Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

O proszę tu przykład że jak kupię to przynajmniej wiem co kupuję .http://tapeproject.com/product/bill-evans-waltz-for-debby/     jeden z kilku do których ślinię się za każdym razem kiedy wchodzę na ich stronę. Tak czy siak kiedyś kupię sobie parę takich tytułów ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

Pisałem już o tym wcześniej o płytach AAD i HD_MAsterCD, które można znaleźć np. na ccd.pl

Pachnie mi to wszystko niezłą ściemą dla naiwnych. O jakich oryginalnych taśmach z sesji mówimy skoro te płyty to jakieś składanki utworów z wielu różnych płyt danego artysty, nagranych w różnych latach na różnych sesjach w różnych studiach. Co to w ogóle jest "Absolutely Bass Voice"? Nikt nie słyszał o takiej pozycji w dyskografii Cohena. No i co te chińskie "wytwórnie", o których też nikt wcześniej nie słyszał mają wspólnego z artystami i skąd niby miałyby mieć dostęp do oryginalnych taśm? Pomijam, że część wykorzystanych nagrań powstała już w epoce cyfrowej i sesje, z których pochodzą w ogóle nie były rejestrowane na analogowych taśmach.

Ładnie wydane chińskie piraty dla naiwnych i tyle. Zwłaszcza ta pozycja jest niezła

https://ccd.pl/sampler-hd-mastering-...tereo-p181280/

Ogólnie to w złą stronę to wszystko zmierza. Masowy rynek płyt CD umiera więc zamiast sprzedawać dużo i tanio jak dotychczas coraz częściej będziemy mieć do czynienia z takimi wynalazkami bo żeby opychać płyty CD po parę stówek trzeba albo dać coś ekstra albo mieć jakąś opowieść. Wielkie wytwórnie sprzedają więc luksusowe boxy wypchane po brzegi remasterami, bonusami i memorabiliami a małym z dalekiego wschodu pozostaje złoty podkład, ściemy o oryginalnych taśmach-matkach i komiczne nazwy w stylu Grand Master Magic Stereo Live from the Studio 80th Anniversary Reel-to-Reel Audio Tape Recording Studio Mastering Audio When Acoustic Grand Master Meets High End Audio. Tak... to wszystko znalazło się na jednej okładce. To ja jednak wolę boxa z wielkiej wytwórni jeśli już muszę wydać parę stówek na rzeczy, które i tak od dawna znam.

Drizzt

A co do tej płyty Cohena to nie twierdzę, że musi to grać źle. Różne są sposoby na ubarwienie dźwięku a i różne gusta odbiorców. Sam mam trochę płyt XRCD, K2HD itp. więc wiem jak brzmią tego typu samplery.

Moje wątpliwości dotyczą dostępu do oryginalnego materiału i sposobu wydania a nie tego czy gra to subiektywnie dobrze czy źle. Z pewnością natomiast to co wydawca pisze na stronie ma nikły związek z rzeczywistością.

Taki fakt poddam pod rozwagę :

"Robinson (producentka oryginalnej sesji) also divulged to Reynolds that most of the album was recorded in her three-car garage that was adjoined to her house (which she had converted to a studio) and that she would take the raw audio on a portable hard drive to Leonard's converted studio above his garage. The album was Cohen's first to be recorded completely digitally."

Źródło
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ten_New_Songs

Właśnie słucham przy sobocie starych płyt Cohena i tak mnie tknęło, stąd wpis. Fakt, że do demonstracji sprzętu w większości się dość słabo nadają. Natomiast akurat cyfrowo nagrane Ten New Songs jak najbardziej..

miniabyr

#2553
Dla mnie nie ma to znaczenia czy materiał został zarejestrowany cyfrowo czy analogowo . Ma brzmieć dobrze. Ale jak kupuję coś to świadomie . Jak już pisałem wyżej sam mogę sobie zrobić taki master tape  zrzucając format cyfrowy na analogową taśmę ......zresztą swego czasu dostałem na cd materiał pewnej polskiej wokalistki ,która wydał plytę z Kubańczykami . Płyta miała być wersją jeszcze przed końcowym masteringiem ale była już w formacie cd . Zrzuciłem sobie ten materiał przez lampowe cd AMR 77,1 po xlr  na taśmę . Zrobiłem sobie  he,he Master Tape  ;D   i mastering  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jak ja lubię takie płyty ! Leszek Lorent to  perkusista pełną gębą . Właśnie słucham sobie jego interpretacji współczesnych kompozytorów piszących  muzykę na instrumenty perkusyjne. I mamy tu Xenakis'a ;Przybylskiego ;Zalewskiego i Błażewicza .  Jak ktoś się nie boi to gorąco polecam .Nareszcie jakaś muzyka dla mnie  ;D Tytuł " Tenisteon"  wydawca Requiem Records   A tu Lorent z koncertu
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Pożyczył mi jeden maniak (szczególny maniak ,niezrzeszony z nami ) swoje kable głośnikowe firmy Cardas  . Ponieważ nigdy nie miałem okazji posłuchać produktów tej formy , to niewątpliwie będzie to ciekawe spotkanie.  Gram od 2012 roku na kablach głośnikowych KBL Sound  w sumie jestem zadowolony. Ale kiedy nadarza się okazja i dają ci do łapy takie cuda to czemu nie spróbować ? Dziś wetknę je w odpowiednie dziury ,choć raczej powinienem je przykręcić bo to widły są na końcach tych kabli ............ja pierdziu jak ja nie lubię takiego widłowego rozwiązania  >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Ciekawe jak Ci się to sprawdzi?
Będziesz przerabiał te zaciski by się tam podpiąć?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Już podpiąłem . Udało się bez przemeblowania zwrotnicy. Ale  podchodzę do tego na luzie  . Nie oczekuję cudu bo takiego raczej nie będzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

A jakie to Cardasy? W dawnych czasach kiedy jeszcze interesowały mnie kable, miałem u siebie większość ówczesnej oferty, zarówno IC jak i głośnikowe: Golden Reference, Golden Presence, Neutral Reference, Quadlink z tych, które pamiętam. Nigdy mnie te kable szczególnie nie zachwyciły, zwłaszcza głośnikowe, choć podchodziłem do nich wiele razy, bo ewidentnie wnosiły coś od siebie. Kilka lat jednak grałem na Golden Ref XLR. Sprzedałem je audiofilowi z Holandii razem z MIT-ani Magnum MA i od tej pory skupiłem się na kablach, które pozwalają zapomnieć o swoim istnieniu zgodnie z zasadą, że najlepsze co może zrobić jakikolwiek kabel w systemie audio to nic.

Piterski

drizzt a jakie to są kable?
Ja po ostatnich odsłuchach Furutecha mam jednak trochę odmienne podejście.
Jak się może kiedyś przesiądę na pliki i w pełni cyfrowy sygnał to może wtedy przestanę modelować brzmienie kablami.

Cytat: miniabyr w Grudzień 29, 2017, 09:46
Już podpiąłem . Udało się bez przemeblowania zwrotnicy. Ale  podchodzę do tego na luzie  . Nie oczekuję cudu bo takiego raczej nie będzie .
Szkoda że ta sztuka się nam nie udała z tym setem Furutecha. Ciekawe jak by on u Ciebie wypadł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

Takich kabli jest wiele, zwłaszcza z rynku pro, na pewno nie należą do nich drogie audiofilskie wydumki, zwłaszcza te z puszkami ale nie tylko, które mają zupełnie inne zadanie: wyróżnić się z tłumu pod każdym względem. Kabel, który nie ma cech własnych nie ma też żadnego ,,selling point" więc ciężko go sprzedać za większą sumę a najłatwiej z metra.

Drizzt

Cytat: miniabyr w Grudzień 29, 2017, 10:19
Cardas Quadlink C5

No to miałem je u siebie wielokrotnie, to jest początek oferty Cardasa i jedyny kabel ze starych serii, który pozostał w aktualnym katalogu. Takie cienkie (jak na Cardasa) z niebieską izolacją.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: drizzt w Grudzień 29, 2017, 10:21Takich kabli jest wiele, zwłaszcza z rynku pro
Nie sprecyzowałem, interesowało mnie jakich Ty używasz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Najlepsze głośnikowe jakie miałem,to moje obecne WE.Trzecia konfiguracja na nich hula i nic mnie nie swędzi ;D
W sprawie IC,już tak dobrze nie ma,bo po wpięciu srebrenego AN za 5 koła, nic już takie samo nie było >:(

Drizzt

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2017, 10:29
Cytat: drizzt w Grudzień 29, 2017, 10:21Takich kabli jest wiele, zwłaszcza z rynku pro
Nie sprecyzowałem, interesowało mnie jakich Ty używasz.

Też niebieskich ;) Nie chcę tu zaśmiecać Miniabyrowi bo to jego wątek, pisałem o nich tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2454.0

Poza tym nie ma to wielkiego znaczenia, bo takich kabli jest multum - ani lepszych ani gorszych jeden od drugiego.

Drizzt

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2017, 10:12

Szkoda że ta sztuka się nam nie udała z tym setem Furutecha.

Furutechy też miałem u siebie ale raczej z początku oferty, model u-2T i spodobały mi się, albo inaczej: nie miałem poczucia że coś psują czy wykrzywiają w dźwięku.

miniabyr

 ;) Jakaś epidemia z tymi kablami głośnikowymi . Dostałem od Michała Flagi dwa sety kabli  głośnikowych Neotech  różnica między nimi to że jeden jest z miedzi  UP-OCC a drugi z OFC. Zdam relację ze słuchowiska.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

muda44

Cytat: Michał w Grudzień 29, 2017, 10:35
Najlepsze głośnikowe jakie miałem,to moje obecne WE.Trzecia konfiguracja na nich hula i nic mnie nie swędzi ;D
W sprawie IC,już tak dobrze nie ma,bo po wpięciu srebrenego AN za 5 koła, nic już takie samo nie było >:(

Spróbuj takich
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2102.0
Tanie a to właśnie one u mnie zostały a nie Kimber 1030 czy Harmonix 101GP , oczywiście jak się wpasują w system ;)

miniabyr

Padła mi lampa w zasilaczu 6X5 i prawdopodobnie była to przyczyna moich problemów z paleniem bezpieczników .Bardzo ładnie "błyskała" po włączeniu zasilania  paląc z kazdym razem bezpiecznik. Lampa świetnie "brzmiała" . Teraz jest Hiachi ale to już nie jest to sama  :( Padnięta lampa to niemiecka firma  HF 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Grudzień 31, 2017, 12:20niemiecka firma  HF
Czyli de facto "chuiwico" bo to rebrander i te swoje literki mogli namalować na czymkolwiek.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Paweł,

to jest 6X5, 6X5G, 6X5GT ? Tak z ciekawości pytam :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Tak są ci one . Odpowiadam  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !