Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: miniabyr w Grudzień 31, 2017, 12:44
Cytat: McGyver w Grudzień 31, 2017, 12:40"chuiwico"
Ale fajnie to grało.

Nie neguję. Miałem na myśli raczej to, że jesteś teraz skazany na poszukiwanie po omacku równie dobrze brzmiącego prostownika bo te literki "HF" to żadna wskazówka.

miniabyr

Tomek  z fotek to ta trzecia.  A co do poszukiwań to mam gościa w wawie który tym się zajmuje. Zresztą może znajdę coś równie interesującego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Niech Ci załatwi Zenithy. To najlepsze prostowniki jakie miałem i słyszałem.


miniabyr

Dzięki prezesie  ;) Jutro zadzwonię do gościa i coś może się znajdzie. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No to w tym roku mam dwie nominacje QJP ;D Miles Davis i dwie jego płyty z okresu 1967-68 . Oczywiście wersja SACD ! Nie dość że to piękne akustyczne granie a w składzie sam Olimp muzyczny ,to jeszcze brzmią cuuuuudnie . QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

nefertiti - to rzeczywiście świetna pozycja
ja mam wydanie: CD 1998, Columbia

miniabyr

Obie są bajeczne ! A jak fantastycznie brzmią ...Ha ,ha  słucham sobie ich i pierwsze skojarzenie brzmienia to ECM . Nie śmiejcie się ,ale  to było pierwsze o czym pomyślałem  Jest klarownie ,fantastyczna muzyczna rozdzielczość i kompletnie nie kojarzą się z brzmieniem II połowy lat 60' u.w  ............  Miles częściej gra czystym brzmieniem trąbki ,bez tłumika.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

Świetne płyty, po latach bardzo cenię ten okres w muzyce Milesa. Też mam oba albumy na zwykłych CD Columbii z 1998 r. Brzmią dobrze ale bez szału, za jasno jak na mój gust. Gdzie kupowałeś te SACD?

miniabyr

Oba to MFSL kupione w Polsce w najlepszamuzyka.pl . Kosztowały poniżej 100 zł/egzemplarz ........wszystkie mam od nich 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ja pierdziu jaki marazm w moim audio  ;D Tylko słucham i słucham ! Czy to normalny stan ? A może stan chorobowy .Nie mam co psuć . ;) . Wiecie ,ale to prawda bo skończyła się  audiofilska nervosa i nastał   audio peace...................................no jednak nie ,bo w przyszłym tygodniu ,będę wtykać w mój Audio Note M3 nową lampę prostowniczą .....Coś napiszę ,więc jakiś  C.D.N  nastąpi !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


MAC

Błeeee.... marazm jest nudny a słuchanie muzyki przereklamowane  ;D
Żonglerka i ganianie królików - to jest fun  ;D ;D

miniabyr

Cytat: McGyver w Styczeń 07, 2018, 19:16No to kupuj płyty.
Od tego to jestem uzależniony i nie zamierzam się leczyć ! Maciek Ty to w żonglerce jesteś profesorem ! Szkoła w Julinku była by dumna z takiego wykładowcy ...............a słuchanie muzyki jest przereklamowane ,bo to nudne jest i już  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Słucham sobie takiego projektu  John'a Pottera (tenor) który wziął na warsztat muzykę z okresu późnego renesansu  i odkrywa ją na nowo z punktu widzenia współczesnego wykonawcy . Płyta jest improwizowana ,ale została zagrana na akustycznych instrumentach  z epoki  Jako że jest to płyta improwizowana  jest specyficzna a jak wiecie ja za "dziwnymi " pomysłami przepadam. Bardzo mi to odpowiada .  Płyta ciekawa ,ale nie dla wszystkich . Zmusza do posadzenia wygodnie dupy i posłuchanie. Wydał to ECM .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

traumeel

Cytat: miniabyr w Styczeń 12, 2018, 20:42Wydał to ECM
Nie musiałeś tego dodawać. ;)
Projekt okładki bardzo charakterystyczny dla tej wytwórni.

miniabyr

Cytat: traumeel w Styczeń 12, 2018, 20:57
Cytat: miniabyr w Styczeń 12, 2018, 20:42Wydał to ECM
Nie musiałeś tego dodawać. ;)
Projekt okładki bardzo charakterystyczny dla tej wytwórni.
Ha ! Nigdy nie zwróciłem na to uwagi ,ale faktycznie  mają swój "krój "  okładek  . I ta czcionka prawie identyczna we wszystkich projektach. Żyję z ECM 'em już tyle lat i tak nawykłem do wszystkiego co wyprodukują , że przestałem  zwracać uwagę na niektóre sprawy. No cóż mają swój styl
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Moja pani matka  odwiedziła mnie i powiedziała że muszę posprzątać ten audio burdel ............musiałem przegiąć, bo zazwyczaj była taktowna  . Muszę przyznać jej rację . Sam się przeraziłem jak to dziś zobaczyłem . Jest duuuużo do roboty aby to wszystko ogarnąć. :( ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Zdjęcia, zdjęcia prosimy  ;D

Paweł, jak ja bym bata nad głową nie miał to... Twój nieład twórczy nosiłby miano muzeum narodowego w porównaniu co ja bym odwalił gdyby mi nikt nie truł  ;D

miniabyr

#2594
No Maciek ja jestem wyzwolony ale ekshibicjonistą to nie jestem .  ;D ........kable ,cewki ,płyty ,koperty śrubokręty ,lutownie ,taśmy ,wszędzie audio plankton . Jest niefajnie ,ale program naprawczy wdrażam od rana .Będzie lepiej. Muszę  dokupić szafkę w ikea na płyty . A to pozwoli mi na zrobienie porządku z panelami basowymi  i umieszczeniu ich na docelowym miejscu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Styczeń 07, 2018, 19:20
Maciek Ty to w żonglerce jesteś profesorem ! Szkoła w Julinku była by dumna z takiego wykładowcy
Ta szkoła niestety już nie istnieje


malg

#2596
Cytat: traumeel w Styczeń 12, 2018, 20:57
Cytat: miniabyr w Styczeń 12, 2018, 20:42Wydał to ECM
Nie musiałeś tego dodawać. ;)
Projekt okładki bardzo charakterystyczny dla tej wytwórni.
Ale stosują też drugi inny styl (np :obara, wasilewski, potter, stańko)
nie wiem czy na przemian , i czy w ogóle te style graficzne coś oznaczają

miniabyr

Jak pisałem wyżej kompletnie  nie zwracam na to uwagi ,bo jestem do produkcji ECM przyzwyczajony .Chociaż jak sobie teraz uświadomię ,to widząc szatę graficzną i  czcionkę na półce sklepowej łatwiej jest mi te płyty rozróżnić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: malg w Styczeń 15, 2018, 21:01Ta szkoła niestety już nie istnieje
Jak nie istnieje ? Jak się nas czyta i sledzi nasze poczynania to wypisz wymaluj Julinek !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

ano jak się czyta - to tak