"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Two-FacedGirl

Cytat: paul_67 w Grudzień 13, 2015, 08:54
Jeśli jestem tym co jem to muszę być pomidorem lub inną papryką bo na pewno nie świnią :)
Czyżby kolega wegetarianin?
Ja na pewno była bym czymś zielony, uwielbiam wszystko co zielone: awokado, ogórki, brokuły, jarmuż, szpinak. Jestem szpinakiem :)
Pozdrawiam

GregWatson

Skrobnijcie co tam szykujecie na jutro oprócz śledzia, barszczu i bigosu? Może jakieś fotki ?

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Bez bigosu, ale z grzybową :)
Karp na 2, 3 sposoby, uszka do barszczu i ciasta z makiem [emoji14]
Jęzor mam już do ziemi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Rybka po grecku , sałatka jarzynowa , pierożki , kapusta z grzybami musi być , karp smażony , jaja w różnych postaciach ;) ,Żona lubi kluski z makiem ja nie przepadam ale będą . U nas to w sumie jest zawsze partyzantka , co roku ma być mało a wychodzi dużo i się ruszać nie mogę  ;)

vasa

Cytat: kawosz w Grudzień 24, 2015, 00:49co roku ma być mało a wychodzi dużo i się ruszać nie mogę 
Czyli - tradycji staje się zadość :)
Sałatka jarzynowa mnie zastanowiła. Czy to wynik swobodnej wariacji na temat, czy jednak danie tradycyjne?
Dzięki, że mi przypomniałeś o rybie po grecku. Jakoś cisza na ten temat ??? czyżby próba "zapomnienia" ? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

U mnie będzie tego (jedzenia) za dużo, ale jakoś mnie to mnie boli. Będę się od wszystkiego jak piłeczka odbijać ;)
I jeszcze rodziece nakupili trochę fajnego wina :)

GregWatson

U mnie serwowany jest coś w rodzaju takiego gęstego kompotu z suszonych śliwek, gruszek i jabłek z zagęszczeniem mąki - od małego to lubiłem :), kapusta z grochem i kapusta z grzybami, karp to wiadomo ale jeszcze robimy karpia w zalewie octowej - rewelacja (obsmażamy i do zalewy tak jak grzybki).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Cytat: GregWatson w Grudzień 24, 2015, 08:25U mnie serwowany jest coś w rodzaju takiego gęstego kompotu z suszonych śliwek, gruszek i jabłek z zagęszczeniem mąki - od małego to lubiłem
Też to mam i lubię, u nas mówi się na to kompot ze ścierki :)

rudy-102

Cytat: GregWatson w Grudzień 24, 2015, 08:25U mnie serwowany jest coś w rodzaju takiego gęstego kompotu z suszonych śliwek, gruszek i jabłek z zagęszczeniem mąki - od małego to lubiłem :)
Mmmm. Przefermentowane i przedestylowane rzeczywiście pycha ;).

frywolny trucht

Barszcz czerwony, sałatka jajko z makrelą, śledzie w oleju w formie rolmopsów, pierogi z kapustą i grzybami, no i moja ulubiona szuba. Tak było wczoraj w pierwszym rozdaniu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

lok

 Frywolny a co to szuba ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Two-FacedGirl

Szuba to popularna na Podlasiu sałatka śledziowa z gotowanymi  buraczkami, marchewką, cebulą, ogórkiem kiszonym i oczywiście śledziem.  Wszystko ułożone warstwami i przesmarowane  majonezem. Na wierzch ściera się  ugotowane na twardo jajko. Pycha☺

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

kawosz

U mnie coś podobnego nazywa się śledź pod pierzynką  :) dobre
W tym roku nie miałem w domu ale jadłem ze znajomymi na koleżeńskiej wigilii
Zdjęcie z sieci 

frywolny trucht

,,Gdy po raz pierwszy upiekłam czerwone buraczki zakochałam się w nich bez reszty. W mojej lodówce zawsze jest kilka upieczonych sztuk, które wykorzystuję na różne sposoby. Tym razem znalazły zastosowanie w popularnej sałatce śledziowej znanej pod nazwą szuba. Jest to sałatka wielowarstwowa przyrządzana na wiele sposobów. Zawsze jednak są w niej śledź, cebula, gotowane ziemniaki, buraczki,  jajka i majonez, a także w zależności od upodobań niektórzy dodają gotowaną marchewkę lub kiszone ogórki. Ja zostałam przy wersji podstawowej. Nie ścieram też warzyw na tarce ale kroję je  w drobną kostkę. Taka wersja bardziej nam odpowiada.
Pomysł na tę sałatkę powstał podobno w czasach rewolucji październikowej i zrodził się w głowie rosyjskiego kupca Anastasa Bogomiłowa, właściciela sieci karczm w Moskwie. Zapragnął  on stworzyć dla swoich lokali  danie będące symbolem jedności Rosjan. I tak to jego kucharz Aristarch Prokopcew skomponował sałatkę, w której każda warstwa społeczna znalazła coś dla siebie. Proletariusze ulubionego śledzia, chłopstwo ziemniaki i cebulę, zwolennicy czerwonej rewolucji czerwone buraczki a burżuazja majonez. Sałatkę nazwano ,,«Ш.У.Б.А.» i był to skrót od «Шовинизму и Упадку – Бойкот и Анафема», co w tłumaczeniu na polski oznacza "Szowinizmowi i Upadkowi – Bojkot i Anatema". Sałatka klientom karczmy przypadła do gustu, szczególnie jako zakąska do wódki. Dawni mieszkańcy Kresów Wschodnich rozpropagowali ją w naszym kraju i dziś dość często gości w wielu domach na stołach wigilijnych."

http://aronia-wiemcojem.blogspot.com/2014/01/szuba-rosyjska-saatka-sledziowa.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Szuba sprzed roku. Moja córcia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

lok

No dobra dzieki za info. Teraz już wiem. W tym roku u mojej ciotki była właśnie taka sałatka. Jak nazywali nie wiem. Trochę żałuje ze nie spróbowałem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gratefullde

W związku [wulgaryzm] z tym, że jestem od dwóch tygodni na diecie i [wulgaryzm] mnie to wkurwia to postanowiłem coś tu napisać. Bo nie może być [wulgaryzm] tak, że w przemilczeniu moje wysiłki [wulgaryzm] przejdą. Dziś na kolację mam [wulgaryzm] lajtowo, a kiedy nie mam [wulgaryzm], sardynki z lidla. ja [wulgaryzm] [wulgaryzm], to skandal by z lidla sardynki jeść. Przecież [wulgaryzm] z biedronki były by lepsze i na pewno wyszczupliły by [wulgaryzm] szybciej. I ten pikczer, ja [wulgaryzm]....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

To jest jakiś szyfr chyba. Na jakiś konkurs by się nadał.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC



frywolny trucht

#298
Mam fazę na bycie rabarbarem. Ale poniższy przepis na kompot daje wytwór zbyt subtelny do tego , który pamiętam.
Nie ma to tamto, dziś kupię jabajbaj i po chamsku zgotuję bez żadnych audiofilskich dodatków pełe mełe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Mamusi zrobiłam obiad na Dzień Mamy.
Kurczak w panierce z parmezanu zapiekany z czerwoną cebulą, pomidorami i serem. Do tego ryż po meksykańsku oraz tagliatelle z cukinii. Całkiem smaczne. [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk