzie się sprawował.Wszystko wyjdzie w praniu :)
Gdy trzeba go będzie go trochę ujarzmić to pomyśle o jakieś redukcji.

kangie

Nie doczytalem, ze chodzilo Ci o silnik odkurzacza. Myslalem, ze pytales o silnik - naped talerza.