Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Spójrzcie na nick tego gościa, który to sprzedaje  ;) 
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

miniabyr

#4051
Łał trochę mój wątek odpuściłem a tu tyle kablarstwa wylazło . No audiofil to niestały w uczuciach jest jak  nie wiem co !  Poczekam ,poczekam jak zaczniecie od nowa gromadzić biżuterię bo to tylko kwestia czasu . Ok każdemu wedle potrzeb . Ja nie mam takich dylematów  i raczej stały jestem w uczuciach  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Jestem zwolennikiem (jak już bawić się w kable) aby cały set był zbudowany z jednego producenta.
Inaczej można zwariować i ciągle będzie swędziała wymiana któregoś.

Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 15, 2018, 09:56Jestem zwolennikiem (jak już bawić się w kable) aby cały set był zbudowany z jednego producenta.
Na razie się ta idea u mnie sprawdza, a to niestety może znaczyć, że będę musiał zainwestować w jeszcze dwa IC Reference III  :'( .
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jak na razie u mnie takie podejście sprawdza się właśnie na sieciówkach . Jak na razie Yarbo załatwię sprawę . Nie sądzę abym chciał je wymieniać na inne ,bo to finansowy kłopot  a jam mam już dość  kłopotów więc temat zamknięty .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Przynajmniej ja mam pozamiatane jeśli chodzi o kable zasilające . To już historia . Wczoraj dogadywałem się co do phono Audio Note Kit . Jej jaki ten pre jest wielki :o :o :o   i ciężki  . Będę miał go w przyszłym tygodniu i niestety na chwilkę  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


LampowY


McGyver

W M10 są dławiki i trafa sygnałowe. To nie jest coś, co ot tak kupisz sobie w sklepie elektronicznym. Albo będzie drogo (Lundahl, Sowter, Jensen itp.) albo rezultat końcowy będzie totalnie nie do przewidzenia.

gratefullde

Ja bym optował za jakąś końcówką mocy raczy... Chyba że mi moją Adam zlampizuje  >:D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: LampowY w Grudzień 16, 2018, 12:20
https://www.scheme.ro/amplificatoare-audio

Może żeby się nie rozdrabniać M10 zrobimy?  :o
Tak spojrzałem na schemat końcówki mocy Neiro której reinkarnacje dla biednych posiadam czyli Empress   . To ta sama topologia co w Neiro ale tańsze elementy . I na  schemacie z tej strony  jest lampa 5687  która w  urządzeniu Neiro ani w Empress nie występuje . Raczej byłbym ostrożny jeśli chodzi o wiarygodność tych schematów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Pewnie było kilka inkarnacji. Tak samo M7 występował w wielu wersjach na różnych lampach.

miniabyr

Cytat: McGyver w Grudzień 16, 2018, 13:44
Pewnie było kilka inkarnacji. Tak samo M7 występował w wielu wersjach na różnych lampach.
Masz racje  pewnie mogło tak być . Niestety brak jest w sieci najnowszych schematów z AN . Zresztą trudno się dziwić ,że  nie dają ,choć każdy może sobie taki schemat sam  rozrysować  jeśli potrafi . ...............a  z innej parafii ,to dzięki Lechowi na BN i w przerwie między  świetami  będę mógł posłuchać bardzo zacnego Phono  na krzemie .........oby się udało . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś będę mógł posłuchać phono na krzemie . Wysoka półka bo mowa o Brinkmann Edison . Bardzo jestem ciekawy co to będzie za dźwięk . Nigdy nie gościłem w swoim systemie tak drogiego phono na tranzystorze ......................Choć jak mawiał  klasyk audio Stary Audiofil " Gdzie czerwona Wima (kondensator)  tam dźwięku ni ma " może niepokoić ,to ja nie jestem strachliwy i chętnie będę mieć własne zdanie . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: miniabyr w Grudzień 21, 2018, 13:15" Gdzie czerwona Wima (kondensator)  tam dźwięku ni ma "
Fetyszyści od butikowych części mocno przesadzają, gra przede wszystkim aplikacja. Jeżeli sam układ jest dobry, to zagra dobrze nawet na elementach klasy przemysłowej. Tutaj da się osiągnąć dalszą poprawę wymianą podzespołów na lepsze.
Jeżeli natomiast układ jest kiepski i gra słabo, to pakowanie w niego butikowych elementów za furę siana jest marnotrawieniem funduszy. Co najwyżej można sprawić, że taki układ będzie grał "mniej słabo" niż przedtem.

miniabyr

Ja mam w swoim Moon dużo  czerwonych Wim  i jak mawiał inny klasyk "Nie lękajcie się " i to czynię . Adam jak wiesz wszystko potrafi zagrać lub nie . Ja wykazuje luzzzzzz totalny . Mnie cieszy sam fakt ,że będę mógł sobie posłuchać tego urządzenia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Oczywiście nie do Ciebie piłem z tym fetyszyzmem, to była uwaga natury ogólnej bo nie da się ukryć że takie zjawisko istnieje.

miniabyr

#4069
Ale ze mnie dupa ,gapcio ,pierdoła . Brinkmann to LAMPA !!!!! Właśnie zawitala u mnie ,ale czekam jeszcze na zasilacz bo zapomnieli o nim . A lampy schowane są tak ,że dopiero jak wypakowałem gada z folii to je zauważyłem . Siedzą ukryte w radiatorze . Cóż za niespodzianka !  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4070
Gram  8) ..........ale oczywiście nie obeszło się bez przeszkód . Najsamwprzód nie było zasilacza  ale się już znalazł -) Ale największa konsternacja to brak wyjścia RCA . Do dyspozycji jest tylko zbalansowane wyjście i aby sobie posłuchać pre to trzeba zastosować przejściówkę Na szczęście miałem Cardasa XLR/RCA .  To phono może obsłużyć trzy ramiona z kompletnymi nastawami do każdej wkładki . To wielki plus jeśli ktoś zdecyduje się na Brinkmann'a . Mało intuicyjne jest ustawienie obciążenia dla wkładek bo odpowiedni hebelek nie jest opisany . Za to ilość ustawień obciążenia raczej zadowoli malkontentów  . Wzmocnienie ustawiamy potencjometrem z frontu urządzenia co jest bardzo wygodną funkcją . Jest gała a na wyświetlaczu pokazuje się wybrana wartość -wygodne i praktyczne . Mamy też mute, power , opcje mono i tajemnicze przelączenie na dodatkowe trafo dopasowujące dla wkładek mc(obniża impedancje wejściową pre) . Można grać bez tego trfa  a wybór należy do nas . Ale róznica w brzmieniu jest spora ,tylko nie wiadomo które brzmienie jest lepsze . Co do brzmienia to jeszcze za wcześnie abym mógł mieć swoje zdanie ,ale róznica między Modwright Ph150 a Brinkmann Edison jest olbrzymia . I raczej chodzi tu o charakter brzmienia niż o jakość .CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


cdt

Na tretytki  ;D jak w mojej zwrotnicy  :P

dino

No zeznaj jak się pre odezwał  >:D

miniabyr

#4074
Cytat: dino w Grudzień 21, 2018, 19:37
No zeznaj jak się pre odezwał  >:D
Na razie jest łagodny jak baranek . ...................taki qfa lampowy  ;D   Bardzo żałuję ,że kiedy wpadliście do mnie ,to nie było warunków na spokojny odsłuch tego Modwrighta . Panował zbyt wielki harmider powystawowy ,zero skupienia . Ja w dalszym ciągu bardzo sobie cenię to ,co Modwright produkował .  A Brinkmann pewnie by wam się bardziej podobał ze względu na jego natychmiastowe przystępne brzmienie . Zobaczymy co ja w nim usłyszę !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !