Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jeśli doliczysz koszt nowej wkładki 2M Red, która jest w 1,3 RPM Genie - 400zł to ów JVC wyniesie cię minimum  1300zł. Jeśli temu JVC nic nie jest, kupisz mu AT 95E- masz gramofon za tysiaka. Wygląda solidnie, więc dlaczego nie?

paul_67

Też prawda, ale zawsze jakieś ryzyko istnieje, ale z drugiej strony kto nie ryzykuje...

frywolny trucht

Tak sobie przejrzałem obecne oferty na Allegro i praktycznie ten sam gramofon w sensie zaawansowania konstrukcyjnego, czyli z pływającym zawieszeniem, ale bez regulacji płynnej obrotów, lampy strobo, ramieniem pozwalającym jedynie na podstawowe regulacje- czyli Pioneer PL 12:

http://allegro.pl/super-klasyk-pioneer-pl-12-gwarancja-i-rachunek-i4301270927.html kosztuje wyraźnie mniej- 580zł i to u handlarza

i znowu podobna konstrukcja:
http://allegro.pl/cec-bd-2000-dla-wymagajacych-gwarancja-rachunek-i4301270984.html 490 zł, więc ten JVC wydaje sę być nieco przesolony, ale z drugiej strony jest nasz PRL-owski hi-end Adam jest za :

http://allegro.pl/gramofon-unitra-adam-gs-424-idealny-wato-gdansk-i4293327225.html

a drugiego widziałem bodaj za 800...

to ja już nic nie wiem :)


Wireless

#28
Chryste! Universum za 1kpln! To już rozumiem tego technicsa "12" za 12kpln....
Świat na głowie staje... A my stajemy się coraz bogatsi z minuty na minutę ... :) .
Inwestycja lepsza, niż w ziemię rolną. Z tego technicsa przez 6 lat - jakieś 600% zysku... :)
Pozdrawiam, Wireless


kangie

Ja swojego Daniela za 2000zl bym nie sprzedal. Sprzet mojego ojca. Stan igla, sentymenty. I nie interesuje mnie czy ktos chcialby kupic czy nie.

paul_67

Za swojego dałem 300 zł.Stan idealny, ale i tak wymagał sporo roboty bo to już 34-latek.Kondensatory,podświetlenie klawiszy,paski, smarowanie, regulacje.Jednak cieszy bo był moim marzeniem gdy miałem naście lat

BMAN76

Radźcie chłopy radźcie :)  W sumie ten cec wydaje się ok :) Choć dzisiejsza wiad. , za ile można nabyć Ad FOntes nowy bez wkładki , ostro mnie podkręciła :) Żona nie dostanie na paznokcie , miesiąc bez mycia ( woda, ogrzewanie, mydło szampony, pasty do zębów ;)  ) , miesiąc na chlebie i wodzie :)  I jakoś to będzie :) No ale zawsze lepiej coś kupić fajnego do 1,5 k i resztę wydać na winyle :)
WIęc Jeżeli można prosić o kilka sensownych propo. z motywatorem w tekście to chętnie skorzystam, bo z analogu zielony jestem jak trawa w maju:)

Wireless

Cytat: paul_67 w Czerwiec 08, 2014, 12:52
Za swojego dałem 300 zł.Stan idealny, ale i tak wymagał sporo roboty bo to już 34-latek.Kondensatory,podświetlenie klawiszy,paski, smarowanie, regulacje.Jednak cieszy bo był moim marzeniem gdy miałem naście lat
Paul - jedna sprawa to sentymenty, a druga to rzeczywista wartość. To są zupełnie dwie różne rzeczy, i ja rozumiem Twój punkt widzenia, jak najbardziej.
BMAN - IMHO, to bierz tego nowego AF, i tyle.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

C.E.C. z aukcji ma nieautentyczną matę,  headsheel (uhwyt wkładki), oraz kabel zasilający i RCA ( ale to akurat dobrze, oryginalne byłyby już spróchniałe).

Tak wyglądają autentyczne:


Brakuje przejściówki na single, ale to pikuś.

No i teraz kwestia tego czy jesteś majsterklepka, nie masz dwóch lewych rąk, aby we własnym zakresie wymienić mu resztę przewodów, bo może poprzedni właściciel tego nie zrobił, a są spróchniałe obecnie?
Co by nie mówić, to model z 74 roku, ma prawo :)

BMAN76

: Dwie lewe ręce " to chyba o mnie nie można powiedzieć.:) Zbudowałem tymi ręcami jacht kabinowy 8,5 m , i takie tam inne , robię meble i takie tam inne , to chyba prosta wymiana kabli mnie nie pokona :) NO Ale wyglądu AF to nic nie pokona :) i TU jest ból :)

paul_67


BMAN76

Znaczy AF Spać mi nie daje i krzyczy kup mnie :)

kangie

Nie napalaj się na gramofon. Kup na spokojnie. Wiem, że to nie łatwe. Choć z drugiej strony kupuj to co się Tobie spodoba. To u Ciebie będzie grało, a nie forumowych kolegów :)

BMAN76

#39
Na szczęście okres napalenia nieco mi przeszedł. Obecnie irytuję się jak można wystawić gramofon za 2k, ten sam,  który jeszcze trzy lata temu można było  kupić za 1k:) I bądź tu człowieku mądry. Dodatkowo  hasło typu  "Legenda Powraca Daniel G-1100 fs Unitra " . Adam Słodowy miałby co robić :)  Oczywiście nadal nie wiem co wybrać :) AF kusi,  jest jednak bez wkładki,  co daje dodatkowy koszt i to niemały. Słyszałem PJ Carbona i dla mnie z 2mred gra ok, czysto i sterylnie . Jestem jednak nieco " zarażony"  informacjami z różnych żródeł i nie jest to już taki ideał do którego dążę:)  Tak se przeglądam i postanowiłem pominąć PJ-e,Thorensyu Duale . Wyszło to http://allegro.pl/micro-seiki-aq-37-belt-drive-i4294568785.html  ,  http://allegro.pl/gramofon-micro-seiki-bl-10x-i4315882085.html   ( cenę myślę, że dało by się urwać), http://allegro.pl/rega-planet-i4294569412.html ( z sentymentu do Star Trek :)
jest jeszcze    to  http://allegro.pl/top-model-optonica-rp-2626-technics-thorens-denon-i4284912743.html  i to http://allegro.pl/denon-sl-7d-perfekcyjny-stan-rybnik-i4303390396.html  .

Oczywiście w żadnym z tych przypadków  nie przyjmuję braku możliwości negocjacji ceny.
CO myślicie ?

frywolny trucht

Do  Fonciaka możesz sobie wziąć AT95 za stówkę i ci zagra lepiej niż  maszyny o których myślisz z lepszymi wkładkami.
Przez rok  uzbierasz do lepszej wkładki.

BMAN76

#41
Rozsądna odpowiedź :) Jako kompletny laik zapytam dlaczego ( przyda się to potomnym zielonym w temacie ). W końcu najważniejsza rzecz ( tak słyszałem ) to obroty,  no i gra w sumie wkładka. :) Wiec ?......
Dodam , że moja konfiguracja sprzętu to będzie Cyrus 3 - status jest :), B&w cdm 7se _ status jest , Kable QED SILVER ANNIVERSARY XT status są .

frywolny trucht

Moje stwierdzenie może brzmi nieco ryzykownie, szczególnie w aspekcie podanego Micro Seiki, którego nie znam, a ma niezłe parametry techniczne, ale on akurat jest i tak bez wkładki.

Opowiem ci krótką historyjkę.
Przed Fontkiem miałem taki wesoły gramofon Denon DP 300F. Grała sobie na nim wkładka zwyczajowo wkładeczka 2M Red, aż pewnego pięknego dnia kurier przyniósł Goldringa 2500. Powiesiłem ładnie na ramieniu Denona i.
Zagrało lepiej :) Tylko, że zagrało trochę lepiej. Nawet nie dwa razy lepiej. Trochę jaśniej, trochę detalicznie.
Wkładka jakby 6x droższa wtedy. Kolejna przesiadka. Goldi ląduje szybciutko na Ad Fontes, podłączamy i gramy.
Całkowite sponiewieranie mnie. Leżę i nie wierzę :) Zupełnie, ale to naprawdę zupełnie inny świat. Tyle wniósł napęd. Masa, walka z rezonansami zawarta w konstrukcji i ramię 14 cali :) 
W długości siła!

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że ów Denon gra gorzej niż taki 1,3 RPM Genie, ale podałem, by pokazać, że napęd jest jednak dość istotnym elementem i nie należy go zaniedbywać.



il cattivo

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 10, 2014, 13:31Do  Fonciaka możesz sobie wziąć AT95 za stówkę i ci zagra lepiej niż  maszyny o których myślisz z lepszymi wkładkami.

Czy przypadkiem ta wkładka nie ma za twardej igły do ramienia Fonciaka? Standardowe ramie jest skonstruowane pod wkładki o podatności co najmniej 20.
Audio-Technica jakoś inaczej podaje wartość podatności, ale jak szukałem wkładki do mojego starego Technicsa i porównywałem parametry AT95 z Ortofonem 2M Red (o podatności 20 właśnie), to wyglądała na dość twardą francę.

BMAN76

A ponoć długość niema znaczenia :)


[/quote]
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 10, 2014, 13:53W długości siła!

frywolny trucht

Cytat: il cattivo w Czerwiec 10, 2014, 13:54
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 10, 2014, 13:31Do  Fonciaka możesz sobie wziąć AT95 za stówkę i ci zagra lepiej niż  maszyny o których myślisz z lepszymi wkładkami.

Czy przypadkiem ta wkładka nie ma za twardej igły do ramienia Fonciaka? Standardowe ramie jest skonstruowane pod wkładki o podatności co najmniej 20.
Audio-Technica jakoś inaczej podaje wartość podatności, ale jak szukałem wkładki do mojego starego Technicsa i porównywałem parametry AT95 z Ortofonem 2M Red (o podatności 20 właśnie), to wyglądała na dość twardą francę.


Ramię Fonciaka powstaje w jakimś tam zakresie mas. Zdaje się, że najlżejsze węglowe ma masę efektywną 12g.
U mądrych kolegów z vinylengine, którzy również się zagubili w japońskiej metodyce wyliczania rezonansu wyszło, że dla takiej masy ef. ramienia trzeba ustawić nacisk na 2,4G i gra ( dopuszczalny nacisk 2,5g) Nie pamiętam ile waży najlżejsza wersja aluminiowa...

BMAN76

Wy tu o wkładce :) a toto musi na czymś wisieć :) więc wróćmy do tematu.

BMAN76

NO więc?
Załóżmy ,że póki co nie mogę sobie pozwolić na Tego AF.  Jakaż opcja inna ?

frywolny trucht

#48
a) Ten, który masz blisko by podjechać i zweryfikowac stan.
b) C.E.C bo jeśli jest w dobrym stanie, jako jedyny, ma chyba cenę nie wziętą z sufitu.
c) Nie widzę najmniejszego sensu zbliżać się kwotą zakupu- szczególne, że lekko podpompowaną za te używki- do nowego Ad Fontes.

BMAN76

Wychodzi na to , że nic poza AF nie będzie grało. Wszystkich aktywnych proszę jeszcze o zerknięcie na moją konfigurację sprzętu, czy AF nie będzie ograniczony takim towarzystwem ?  Gdyby ew. była jeszcze jakaś  gwiazdka do kupienia proszę o info .