ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Odebrałem dzisiaj paczuszkę z UK z parką ECC83 Philips Miniwatt w miejsce styranych Sovteków do AN M2

Znowu miałem farta. Trafiłem na nówki sztuki o niespotykanych parametrach. 1,5/1,5mA i 1,5/1,45mA  :o
1,2mA to 100%

Od razu po zmierzeniu zasadziłem do AN i słucham czarnych. Kuśwa, nie ma dla mnie lepszych lampek niż z Heerlen. Takiej przestrzeni nic nie generuje.


Jamówię


MAC

A ja nie wiem czy w ogóle oni duże lampy robili?

Jamówię

Cytat: masza w Luty 20, 2017, 18:51
A ja nie wiem czy w ogóle oni duże lampy robili?




Ja tam coś słyszałem,ale może źle?

miniabyr

Czyki
Cytat: masza w Luty 20, 2017, 18:42
Odebrałem dzisiaj paczuszkę z UK z parką ECC83 Philips Miniwatt w miejsce styranych Sovteków do AN M2

Znowu miałem farta. Trafiłem na nówki sztuki o niespotykanych parametrach. 1,5/1,5mA i 1,5/1,45mA  :o
1,2mA to 100%

Od razu po zmierzeniu zasadziłem do AN i słucham czarnych. Kuśwa, nie ma dla mnie lepszych lampek niż z Heerlen. Takiej przestrzeni nic nie generuje.


Czyli zadowolony jesteś z tych miniwatt?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Tak jak z każdych Amperexów bo to przecież nic innego.
No i pamiętaj, że wskoczyły w miejsce... zdechłych Sovteków.

miniabyr

To świetnie . Ja bardzo lubię Miniwatt. Mam  82 , 83 i mocy 84 .Bardzo kulturalne granie i spokojne . Nic nie wyskakuje ,drażni .....po prostu gra muzyka!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Przez pomyłkę zaaplikowałem pewnemu 2 watowemu maleństwu dwie lampy ECC 81 w miejsce ECC 83. Stare RFT z lat 60-tych. Kurde...Gra... :o
Jakim cudem...? Przecież one chyba nie są zamiennikami... :o

Jakub

Mają inne punkty pracy, ale podłączenie pinów takie samo.

wojtek41

Aha...Ale gra całkiem znośnie  ;)

malg

Cytat: wojtek41 w Maj 25, 2017, 23:05
Aha...Ale gra całkiem znośnie  ;)
znośnie - nie znaczy idealnie :o


wojtek41

Ależ oczywiście. Do ideału dużo brakuje.

kotok

Cytat: Jakub w Maj 25, 2017, 23:04Mają inne punkty pracy
Punkty pracy ustala konstruktor na etapie projektowania urządzenia. Lampy te mają natomiast różne parametry np. max.wzmocnienie, prąd anodowy, R wew. itd.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

rudy-102

Czy jak lampa zaczyna brzęczeć przy rozgrzewaniu to oznacza to bliski jej koniec?
Lampa ta siedzi w zasilaniu i na dźwięk się to nie przekłada. Po jakiś 10 - 15 minutach brzęczenie mija.

Raffi

Może to wróżyć powolny jej koniec. Lampy zasilania potrafią wpływać na dźwięk w znacznym stopniu, tylko nie wszyscy się tego spodziewają. :)

rudy-102

Ona gra już od trzech lat to zaraz ją wymienię. Mam coś jeszcze w szufladzie.

Raffi

A jaki to typ lampy i producent ?

rudy-102


rudy-102


Raffi

Ale to nie jest lampa prostownicza. Myslałem o typowo prostowniczej w sekcji zasilania. Ta chyba musi być sterującą?

rudy-102

Hmm. To jest Vincent SV-236 MK II. W opisie było podane, że akurat ta lampa odpowiedzialna jest za zasilanie następnych lamp. Może właśnie to jest funkcja sterująca. Wyszło, że ignorant jestem :( .

Raffi

Spoko :)Ale wymień bo będziesz niedługo mógł mieć wiatry.. oczywiście w głośnikach. Mogą pojawić się jakieś pyknięcia a szkoda tweeterów. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to lampa długowieczna ;)

rudy-102


Raffi

Nos-ek?Z Made in China gram na Psvane. Na razie nie szumią. W sumie gram na nich od roku, mają równą charakterystykę tonalną z tym że są to 12at7.

rudy-102

#174
Cytat: Raffi w Czerwiec 18, 2017, 21:14Nos-ek?
1964 r.
Przestrzenność mi się poprawiła. Wcześniej wstawiałem te lampy w miejsce normalnych i grały mi za miękko. Teraz bardzo mi się podoba. Może też dla tego, że chińska powoli padała a ja tego "powoli" nie zauważałem.
Cytat: Raffi w Czerwiec 18, 2017, 21:14
gram na Psvane.
To też jest Shuguang.