ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

jt211

Cytat: masza w Styczeń 23, 2016, 13:08
Tak.
Tyle, że nie jest to już ten sam TungSol co z lat 40-50 USA :)
Rosjanie kupili licencję pod koniec 50tych czy na początku 60tych.
New Sensor bo tak się ta firma amerykańska nazywa jest właścicielem Svetlany a właściwie fabryki lamp w Sankt Petersburgu. Kupili też brandy Tung-Sol GEC i Mullard kilka lat temu a nie w latach o których piszesz.
Nie żadne licencje na lampy tylko nazwy firmowe.

MAC

Wszystko się zgadza. Lata mogłem pomylić (i pomyliłem) a pod nazwa licencja miałem na myśli brandt.

MAC

#77
W końcu udało się zdobyć takie cuda, Amperex BB ECC83 Foil D-Getter z 56 roku.
Teraz tworzą spójną parę z ECC88 D-Getter w M2 RIAA.
No i fajnie  :D

PS. zdjęcie z int, moje mają bardziej wytarte napisy.


MAC

Miałem wsadzone ecc83 Marconi.
Bardzo dobre lampy, zwłaszcza góra, mają bardzo miodna górę.
Amperex DG jednak wpompował cysternę powietrza między kolumny.
Czekamy jeszcze te 20-30 godzin i zobaczymy co się jeszcze zmieni.

rudy-102

Cytat: masza w Maj 15, 2016, 14:12PS. zdjęcie z int, moje mają bardziej wytarte napisy.
Ale ze zdjęcia wychodzi, że są to ecc82.

rudy-102


MAC

Cytat: rudy-102 w Maj 15, 2016, 16:25Ale ze zdjęcia wychodzi, że są to ecc82.

Słusznie, pomyliłem fotki.
Już poprawiłem.

MAC

Cytat: rudy-102 w Maj 15, 2016, 16:26Masza, a te znasz?

Znamy sie tylko z widzenia :) ale nie miałem przyjemności słuchania.

Jakub


rudy-102

No właśnie nie wiem. Znalazłem takie, cena mi się podoba. Rocznik 1981.

Jakub

Mam takie, rocznik 1970.

Mam też RFT, jedne z 68 z okrągłym getterem pod kątem, i z 63 z foliowym getterem. Te starsze dużo fajniejsze.
Te Tungsramy jak dla mnie są gdzieś pomiędzy. Niby bardziej przestrzenne granie niż RFT '68, ale czegoś im brakuje.

MAC

Specjalnych cudów po węgierskich lampach bym nie oczekiwał  :-\
Tesla z tańszych jest chyba bezpieczniejszym zakupem.

Hubertrs

w obcowaniu z lampami nie ma drogi na skroty, ale przynajmnie mozna zaoszczedzic i darowac sobie testowanie lamp z nowej produkcji, to nic nie wnosi, na koncu i tak dochodzi sie do wniosku iz tylko NOS

rudy-102

Niby tak, ale nie zawsze tak musi być. Kilka razy wtopiłem na tzw. NOSach, a raz dobrze mi dopasowały właśnie lampy współczesne za co zostałem obśmiany.

Jakub

Ja w tej chwili jadę na lampach JJ i bólu dupy nie ma. 4x ecc83mg w preampie, 2x ecc803s w odwracaczu fazy, i 4x EL84 lampy mocy.

Hubertrs

Ja nie mam takiego doswiadczenia z innymi aplikacjami ale w mom przerobilem juz spora porcje lampek. Powiedzial bym iz znam swoj wzmacniacz na wskros i jedno moge powiedziec, lubi NOSy i to bardzo, z silnym naciskiem na czarnoanodowa ameryke.

rudy-102


Hubertrs

W tej chwili to moja wersja yanka mc-13s, mocno grzebAny

Jakub

Jadą do mnie cztery JAN GE 5751  ;D

wojtek41


robiz

Pany, a jakie są efekty , gdy lampa dokonuje żywota ?
Nie mam takich objawów jeszcze, ale zastanawiam się czego oczekiwać , gdy lampy  będą " odchodzić w niebyt " .
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

miniabyr

U mnie jedna z pary  Psvane po 2 latach zaczęła buczeć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

robiz

Ale to sama lampa buczała, czy " buczenie zaczęła tworzyć w " sobie " i generować takowy dźwięk w głośnikach ?
Mam nadzieję , że "rozkminiasz" o co pytam  :)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

miniabyr

Generowała buczenie w głosniku.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

robiz

Czyli, to nie jest tak , że degradacji ulega sam dźwięk, mniej lub bardziej stopniowo. Tylko trzeba oczekiwać takich dość spektakularnych efektów.
A może tak byc , że jeden kanał przestanie grać w ogóle , czy zawsze cos tam będzie buczeć czy trzeszczeć ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure